Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

„Jedynka” spełnia normy

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    8.07.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Gostyniu zdobyło wysokie noty w badaniu przeprowadzonym przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny w Kaliszu. Była to jedyna z placówek przedszkolnych w powiecie gostyńskim, która została poddana gruntowej analizie.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej jednym z elementów nadzoru pedagogicznego ma być ewaluacja. Jest to ocena przydatności i skuteczności podejmowanych działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w odniesieniu do założonych celów. Ewaluacji, która trwała kilka dni, poddana została gostyńska placówka. - Obserwowaliśmy placówkę. Przeprowadziliśmy wywiad z dyrektorem, rodzicami oraz partnerami współpracującymi z przedszkolem, czyli biblioteką, domem kultury, innymi przedszkolami, szkołą, policją. Przeanalizowaliśmy wszystkie dokumenty. Wszystkie techniki, które zastosowaliśmy do opisywania pozwoliły na wydanie końcowego wyniku, który został zawarty w specjalnym raporcie - tłumaczy Dariusz Dembicki, wizytator ds. ewaluacji z Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Kaliszu. Jak się okazało, placówka spełnia wszystkie normy na dobrym poziomie. - Filozofią tego procesu jest to, że do placówki wchodzą osoby z zewnątrz, które nigdy nie miały do czynienia z dyrektorem, nauczycielami i rodzicami. Jesteśmy wizytatorami nadzoru w Kaliszu, a więc z dość daleka. Badania wykonaliśmy w sposób obiektywny - dodaje Dariusz Dembicki.(doti)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!