Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Jest ksiądz, są katecheci, w zespole nadzorującym jest też burmistrz. Wszystko dla dzieci

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    11.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 15 / 80%
A A A
Gostyń, Borek Wlkp. Drugi dzień testów gimnazjalnych w Gimnazjum nr 2 w Gostyniu. W zespołach nadzorujących w gminie Borek zasiadł nawet burmistrz Marek RożekGostyń, Borek Wlkp. Drugi dzień testów gimnazjalnych w Gimnazjum nr 2 w Gostyniu. W zespołach nadzorujących w gminie Borek zasiadł nawet burmistrz Marek Rożek fot. A. Fajczyk

Trwa maraton testowy gimnazjalistów. Dziś piszą test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, jutro egzamin z języków obcych. To druga część egzaminu gimnazjalnego. Czwartek jest jednocześnie czwartym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Dyrektorzy gimnazjów w powiecie gostyńskim zapewnili, że egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem CKE. Dotychczas w gminnych i miejskich urzędach nie zanotowano najmniejszych problemów, związanych z przebiegiem egzaminu. To głównie zasługa dobrej pracy organizacyjnej dyrektorów i wicedyrektorów szkół, urzędników gminnych, którzy odpowiadają za oświatę i gminnych włodarzy, ich zaangażowania i poświęcenia.

- Mieliśmy chyba 6 spotkań, tylko po to, aby te egzaminy się odbyły. Nie wyobrażamy sobie, aby dzieci nie mogły napisać czy to testów gimnazjalnych czy to testów ósmoklasisty. Dzisiaj po południu mamy kolejne spotkanie w tej sprawie, bo w poniedziałek do egzaminów zasiadają ósmoklasiści. Dyrektorzy trochę się martwią - mówił Andrzej Konieczny, sekretarz gminy Piaski.

Gminy raczej nie skorzystały z pomocy nauczycieli, którzy pojawili się na listach przesyłanych z kuratorium oświaty. W zespołach nadzorujących testy, jakie piszą gimnazjaliści, zasiadają nauczyciele z powiatu gostyńskiego oraz pracownicy jednostek organizacyjnych gmin, którzy mają odpowiednie uprawnienia.

Nie zawiedli nauczyciele, którzy zobowiązali się zasiąść w zespołach nadzorujących czy komisjach egzaminacyjnych z ościennych szkół.

- Dzięki współpracy i temu, że przyjeżdżają nauczyciele z Pogorzeli, Grabonogu u nas komisje są skompletowane i odbywają się gimnazjalne egzaminy - mówi Andrzej Konieczny z Urzędu Gminy Piaski. W zespołach, nadzorujących egzaminy 55 gimnazjalistów, w piaskowskiej gminie zasiadają tylko nauczyciele czynnie pracujący w szkołach, nie ma emerytów. Są też w składach komisji katecheci, ale zaledwie paru.
 

- Zgodnie z wytycznymi, które otrzymaliśmy zarówno z kuratorium, jak i płynących od organu nadzorującego moją pracę, czyli od wojewody, moim obowiązkiem jako organu prowadzącego szkołę było wesprzeć i przygotować razem z dyrektorami przeprowadzenie egzaminów - stwierdził burmistrz Borku Marek Rożek.

Tak zrobiono - w gminie Borek, zgodnie z rozporządzeniem, w zespołach nadzorujących zasiadły osoby, które miały wykształcenie pedagogiczne. Burmistrz zapewnia, że podczas gimnazjalnych egzaminów wszystko sprawnie działa, funkcjonuje, ponieważ dyrektorzy boreckich szkół doskonale sobie poradzili z organizacją. - To nie są komisje, ale zespoły nadzorujące. Kontrolują tylko to, aby egzaminy zostały przeprowadzone zgodnie z procedurami. Nie sprawdzają kompetencji uczniów. Jeden ksiądz jest w zespole nadzorującym. Sam jestem członkiem takiego zespołu - przyznał burmistrz Borku.

Dlaczego z parafii pw. Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny w Borku Wlkp. odchodzi proboszcz?

W gminie Pępowo funkcjonują 2 szkoły. W żadnej z nich nauczyciele nie podjęli akcji protestacyjnej, nie było więc problemów ze skompletowaniem zespołów nadzorujących testy gimnazjalne, do których przystąpiło 56 osób. W urzędzie gminy zapewniono, że sytuacja jest klarowna i jasna.

O egzaminie gimnazjalnym w Pogorzeli - KLIK

+ 12 głosów: 15 (80%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mama
ponad rok temu 3
Bardzo się cieszę, że wszystko odbyło się zgodnie z planem . Tylko szkoda , że gimnazjaliści w 1 tak zmarzli na sali gimnastycznej ,że nie mgoli utrzymać długopisu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tseW
ponad rok temu ocena: 100%  2
Tak się zastanawiam - dlaczego poziom nauczania w szkole, czyli ocena nauczyciela jest tylko po stronie dyrekcji? Dlaczego nie ma możliwości w systemie Librus wystawiania oceny przez rodzica??? Rodzic wie najlepiej gdzie są problemy dziecka, na jakich zajęciach, a gdzie wszystko funkcjonuje jak trzeba, kto z grona pedagogicznego potrafi przekazać wiedzę w sposób odpowiedni, wystarczający a kto nie... Może ktoś odpowie mi na to pytanie???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Egz
ponad rok temu 1
W gminie Piaski 55 uczniów? Chyba w szkole w Piaskach, a gdzie uczniowie z pozostałych szkół?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji