Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Jest nowy zastępca prezesa. Rada wybrała go jednogłośnie

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    31.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 25 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Lutyńska

- Jeden z radnych powiedział w Sułkowicach na zebraniu, że to porządna firma, bo na „vice” to drzwiami i oknami się kandydaci pchają - tak internauta podpisany jako Krobiok napisał o Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu w komentarzach pod ostatnim artykułem. Rekrutację na stanowisko zastępcy prezesa zakładu zakończono. W sprawie powołania zastępcy prezesa rada nadzorcza jednogłośnie podjęła uchwałę 23 grudnia. Grzegorz Grzeszkowiak ma nowego pomocnika, którym jest Stefan Stachowiak ze Śmiłowa, ale miał tylko 2 konkurentów.

Oferta pracy na stanowisko zastępcy prezesa ds. produkcji techniki w spółdzielni mleczarskiej pojawiła się pod koniec listopada, po tym jak rezygnację złożył Antoni Stelmaszyński. Uznał, że czas odejść na emeryturę, a rada nadzorcza odwołała go ze stanowiska podejmując odpowiednią uchwałę. - „Zapraszamy cię do podjęcia pracy u jednego z liderów branży mleczarskiej, Spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu, zakładu z tradycją i doświadczeniem, który został utworzony przed 130 laty - w 1889 roku” - zachęcano  do składania ofert w naborze na zastępcę prezesa ds. produkcji i techniki. W ogłoszeniu podano również informację, że osoba zatrudniona jako wiceprezes zostanie wdrożona do kierowania „mleczarnią” przez dotychczas pełniącego tę funkcję doświadczonego członka zarządu.

Poszukiwano osób z wyższym wykształceniem kierunkowym i doświadczeniem w branży mleczarskiej, znajomością zagadnień techniczno-produkcyjnych w dziedzinie produkcji mleczarskiej.

Chętni do pracy w „mleczarni” musieli mieć minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku menadżerskim, wyróżniać się umiejętnością formułowania celów strategicznych i rozwojowych, umiejętnościami komunikacyjnymi i interpersonalnymi. Miała to być osoba ze znajomością j. angielskiego, która potrafi przekonywać innych do swoich idei.

Jak udało nam się ustalić, do ostatniego etapu naboru wyłoniono 3 kandydatów. Był wśród nich Stefan Stachowiak z powiatu gostyńskiego. Miał też dwóch konkurentów spoza naszego regionu. 19 i 20 grudnia przeprowadzano z nimi rozmowy kwalifikacyjne, w których uczestniczyli członkowie rady nadzorczej oraz zarząd spółdzielni mleczarskiej. - Szkoda, że było tak mało członków rady nadzorczej. Jest nas 19, a przyszło o połowę mniej. Naprawdę, nie zdajemy sobie sprawy, jaki potencjał mamy w ręku - skomentował frekwencję jeden z członków rady nadzorczej, biorący udział w rekrutacji.

Po przejrzeniu dokumentów i wysłuchaniu osób chętnych do pracy w „mleczarni” uznano, że najlepszym kandydatem na stanowisko zastępcy prezesa Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu będzie 39-letni Stefan Stachowiak ze Śmiłowa. Prawdopodobnie wygrało doświadczenie zawodowe kandydata, który - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - zdobywał je głównie w firmie HJ Heinz Pudliszki, gdzie pracował na stanowisku kierownika działu inżynieryjnego i kierownika ds. inwestycji. Nowy zastępca prezesa ma rozpocząć pracę od 2 stycznia 2020 r. Będzie zajmował się między innymi nadzorowaniem i zarządzaniem pionem produkcyjno-technicznym zakładu.Stefan Stachowiak nie chciał zdradzać planów, związanych z gostyńską spółdzielnią. - Myślę, że za wcześnie jeszcze, aby przedstawiać je na forum publicznym i na zewnątrz firmy - wyjaśnił. Przyznał, że wystartował w konkursie na zastępcę prezesa ze względu na chęć rozwoju kariery zawodowej i lokalny patriotyzm.

- To fajna firma, pracowałem w podobnych - korporacjach międzynarodowych. Pochodzę z tutejszego środowiska. Z jednej strony mogę się zrealizować, z drugiej mogę sporo od siebie dać. Sądzę, że to zostało docenione z perspektywy ludzi decyzyjnych, którzy wybierali mnie na stanowisko. Zadeklarowałem dużą chęć pracy. Myślę, że będzie to owocne - powiedział nowy zastępca prezesa gostyńskiej spółdzielni mleczarskiej.

Zapewnił, że od zakładu nie odstraszyło go zamieszanie, związane z rozrzedzaniem mleka. - To już jakby historia. Myślę, że wielu świetnych ludzi pracuje i pracowało w tej firmie. Potencjał jest bardzo duży. Po drugiej stronie też są oczekiwania, aby znowelizować działalność spółdzielni. Czas pokaże, jak się ta współpraca ułoży. Mam nadzieję, że bardzo dobrze zarówno dla jednej, jak i drugiej strony - powiedział.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czytelnik
6 miesięcy temu ocena: 100%  25
Dlatego nie powinna Pani pisać "z tego co wiem" tylko posługiwać się faktami uzyskanymi u źródła. A tak z innej beczki to proszę zająć się tematami, które zainteresują większa część powiatu. Bo takie afery są fajne i wywołują hejt u ludzi nie mających co zrobić z rękoma. To nie jest miejsce na prywatne porachunki. Mnie i większość czytelników bardziej zainteresują tematy z sesji rady gmin czy powiatu bo to nas dotyczy bezpośrednio. Proszę nie uprawiać dziennikarki pod reklamę. Słabe to jest. I równie słaby jest wasz wyścig w artykułach z g24.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Internauta
6 miesięcy temu 24
Czytelnik chyba zaprzecza sam sobie - z jednej strony pisze, ze afery wywołują hejt u ludzi, którzy nie mają co robić z rękowam, a z drugiej strony hejtuje. Niech sie zdecyduje... sesje gminnych rad mozna teraz obejrzeć online w Internecie. Mnie to nie interesuje
~ Do Pani Agaty
6 miesięcy temu ocena: 100%  23
Pani redaktorko znowu mija się Pani z faktami do firmy rekrutacyjnej zgłosiło się około 100 kandydatów, do ostatniego etapu zakwalifikowane zostały 3 najlepsze ze 100, więc konkurencja była spora. Pan Stachowiak wygrał nie z dwoma tylko z około 100 osobami. Wiem zacznie Pani tłumaczyć że dalej jest napisane i tak dalej, ale doskonale Pani wie, że stosuje socjotechnike, zamęt w głowach czytelników
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agata Fajczyk
6 miesięcy temu ocena: 0%  22
Z tego co wiem,na rozmowie kwalifikacyjnej miał 2 konkurentów
~ Qw
6 miesięcy temu 21
Polski naród złośliwy jest. Nie zbuduje potęgi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jon
6 miesięcy temu 20
a teraz kolej na glownego naszego prezesika :) bo aferze zmizernial :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaaaaaaaaaaa
6 miesięcy temu ocena: 67%  19
Szkoda, że Pani Fajczyk już nie pisze tak okazale o działaniu samorządów gminnych....łatwo jest pisać o SM bo nie trzeba sie za bardzo postarać tylko pozbierać wypowiedzi kilu dostawców. Możę napisze Pani tak o innyc firmach równie odważnie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beeeeeee
6 miesięcy temu ocena: 100%  18
A ty co? Przydupasem prezesa jestes? Sekretarką. Przez lata o spoldzielni niec pisano a oni robia co chca. Trzesiesz gaciami? I jaki z ciebie znawca warsztatu dziennikarskiego. Co tutaj za odwaga? Chyba wygodniej posiedziec na sesji i opisac dyskusje tych tam naszych wybrancow...
~ Oox
6 miesięcy temu ocena: 100%  17
Zastępca prezesa mam nadzieje że pokażesz jak się rządzi zrobisz porządek z tymi złodziejami i ich rozliczysz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -k
4 miesiące temu 16
Człowiek od majonezów i ketchupu nic nie zrobi bo się nie zna...
~ Polon
6 miesięcy temu 15
Sami jestescie faeramib nic nie rovixie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik
6 miesięcy temu ocena: 100%  14
Solidnie rozliczyć winnych i ogłosić kto to był! Pozbawić udziałów! Bo już sie cieszą ze za te 3miesiace mogą bez problemu oddać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niki
6 miesięcy temu ocena: 91%  13
No to teraz czas na zmianowych Niech tez ich zastapia nowi i energiczni a nie ludzie po 63 i wiecej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
6 miesięcy temu ocena: 92%  12
No tak tu jest racja w 100%
~ 1884
6 miesięcy temu ocena: 63%  11
Ina mleczarnia oszustów i złodzieji już dawno by wyrzuciła by odzyskać dobre imie i dobre zdanie na które pracowała wiele lat! Może nowy zastepca prezesa zrobi z nimi porządek bo bedzie bezstrony my ucziwi rolnicy mamy taką nadzieje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ end
6 miesięcy temu ocena: 100%  10
a czy to nie czasem rada ma tylko możliwość ich wyrzucenia?
~ Krobiok
6 miesięcy temu ocena: 100%  9
A dlaczego Hainza opuścił i Dino tak się zastanawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2299
6 miesięcy temu ocena: 75%  8
Niech idam inej mleczarny czekaja nanich co to za mleczarnia toleruje zlodzieji kto kradnie i oszukuje i to jest tolerowane u niej firmie to zaraz wydalony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 9922
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
to co to za kara jak zostaną wywaleni i pójdą do innej mleczarni? Co miesiąc za mleko nadal będą mieli płacone, a dodatkowo jeszcze będą mieli wypłacane udziały z gostyńskiej mleczarni - z naszych kieszeni... złodzieje nie powinni mieć wypłacanych udziałów!
~ GGG
6 miesięcy temu 6
Błędy ortograficzne w tekście, nie mówiąc już o merytoryce
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2299
6 miesięcy temu ocena: 0%  5
Jaki mondry na pewno pan od języka polskiego
~ ???
6 miesięcy temu 4
Ma pojęcie o branży mleczarskiej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiochmen
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Dobrze się stało że na to stanowisko trafił ktoś z zewnątrz i to z wielkiego korpo. W korpo wiadomo że za przekręty się wylatuje i sprawa trafia do prokuratury a nie glaszcze się zlodzieji. Może ktoś w końcu zabierze się za dział transportu, labo oraz wszystkim technicznym przekrętasom. Czas powiedzieć szach-mat kombinatorom i wymienić całkowicie kierownictwo co albo samo kombinuje albo pozwala na oszustwa swoim pracowników
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2299
6 miesięcy temu ocena: 83%  2
Po pierwsze wywalić rolników co dolewamy wode i oczukiwali a ni ze nie sam członkami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 9922
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
wywaleni pójdą do innej mleczarni i żadnej straty mieć nie będą, lepszym rozwiązaniem byłoby pozbawienie ich udziałów, wtedy w perspektywie czasu odczuliby to finansowo chociaż w pewnym stopniu