Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jedyne takie jasełka. W orszaku szli za mędrcami i gwiazdą

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    6.01.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Gostyń. Orszak Trzech KróliGostyń. Orszak Trzech Króli fot. I. Skorzybót

- Wyruszyli w daleką podróż, bo bardzo pragnęli poznać Jezusa. To niesamowite pragnienie człowieka - każdy z nas: wierzący i niewierzący, ten który jest daleko i ten, który ma inny kolor skóry - szuka tego samego Boga - mówił ks. Marcin Lewandowski z gostyńskiej fary podczas kazania w dniu święta Trzech Króli, czyli Objawienia Pańskiego.

Z tego gostyńskiego kościoła wyruszył radosny Orszak Trzech Króli. Uczestnikom rozdano korony, naklejki i śpiewniki. Ze śpiewem ruszono na rynek, gdzie na balkonie ratusza pokazano biblijne sceny z Księgi Rodzaju.

- Najpiękniejsze w orszaku są uliczne jasełka, największe na świecie. Jako Polacy mamy się czym pochwalić. Mam nadzieję, że ta uroczystość będzie co roku, jak to mówi jeden piękny przedstawiciel , do końca świata, a może jeszcze jeden dzień dłużej - zauważył ks. Paweł Bogdanowicz COr.

Orszak przeszedł ulicą św. Jana Pawła II na Świętą Górę, gdzie razem z pastuszkami uczestnicy udali się do żłóbka, aby kolędować z Chórem Palestrina. Organizatorzy: Fundacja Trzech Króli w Warszawie i Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz gostyńskie parafie. Więcej w Życiu Gostynia

ZOBACZ, jak w tym roku było w Borku Wlkp.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!