Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jeden z mieszkańców budynku zginął w pożarze

› Aktualności ponad rok temu    10.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Poniec. W pożarze budynku w Wydawach zginęła jedna osobaPoniec. W pożarze budynku w Wydawach zginęła jedna osoba fot. A. Fajczyk

Ponad 7 godzin trwała akcja gaszenia pożaru budynku wielorodzinnego w Wydawach, pod Poniecem (pow. gostyński).

Ogień pojawił się na poddaszu dziś w nocy, około godz. 23.30. W działania zaangażowanych było kilkudziesięciu strażaków zarówno zawodowych - zastępy JRG Gostyń oraz ochotników - jednostki OSP z Ponieca, Krobi i Pudliszek. Z ogniem walczono w trudnych warunkach, podano kilka prądów wody - PISZEMY O TYM TUTAJ. Straż zjechała z miejsca zdarzenia około godz. 7. rano. Straty bardzo wstępnie oszacowano na 150 000 zł, ale te szacunki mogą się zmienić.

Ewakuowano 5 rodzin, ale mieszkańcy przez cały czas gaszenia pożaru utrzymywali, że jeden z lokatorów pozostał w budynku. Strażacy kilka razy przeszukiwali bardzo zadymione pomieszczenia i nie znaleźli w nich mężczyzny. - Nie przestajemy szukać. Kiedy sytuacja się uspokoi, strażacy wejdą do środka jeszcze raz - powiedział dowódca akcji Sebastian Kasperkowiak z KP PSP w Gostyniu. Zapowiadał, że odpowiednio zabezpieczeni będą odgarniać dachówki oraz inne części budynku i wszelkie gruzy, które spadły do wnętrza.

- Sprawdzimy, czy jakaś osoba została w mieszkaniu, czy nie. Nawet sąsiedzi, znający lokatora nie potrafią powiedzieć, czy on tam został, czy wyszedł z mieszkania - dodał dowódca akcji.

Po kilku próbach poszukiwań i kilku godzinach, prawdopodobnie w pomieszczeniach na poddaszu, pod zgliszczami, znaleziono zwłoki mężczyzny - mieszkańca budynku, kóry nie przeżył pożaru. Obecnie miejsce pożaru w Wydawach nadzoruje policja. Został też wezwany prokurator. Do popołudnia będą w Wydawach działać biegli, aby ustalić jak doszło do tego, że na poddaszu pojawił się ogień oraz wyjaśnić okoliczności śmierci jednego z mieszkańców.

[AKTUALIZACJA godz. 17.15]

Jak informuje Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu - ciało mężczyzny (63 l.) - bez śladów poparzeń - znajdowało się pomiędzy dachem a częscią użytkową budynku. - Nie nosiło obrażeń termicznych. Jako hipotezę przyjęto, że zgon nastapił w wyniku zatrucia i wystąpienia w organizmie hemoglobiny tlenkowo-węglowej. Jeśli potwierdzi to sekcja zwłok, przyczyną zgonu byłoby zaczadzenie - powiedział Jacek Masztalerz.

Po oględzinach, wykonywanych w trudnych warunkach technicznych, wstępnie ustalono prawdopodobną przyczynę pożaru - zaprószenie ognia.

ZOBACZCIE GALERIĘ - KLIK

Co rozgrzało do czerwoności? - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!