Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jest bałagan, bo trudno im się dogadać

› Aktualności ponad rok temu    3.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Kubły przy ul. Wrocławskiej w GostyniuGostyń. Kubły przy ul. Wrocławskiej w Gostyniu fot. Czytelnik z ul. Wrocławskiej w Gostyniu

Mieszkańcy ul. Wrocławskiej w Gostyniu skarżą się, że jarocińska firma zbierająca odpady i opróżniająca kubły z terenu Gostynia, zostawia po sobie niesamowity bałagan. - Zakład z Jarocina żąda, aby kubły i worki z odpadami były zawsze w określonym miejscu wystawione, bo inaczej nie wezmą. A w przypadku mojej sąsiadki zdarzyło się, że były metr dalej wystawione niż sobie zażyczyli i nie zabrali - mówi mieszkaniec ul. Wrocławskiej. Zwraca uwagę, że po opróżnieniu plastikowych pojemników robi się ponownie bałagan na chodnikach.

- Pracownicy zbierający śmieci nie pozostawiają kubłów w tym samym miejscu, skąd wzięli. Pojemniki zostawiane są na środku chodnika, albo tuż przy ulicy, przy krawężniku - mówi mężczyzna.

Nieporządek i chaotycznie poustawiane kubły widnieją na chodniku do wieczora zwłaszcza przy posesjach, których właściciele pracują. Zaniepokojeni mieszkańcy zwrócili się z prośbą do pracowników z zakładu usługowego w Jarocinie, aby tak nie robiono, bo nie można rowerem przejechać, samochodem na posesję wjechać, a czasami trudno nawet przejść. Przekonują, że ich zlekceważono i dlatego postanowili zwrócić się z interwencją do redakcji gostynska.pl.

Próbowaliśmy problemową sprawę wyjaśnić w ZGO Nova Jarocin. Kierownictwo zakładu po otrzymaniu sygnału z redakcji, w piątek 25 kwietnia wyjechało wraz z pracownikami na zbiórkę odpadów do Gostynia (zbierano wtedy zarówno śmieci zmieszane, jak i segregowane). Chcieli zobaczyć, jak stoją pojemniki na odpady. - Część z nich stała przy posesji, przy domu, część jest wystawiana na trawniku, zielonym skwerze, tuż przy krawężniku od jezdni. To nie jest tak, że my zostawiamy, jak nam się chce. Odstawiamy kubły tak, jak wcześniej stały - powiedział kierownik Mateusz Michalski. Podkreślił, że na odcinku od Ronda Solidarności, od centrum miasta do komendy policji większość kubłów stoi rzeczywiście przy domu, elegancko tak, jak powinno być.

- Ale już za policją, bliżej marketu „Dino” i w stronę kolejnego ronda większość stoi na pasie zieleni, przy krawężniku, blisko drogi. Sami mieszkańcy ryzykują to, że przejedzie ciężarówka i pędem powietrza ich pojemnik przewróci - dodał Mateusz Michalski z ZGO Nova Jarocin.

Kierownik dał do zrozumienia, że miejsce pozostawienia opróżnionego kubła na śmieci zależy od tego, gdzie wcześniej został wystawiony przez właściciela. Dla pracowników jarocińskiej firmy usługowej byłoby najlepiej, gdyby mieszkańcy pojemniki z odpadami wystawiali pod posesją, a nie na skwerze zieleni. - To utrudnia pracę, ze względów bezpieczeństwa też jest lepiej. A moim chłopakom jest obojętnie, czy oni przejdą dwa kroki dalej po kubeł - powiedział M. Michalski. - Dziś rano chłopaków poinstruowałem, aby zwracali większą uwagę i odstawiali kubły nawet pod dom. Chociaż później mamy telefony, że pojemnik nie stoi tam, gdzie stał wcześniej - dodał.

W puencie sytuacji nasuwa się stare polskie powiedzenie „jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.”

Czytaj także: Nielegalnie odporowadzał ścieki do przydrożnego rowu. Jak to się skończyło?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Chudy
ponad rok temu 7
Ludzie proście o zdrowie,bo o rozum już za późno.Jesteście jak barany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
ponad rok temu ocena: 0%  6
Panie kierowniku skoro pracownicy do rany przyłóż i wszystko robią tak jak należy to po co te tłumaczenia i usprawiedliwienia ? :) hehe ( szkoda aby że jak kubeł im do śmieciarki wpadnie to nie przyjdą chociaż poimformować że coś takiego miało miejsce tak jak u mojego sąsiada )
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
ponad rok temu ocena: 100%  5
Ludzie czym wy się zajmujecie? A wy redakcji o czym piszecie? O ustawianiu kubłów na śmieci? Świat się kończy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WWW
ponad rok temu ocena: 0%  4
30 KWIETNIA W KROBI ZBIERANO ODPADY WIELOGABARYTOWE .NIESTETY NIE WSZYSTKIE ZABRANO.POD POSESJĄ ZOSTAWIONO RESZTĘ.TO PO LICHO TAKA AKCJA. PRZYJDZIE CZEKAĆ DO JESIENI KIEDY EWENTUALNIE ZABIORĄ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krobiak
ponad rok temu 3
Nie bronie firmy sprzatajacej, ale... ci, którzy narzekają, ze nie wszystko zabrali niech najpierw sprawdza, co mozna wystawiac. Od dawna wiadomo, ze do takich odpadow nie zaliczaja sie czesci samochodowe - blotniki, elementy nadwozia - a i tak ludzie upierdliwie to wystawiaja...
~ Qwe
ponad rok temu ocena: 80%  2
W miejscowości Brzezie też odstawiają kubły jak chcą. Jeżeli dwóch sąsiadów postawi obok siebie to zawsze są zamienione po opróżnieniu. Sytuacja komplikuje się gdy są później odbierane śmieci segregowane bo worki są włożone nie do tego kubła co powinny...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyn
ponad rok temu ocena: 100%  1
W Gostyniu jest to samo. Zazwyczaj za każdym razem są kosze ustawione u sąsiada, a o workach nie wspomnę bo albo nie ma w ogóle albo jest nie ta ilość jaka powinna.