Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Jedyna ministerialna nagroda trafiła do małej szkoły

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    31.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 5 / 100%
A A A
Nauczycielka Dorota Warczak (z prawej) z kurator oświaty Elżbietą Leszczyńską. Z lewej Alicja Grobelna ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach, która otrzymała nagrodę WKONauczycielka Dorota Warczak (z prawej) z kurator oświaty Elżbietą Leszczyńską. Z lewej Alicja Grobelna ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach, która otrzymała nagrodę WKO fot. arch. pryw. nagrodzonej

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg i kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska co roku wręczają wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna uroczystość odbyła się 18 października, na zamku w Rydzynie.

W 2018 r. nagrodę ministerialną otrzymało 23 nauczycieli z wielkopolskich szkół i placówek. Wśród nich znalazła się Dorota Warczak ze Szkoły Podstawowej w Zimnowodzie. To dla niej szczególne wyróżnienie tym bardziej, że została doceniona w tym roku jako jedyna z rejonu byłego województwa leszczyńskiego. Wniosek o przyznanie złożyła dyrektor szkoły w Zimnowodzie, po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną.

TUTAJ CZYTAJ o Nocy Patriotycznej w szkole w Zimnowodzie  

Nauczycielka wychowania fizycznego, która pracuje w placówce od 30 lat (w sumie w zawodzie 36 lat) spełnia wszelkie kryteria w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a także pozalekcyjnej. Opisano wszystkie działania, które podejmuje Dorota Warczak także z własnej inicjatywy. Było tego sporo. Lubiana w Zimnowodzie nauczycielka w-f ma bardzo dobry kontakt z uczniami. Od lat jest opiekunką samorządu szkolnego - zawsze młodzież ją wybiera do współpracy w tym zakresie. Dzięki temu w szkole sporo się dzieje. Podopieczni Doroty Warczak osiągają sukcesy w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Laureatka ministerialnej nagrody nie ukrywa, że bardzo się cieszy, czuje się wyjątkowo doceniona, gdyż pierwszy raz została wytypowana i od razu po złożeniu wniosku MEN przyznał jej nagrodę.

- Najbardziej lubię pracę z dziećmi. Lubię wyzwania, chętnie pracuję z uczniami z trudnych rodzin. A mamy ich wielu. Zauważyłam, że wielu byłych uczniów, pod wpływem moich rad, uwag, ma osiągniecia w sporcie. Skończyli AWF, są nauczycielami, trenerami. Z tego mam największą satysfakcję - przyznaje Dorota Warczak. - Mam wielu uczniów, których spotykam po latach i dowiaduję się, że dzięki mojej pomocy wyszli „na prostą”, dziękują za porady. Dla mnie ważne jest, kiedy dziecko skończy szkołę i stanie stało się samodzielnym, niezależnym człowiekiem.

 

Z kolei wielkopolski kurator oświaty w roku 2018 przyznał 90 nagród nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wśród nich znaleźli się dwaj pedagodzy z powiatu gostyńskiego: Alicja Grobelna ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach oraz Mariusz Duda pracujący w Szkole Podstawowej w Krobi (na zdjęciu wyżej). Podczas gali w Rydzynie zaproszeni nauczyciele wysłuchali wykładu dr hab. Rafał Reczek – dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu „Ojcowie Niepodległości”. Zapoznali się również z interesującą historią zamku rydzyńskiego, zaprezentowaną przez dyrektora zamku Zbigniewa Szukalskiego. Na zakończenie razem z Kapelą Zamku Rydzyńskiego i solistą – Sławomirem Krammem zaśpiewali patriotyczne pieśni i wysłuchali koncertu. Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy „Polskie Eton – szkoła charakterów” oraz zwiedzanie niektórych zamkowych komnat.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jola
ponad rok temu ocena: 100%  2
Gratulacje Pani Doroto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Róża
ponad rok temu ocena: 50%  1
Gratulacje Dorotko ,tak trzymać jesteś wielka ,pozdrawiam i do najbliższego spotkania , tylko się przygotuj, pa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji