Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jest aktualny harmonogram. Nastąpiły niewielkie zmiany w odbiorze odpadów

› Społeczeństwo 16 dni temu    2.01.2021
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. W 2021 r. zmieni się firma odbierająca odpady, są niewielkie zmiany w harmonogramie odbioru śmieciGostyń. W 2021 r. zmieni się firma odbierająca odpady, są niewielkie zmiany w harmonogramie odbioru śmieci fot. archiwum portalu

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego pod koniec grudnia udostępnił harmonogram odbioru odpadów komunalnych na nowy, 2021 rok. Są drobne zmiany w gminie Gostyń.

Po przetargu rozstrzygniętym w grudniu 2020 r. zmieni się podmiot, odbierający odpady na terenie gminy Gostyń. Będzie to konsorcjum dwóch firm: Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie jako liderem z gostyńską firmą Trans-Kom jako partnerem.

Zasady odbioru śmieci się nie zmieniły - tak jak do tej pory, odpady należy wystawić przed posesję do godz. 6.00.

Drobnej korekcie uległ jednak harmonogram odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminie Gostyń i nie tylko.

W Gostyniu wszyscy mieszkańcy ul. Nad Kanią będą mieli odbierane śmieci w poniedziałki (bez wyjątku dla numeru 110).

Zmieni się dzień odbioru odpadów w rejonie obejmującym wsie Daleszyn, Dusina, Malewo, Markowo, Osowo, Stary Gostyń i Stankowo - w 2021 r. po śmieci firma będzie przyjeżdżała we wtorki (a nie w poniedziałki, jak dotychczas).

Innego dnia odpady będą musieli wystawiać też mieszkańcy Czajkowa, Goli, Otówka i Witoldowa oraz Gostynia (m.in. ul. Wrocławska, Mikołajczyka, Sikorskiego, Nowe Wrota, Ogrodowa, Wielkopolska, Górna, a także osiedla Słoneczne i Konstytucji 3 Maja) - tutaj nastąpi zmiana z piątku na czwartek w 2021 r.

Podobnie będzie w Brzeziu, Aleksandrowie, Czachorowie, Hubach Pijanowskich, Sikorzynie, Krajewicach i Ziółkowie. Dotychczas firma po odbiór śmieci przyjeżdżała w piątki, teraz trzeba będzie je wystawić w czwartki.

Od mieszkańców gminy Pępowo odpady komunalne w 2021 r. będą odbierane w poniedziałki i wtorki (Gębice, Kościuszkowo, Ludwinowo), a nie jak wcześniej w czwartki.

Zmiana nastąpi też w gminie Pogorzela - tam kubły będzie trzeba wystawiać teraz w środy, a nie jak do tej pory we wtorki.

- Harmonogramy są dostarczane właścicielom nieruchomości przez naszych pracowników i powinny dotrzeć jeszcze przed pierwszym odbiorem odpadów w nowym roku. Mają być wrzucane do skrzynek pocztowych, ewentualnie dostarczane przy pierwszym odbiorze śmieci z posesji. Można się spodziewać, że nowe rozpiski odbioru zostaną włożone w foliową koszulkę i zawieszone na płocie. Tym bardziej w gminie Gostyń, gdzie zmieni się operator - mówi Eugeniusz Karpiński, szef KZGRL.
 

Nowa firma, która z nowym rokiem odbiera odpady z nieruchomości zamieszkałych, położonych w gm. Gostyń będzie to robiła przynajmniej przez pierwszy miesiąc 2021 r. A później, kto wie?

- W przetargu na transport i zagospodarowanie odpadów startowały dwie firmy, była konkurencja. Oferent, który przegrał - ZGO Nova z Jarocina - złożył odwołanie. Do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez Krajowa Izbę Odwoławczą na pewno śmieci w Gostyniu będzie odbierała spółka ze Śremu, której partnerem jest Trans-Kom, gdyż złożyła najniższą ofertę, a my ją przyjęliśmy. Gdyby KIO uznała, że jednak ta oferta złożona przez firmę, która dała niższą jest błędna i podlega odrzuceniu, wtedy wrócimy do rozpatrywania ofert od nowa. I być może operator się zmieni. Ale wszystko jest przed nami. My wygraną firmę uznajemy i uważamy, że niższa oferta została złożona prawidłowo, a wszystkie wymagania proceduralne są spełnione - wyjaśnia Eugeniusz Karpiński.
 

W gm. Gostyń wystąpią niewielkie zmiany w planie odbioru odpadów komunalnych. Jak jest w pozostałych gminach, należących do KZGRL? Koniecznie sprawdźcie!

Harmonogram na rok 2021 można pobrać TUTAJ

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ są
15 dni temu ocena: 60%  11
ciekawe czy zabiorą 7 stycznia dodatkowy worek ze śmieciami bo teraz nie było odbioru zmieszanych wszystko przesunięte o tydzień ale zapłacone kasę zabrali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
15 dni temu 10
Pisz konkretnie ... Co to znaczy" teraz "... Segregujesz czy nie ? Nie zmieniaj nick przy ewentualnej odpowiedzi.
~ Roześmiany
15 dni temu ocena: 0%  9
Ten wasz link to na 2020 ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
15 dni temu ocena: 100%  8
Link do harmonogramu na rok 2021 jest prawidłowy (u dołu artykułu) i taki był od początku. Pierwszy link jest do harmonogramu, który uległ zmianie - po prostu
~ Johny
15 dni temu ocena: 50%  7
Sprawdźcie sobie ten wasz harmonogram na stronie bo na KZGRL jest całkiem inny dla pozegowa 1 i 2 u was pisze że wywóz odpadów jest teraz w środy -datowo ( a w nawiasach wtorki) na stronie KZGRL jest w poniedziałki pozdrawiqm
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
15 dni temu ocena: 100%  6
Nigdzie w artykule nie piszemy o mieszkańcach Pożegowa, bo tam - jeśli chodzi o dzień odbioru odpadów w 2021 r. nic się nie zmieni
~ byk
15 dni temu ocena: 67%  5
a folie po eko groszku to do zmieszanego czy zołtego ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
15 dni temu ocena: 50%  4
A w Piaskach jak? Znów opóźnienie tak jak z przetargiem na dowóz dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
15 dni temu ocena: 22%  3
precz z jarocinem puste kubly na ulicy zostawiali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
15 dni temu ocena: 100%  2
... a jakie mieli zostawiać ? Pełne ?
~ Mw
16 dni temu ocena: 20%  1
Tylko nie firma z Jarocina, przecież to jest totalna porażka zarówno firma jak impracownicy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji