Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jedzie na konsultacje kadry

› Sport i rekreacja› Aktualności ponad rok temu    1.04.2019
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Piast Poniec

Niezwykłe wyróżnienie spotkało Julię Małyszek z Piasta Poniec. Prowadzona na co dzień przez Łukasza Kubeczkę zawodniczka otrzymała powołanie do kadry Polski U-13 w siatkówce. 
    21 marca pięć siatkarek Piasta Poniec: Zosia Ratajczak, Kamila Borowiec, Zuzia Lisiecka, Julia Małyszek i Maria Sobczyk na zaproszenie WZPS Poznań pojechało do Piły na konsultacje wojewódzkie rocznika 2007. Z całej Wielkopolski zjechało się czterdzieści zawodniczek. Młode siatkarki zostały poddane testom motorycznym. Trenerzy kadry wojewódzkiej sprawdzali jak zawodniczki radzą sobie w skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską, biegu po kopercie oraz jaki mają zasięg w ataku. Ze szczególną uwagą przyglądali się umiejętnościom odbicia piłki sposobem dolnym i górnym, zagrywce oraz ataku. Przeprowadzono pomiar wzrostu i masy ciała. Po podsumowaniu wyników oraz po ocenie wykorzystania umiejętności technicznych i taktycznych oraz zachowania się zawodniczki podczas gry ogłoszono wyniki. Trenerzy kadry wojewódzkiej wraz z koordynatorami SOS wybrali 5 zawodniczek, które będą reprezentowały Wielkopolskę na konsultacji kadry Polski U-13. Wśród nominowanych znalazła się zawodniczka Piasta Poniec, Julia Małyszek. Pierwszą rezerwową została Zuzanna Lisiecka też z Piasta Poniec. 

W 18. kolejce Wisła wygrała, a Piast zremisował. Pozostałe zespoły przegrały. 

Aktualizacja, 5 kwietnia:

Trenerzy kadry U-13 w Warszawie przeanalizowali wyniki testów i postanowili zaprosić na konsultacje kadry także Zuzannę Lisiecką. W związku z tym Wielkopolskę będzie reprezentować sześć zawodniczek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!