Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jest propozycja imienia [sonda]

› Społeczeństwo ponad rok temu    20.03.2019
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Do radnych Rady Miejskiej Pogorzeli wpłynął pisemny wniosek, dotyczący nadania stadionowi miejskiemu imienia. Mieszkaniec chciałby uczcić pamięć miłośnika piłki nożnej i jednocześnie repatrianta Jana Nieczypora. Pismo jest kontynuacją wystąpienia mieszkańca podczas drugiej sesji rady, w listopadzie.

 

Na ręce przewodniczącej Darii Wyzuj trafiło pismo z prośbą o rozpatrzenie propozycji mieszkańca Pogorzeli, Mariana Fabisiaka. Ten chciałby, aby stadion miejski w Pogorzeli nosił nazwę Jana Nieczypora, trenera i opiekuna stowarzyszenia sportowego „Wicher Pogorzela”, które powstało w 1946 roku.

Jak zawarł w piśmie wnioskujący, jego osobisty kontakt z panem Janem, rozpoczął się w roku 1960, kiedy to, mając 15 lat, po raz pierwszy zagrał w drużynie.

- W wieku 17 lat zostałem powołany przez pana Jana Nieczypora na kapitana drużyny, przy aprobacie starszych kolegów – napisał.

Chciałby upamiętnić działalność trenera, dzięki któremu zespół osiągał bardzo dobre wyniki.

- Uważam, że inicjatywa jak najbardziej powinna zostać rozważona. Rozmawiałam z prezesem Lwa Pogorzela, który wyraził aprobatę, żeby podjąć ten temat tym bardziej, że za dwa lata Lew Pogorzela będzie obchodził 75-lecia swojego istnienia – stwierdziła przewodnicząca rady, Daria Wyzuj.

Radni zgodzili się, że jubileusz byłby dobrą okazją do takich działań. Przewodnicząca zaproponowała powstanie grupy roboczej, która zajmie się tematem. 

Fragment wniosku

(…) Jan Nieczypor był ogromnym miłośnikiem piłki nożnej. (…) Jak wynikało z jego relacji, grał w piłkę z jednym, moim zdaniem, z najlepszych selekcjonerów reprezentacji Polski – panem Kazimierzem Górskim (Jan na bramce, a pan Kazimierz w pomocy – łącznik). W 1946 r. w Pogorzeli utworzono Stowarzyszenie Sportowe przyjmując nazwę „Wicher Pogorzela”. Pierwszym prezesem został wówczas pan Władysław Frąckowiak z Pogorzeli. Jednym z członków zarządu, który żyje do dziś jest pan Seweryn Maćkowiak, który potwierdza działalność jak trenera i opiekuna w/w zespołu, pana Jana Nieczypora. Pan Jan nie posiadając nawet zbyt wielu środków finansowych, przeznaczał pewne kwoty na utrzymanie klubu sportowego. Poza trenowaniem, zajmował się też organizacją rozgrywek piłkarskich pomiędzy istniejącymi na terenie Pogorzeli zakładami pracy. (…) Wielokrotnie wspominałem w rozmowach z władzami naszej gminy o konieczności upamiętnienia działalności pana Jana Nieczypora, poprzez nadanie jego imienia stadionowi miejskiemu w Pogorzeli.

 

 

Imię dla boiska w Pogorzeli

Co sądzicie o pomyśle, aby stadion w Pogorzeli nosił imię Jana Nieczypora?

ankieta dodana 20.03.2019, ilość wszystkich głosów: 315
Bardzo dobry pomysł
92%
Pomysł dobry, ale nie znam tej postaci
4%
Kiepski pomysł
4%
Nie mam zdania
0%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 100%  3
Wrzućcie na luz. Gazeta nie powstała w celach informacyjnych a propagandowo-politycznych, więc są dla nich ważniejsze tematy, niż to, co robią ludzie w okolicy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 100%  2
gazeta się sypie... kiedyś to jak dobrze teraz kojarzę, abym nie pomylił nazwiska ale Pan Eisop był prawie na każdym meczu, jeździł po okolicznych meczach. a teraz? gazeta bazuje na zdjęciach wykonanych przez kluby. wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grzecznie pytam.
ponad rok temu ocena: 92%  1
halo. pani redaktor jakieś sondy, stadion imienia, a Lew dwa derbowe mecze u siebie ma już za sobą i gdzie jakas wieksza relacja i gdzie przede wszystkim galeria zdjęć??? to jest szacunek dla czytelnika?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji