Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jeden przypadek wśród pracowników. Jeszcze raz będą sprawdzani

› Społeczeństwo 4 dni temu    15.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
DPS w ChwałkowieDPS w Chwałkowie fot. arch. portalu gostynska.pl

Została zdiagnozowana sytuacja epidemiologiczna wszystkich domów pomocy społecznej na terenie powiatu gostyńskiego – tak podaje dzisiejszy komunikat powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego.

Po placówce w Rogowie, Chumiętkach i Zimnowodzie, testy na obecność koronawirusa zlecono również wśród pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie. wymazy były pobierane między innymi 14 września w sumie pobrano 140 wymazów. Wyniki badań potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednej osoby – pracownika placówki w Chwałkowie, który nie miał styczności z podopiecznymi. Zlecono dezynfekcję pomieszczeń, a wszystkie osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt objęte zostały kwarantanną.

Mamy juz potwierdzone informacje, że zakażenia koronawirusem nie stwierdzono u żadnego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie.

- Mamy sytuację opanowaną. Teraz będziemy czekać na ozdrowieńców – mówi Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Zarządzający placówkami mają zamiar wykorzystać mobilne punkty bezpłatnych badań test & go, które uruchamiane są od jutra w Krobi i w Gostyniu - CZYTAJ TUTAJ.

- Pracownicy oraz mieszkańcy domów pomocy społecznej, którzy w pierwszej turze badań uzyskali wynikami negatywne zostaną jeszcze raz przetestowani i dzięki temu będziemy mieć większą pewność, że w czasie od ostatniego badania żaden nowy przypadek nam się nie pojawił – wyjaśnia Mirosław Sobkowiak.

Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego jest w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gostyniu..

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kij
3 dni temu ocena: 100%  3
Pamietajcie o jednym straty zaufania w stosunku do lekarzy instytucji panstwowych beda ciezkie do odrobienia , ludzie zlej woli tylko na to czekaja i sieja dezinformacje kto to i z kim zwiazany kazdy madry zrozumie ,oni panosza sie wszedzie tam gdzie zbiera sie ciemnogród ktory juz jest całkowicie skołowany i łatwo nim manipulować dlatego prawda i tylko prawda bo i dla mnie jest cos nie tak i skonczcie z tymi e poradami bo to chłam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ majek
3 dni temu ocena: 100%  2
czyli co ? wyniki daly wynik negatywny to trzeba jeszcze raz zeby daly pozytywny ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ info
3 dni temu ocena: 63%  1
A co się dzieje w Szelejewie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji