Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jedno kino rusza od soboty, drugie... nie wiadomo kiedy

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    2.06.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. gostynska.pl/A. Twardowska

W określonych warunkach sanitarnych od 6 czerwca działalność mogą wznowić między innymi kina, teatry, opery i balet. W gostyńskim kinie trwają prace przygotowawcze. Instytucja rusza w sobotę. Będą niespodzianki.

Po długiej przymusowej przerwie związanej z ogłoszonym stanem epidemii i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w najbliższą sobotę odsłonięty zostanie duży ekran w kinie „Pod kopułą”. Jako pierwsza wyświetlana będzie bajka pt. „Naprzód”.

- To symboliczny film, z wdzięcznym tytułem na start kina po długiej przerwie. Wyświetlanie bajki w Gostyniu zakończono nagle, przez przymusowe zamknięcie instytucji kultury. Tak więc naprzód dla kina i dla nas wszystkich - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik, który zarządza kinem. Przygotowano niespodziankę, która jest jednocześnie prezentem z okazji Dnia Dziecka - wszystkie dzieci, które zdecydują się przyjść do kina otrzymają popcorn za darmo.

O godz. 18.00 będzie można obejrzeć film dla dorosłych pt. „Sala samobójców. Hejter”, który miał być zagrany w tygodniu, kiedy pojawił się koronawirus. Według wytycznych rządu o otwarciu kina i innych instytucji kultury decyduje dyrektor w porozumieniu z organizatorem. W ubiegłym tygodniu, po uzyskaniu zgody burmistrza, GOK Hutnik opracował specjalny regulamin, który będzie obowiązywał w okresie pandemii. Zostanie on wywieszony w obiektach, w widocznym miejscu. - Podchodzimy do przepisów ostrożnie, chcemy być bardziej nadgorliwi, niż tego od nas prawo wymaga. Wszelkie wymogi będą spełnione. W GOK Hutnik odbywa się przegląd wentylacji i innych urządzeń - wyjaśnia Tomasz Barton.

Do końca czerwca zaplanowano w gostyńskim kinie po 3 seanse dziennie. Filmy będą wyświetlane od soboty do środy o godzinach: 15.30, 18.00 i 20.30. Do sali będzie wpuszczanych maksymalnie do 50 widzów. Bez dezynfekcji rąk i maseczki nie wejdziemy.

Przerwy między seansami będą dłuższe niż przed koronawirusem, żeby pracownicy zdążyli wywietrzyć i oczyścić salę. Na czerwiec nie zaplanowano wielkich premier filmowych. - Żaden z dystrybutorów tego nie planował. Trudno by było, biorąc pod uwagę kryzys związany z rzeczywistością koronawirusową. Gramy filmy, których nie zdążyliśmy wyświetlić przed zawieszeniem działalności lub powtórki, o które prosi wiele osób. Wielu mieszkańców nie zdążyło zobaczyć na przykład filmu pt. „1917”- mówi Tomasz Barton. - Czerwiec będzie na rozruch. Od dystrybutorów mamy sygnały, że lipiec zapowiada się jako miesiąc z dużymi, interesującymi premierami - dodaje dyrektor Barton.

sobota 6 czerwca
*godz. 15.30 - bajka dla dzieci „Naprzód” - popcorn gratis
godz. 18.00 „Sala samobójców. Hejter” 
godz. 20.30 film pt. „Dżentelmeni”

*godziny wyświetlania filmów w Kinie Pod Kopułą w okresie pandemii
 

Jak będzie w Krobi?

- Właśnie jesteśmy na etapie opracowywania procedur korzystania z kina. Nie uruchomimy go dokładnie 6 czerwca, nie mamy repertuaru. Okres letni, wakacyjny jest takim, w którym nie ma zbyt wielu premier filmowych. Sporo premier z powodu koronawirusa jest odwoływanych, przesuwanych na miesiące wrzesień lub październik. A u nas najwięcej widzów przychodziło na premiery filmowe. Jeśli się pojawi jakaś nowość, będziemy działać - mówi Anna Krzyżostaniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi.

W krobskim kinie były długie przerwy między filmami, one się nie nakładały. Dyrektor Krzyżostaniak zapewnia, że - przy 2 zaplanowanych seansach w ciągu wieczoru czy popołudnia - z dopracowaniem zasad dezynfekcji i wietrzenia sali kinowej nie będzie problemu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ paweł
miesiąc temu ocena: 100%  1
TO JAKIE SA TE WARUNKI SANITARNE?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji