Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

"Jesteśmy rolnikami, nie górnikami!"

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    23.01.2015
komentarzy 83 ocen 206 / 53%
A A A
Rolnicy mają dość trudnej sytuacji, w której się znajdująRolnicy mają dość trudnej sytuacji, w której się znajdują fot. D. Jańczak

Około tysiąc rolników zebrało się w czwartek, 22 stycznia pod budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, by zaprotestować złą sytuację. Wystąpili z kilkoma postulatami, które przede wszystkim dotyczyły niskich cen żywca wieprzowego, ograniczenia możliwości wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom i tworzenia miejsc zbytu płodów rolnych poprzez wytyczanie placów handlowych w miastach. Gospodarzy z powiatów: gostyńskiego i rawickiego do Poznania sprowadził jeszcze jeden, najważniejszy dla nich powód – zagrożenie budową kopalni węgla brunatnego. Właśnie ta grupa była najliczniejsza. Na placu pojawiło się mnóstwo banerów z hasłami: „kopalnia odkrywkowa - czarna dziura gospodarki”, „kopalnia zniszczy zrównoważony rozwój naszego regionu”, „jesteśmy rolnikami, a nie górnikami”, „węgiel ze Śląska, chleb z Wielkopolski”. Mimo próśb, do pikietujących przez urząd nie wyszedł wojewoda Piotr Florek. Przyjął jedynie do siebie delegację. Co im odpowiedział? Czytaj we wtorkowym numerze „Życia”.

Czytaj także: Będą protesty przeciwko kopalni

Trwa protest rolników. Utrudnienia na drodze. 27.01.2015

+ 109 głosów: 206 (53%) 97 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (83)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sandokan
  ponad rok temu ocena: 15%  83
  Ekolodzy się zgodzą , kwestia tylko ceny (czytaj: ile na tym i co osiądną) . A ponieważ kryzys energetyczny zbliża się do nas szybkim krokiem czas jest zabezpieczyć zapotrzebowanie i to jak najszybciej. Dlaczego? Bo "Gazoportu" jak nie było tak nie ma , na Rosję "plujemy" - więc dogadała się z "rurką" po dnie Bałtyku . Lada dzień ruszy dostawa gazu do zachodniej Europy omijająca Ukrainę i wtedy możemy się obudzić z suszą w naszych kurkach ...No i wtedy dopiero będzie lament
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sandokan
  ponad rok temu ocena: 18%  82
  Czy się to komu podoba czy nie to kopalnia powstanie bo tutaj są złoża węgla brunatnego . Ze względu na koszty transportu w pobliżu musi powstać też i elektrownia napędzana tym węglem - tyle ekonomia . Nie buduje się kopalni tam gdzie tego węgla nie ma ale tam gdzie on występuje w dostatecznej ilości - tyle logika. Niestety Polska ma ujemny bilans energetyczny ponieważ zamiast budować elektrownie tak jak wzrasta zapotrzebowanie na prąd zawsze coś stało tym inwestycją na drodze : a to brak kasy (kryzys w kraju) , a to ekolodzy (atomówka w Żarnowcu, Klępiczu , Gąskach , Choczewie) ,(wiatrowe: m.innymi oprotestowane w Lipnie k/Leszna ) . Wspomnę też o protestach w sprawie wydobywania gazu z łupków i krzyk kolo tego tematu . A tutaj tak naprawdę to wszystko rozbija się o kasę - kto i ile na tym interesie zarobi. A tutaj kłania się tylko zwykła matematyka............Jak to policzyć? Państwu nic się nie opłaca i do wszystkiego ponoć musi dopłacać (ciekawe z kąd na to bierze) -
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 93%  81
  erer jest to żałosne hejterzy są nieobliczalni . Wpis zrobiłem o 21:04 koło 1:20 jeszcze przeglądałem wiadomości było chyba z 10 wpisów + teraz szok zmiana niesamowita , tyle tylko że dziwna jest ta ilość 53- minusy przy wszystkich wpisach sceptycznych powstaniu kopalni ale i wzrost o 50 poparcia dla kopalnioentuzjastów. Ciekawe ile temu wielonikowcowi Solorz płaci . Sam zauważyłem że po jakimś czasie można ponownie oceniać ,lecz nie taką ilość to wymaga czasu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 83%  80
  Szanowni Czytelnicy, proszę kliknąć w pole WPISY TEJ OSOBY dla ~anty erer ~Kopalni TAK ~racjonalny rolnik ~Asia ~xxl ~yyy ~Tomek ~Janusz ~polaczek itp., a ramki wskażą, że to ten sam forumowicz. Nie dyskutuję nad zacietrzewieniem użytkownika o wielu nickach (najlepszy to Asia, którą wysiedlili i jest zadowolona, a nam też poleca się wysiedlić – ale zadziwiające jest „masowe produkowanie” opinii i przede wszystkim OCEN w bardzo krótkim czasie, dla urabiania ludzi „ZA KOPALNIĄ”. Mój wpis z dnia 26.01 g.21.05 o treści „zdemaskowałeś mnie. Nadal szukam szczęki pod stołem” następnego dnia o g.7 miał 2 oceny, a o 8 już 43. Wszystkie posty innych użytkowników przeciwnych kopalni także. I stało się to w ciągu 1-2 godzin. Zupełnie normalne ? Po moim monicie nagle cisza. A Redakcję proszę o sprawdzenie adresów IP. Jeśli to jedynie ktoś w rodzaju miejscowego „pożytecznego idioty” to trudno, ale jeśli to zaplanowana akcja PR – to chyba niezgodne z Regulaminem, o przyzwoitości nie wspomnę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pk
  ponad rok temu ocena: 22%  79
  Średnie wynagrodzenie brutto wg stat.gov.pl za rok 2013: powiat rawicki: 2829,57 powiat bełchatowski (czyli tam gdzie kopalnia i elektrownia): 5512,35
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anty erer
  ponad rok temu ocena: 13%  78
  To jest po prostu cud. Taki sam cud sprawi, że rolnik zamieni się w górnika. erer... ty to chyba co godzinę tutaj wchodzisz, śledzisz i dbasz o to, żeby twoje było zawsze na wierzchu. Tu ma być wyrażona opinia i poglądy wielu ludzi a nie jednego erera!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 85%  77
  Polaczek,Janusz,Tomek , Asia, xxl, yyy ,racjonalny rolnik, kopalni tak, anty erer- nie zadużo tych osobowosci? Rozdwojenie jaźni to jeszcze zrozumiem ale tyle?
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 91%  76
  Po prostu przesadziliście chłopaki i to mocno widać. O 7 rano pod postem 2 plusy i zero minusów, a godzinę później 2 plusy i 40 minusów. IP komputerów skąd będzie? Zamiast premii może być OPR. Śmieszni jesteście.
  ~ anty erer
  ponad rok temu ocena: 4%  75
  erer to działa w obie strony... raz ubywa raz przybywa, dla mnie to normalne i sam zejdź na ziemię materialisto... widać potrafisz tylko pieniądze liczyć.
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 92%  74
  Ponad 40 przybywa i to normalne ? Zejdź na ziemię. Ile płacą za to ? Warto chociaż ?
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 78%  73
  Szanowna Redakcjo, jak to możliwe, iż w ciągu 1 godziny przybywa po kilkadziesiąt pozytywnych ocen pod postami wychwalającymi pod niebiosa możliwą degradację naszej Małej Ojczyzny i kilkadziesiąt ocen negatywnych pod postami zachęcającymi do refleksji nad celowością istnienia kopalni w sercu rolniczej Wielkopolski. Warto to sprawdzić.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kopalni TAK
  ponad rok temu ocena: 31%  72
  Kosztem 200 czy tam 300 rolników cały powiat może się niewiarygodnie wzbogacić. Mamy szansę na miliony złotych w budżetach lokalnych gmin. Nie zmarnujmy tej szansy!!! Szansy na liczne inwestycje, nowe drogi, chodniki, budynki użyteczności publicznej, media i wiele wiele innych. Nie pozwólmy by ta garstka rolników tak mieszała i dbając wyłącznie o swoje interesy pozbawiła budżety lokalnych gmin ogromnych pieniędzy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 45%  71
  Baggera 288 skonstruowano do prac nad usuwaniem nadkładu przed rozpoczęciem wydobywania węgla w niemieckiej miejscowości Hambach. Dzienna wydajność maszyny to 240 tysięcy ton węgla lub 240 tysięcy metrów sześciennych nadkładu, co stanowi równowartość dołu wielkości boiska piłkarskiego o głębokości 30 metrów. Węgiel wydobywany dziennie przez Baggera mieści się na 2400 wagonach. To są dane i możliwości maszyny do wydobycia węgla brunatnego. Jeżeli taką zastosuje Solorz , to ile czasu zajmie takiej maszynie wydobycie miliarda ton węgla oszacowanego przez PAK w złożach Oczkowickich . rob kalkulator do ręki i gaś kopalniooptymizm.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 45%  70
  Temat wkręca , wręcz rozkręca. rob wyluzuj chłopie bo Ci żyłka pęknie. Nie indycz się bo zmienisz kolor. Mają rację że dyskutujesz sam ze sobą , sam się nakręcasz . Po to redakcja taki programik zainstalowała żeby wyeliminować takich jak Ty. No ale cóż próżnię można wypełnić natomiast z próżnością już nic zrobić się nie da. Z Twoim poglądem na wiele miejsc pracy na kopalni , gdyby to była kopalnia państwowa to może tak , Solorz zwalnia w Koninie i obiecuje związkom zawodowym pracę na kopalni w Miejskiej Górce. No i już szkolenie nowych ma z głowy. A Tobie w celu poprawienia nastroju proponuję zająć się oblężeniem swojego kompa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ZUP
  ponad rok temu ocena: 46%  69
  Do kom YesMen : [komentarz usunięty przez administratora - niezgodny z regulaminem] chesz kopalni a wogole nie znasz konsekfencji tego co tu bedzie !!!! My mieszkancy bedziemy [komentarz usunięty przez administratora - niezgodny z regulaminem] lub nie wiadomo gdzie a ty myslisz ze co mieszksz sobie gdzies zdala od miejsca gdzie powtanie kopalnia i tobie tam bedzie dobrze ??? Mylisz sie ty i tyle ci powiem !! Jak bym wiedzial kim jestes to juz bym do ciebie jechal [komentarz usunięty przez administratora - niezgodny z regulaminem] do tych wszystkich co sa za kopalnia zwracam sie tak ; [komentarz usunięty przez administratora - niezgodny z regulaminem] Inni wam mowia ze macie byc za kopalnia bo bedzie praca do was itp [komentarz usunięty przez administratora - niezgodny z regulaminem]. Bedzie glod i nedza !!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rob
  ponad rok temu ocena: 51%  68
  to jakie mój komp ma oblężenie to wiesz co cię to obchodzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 90%  67
  Rob, młotku , 2 osoby mówisz piszą-a podpisujesz się za 3- przynajmniej. Te 2 osoby to twoja prawa i lewa ręka? Boli prawda,argumentów brakuje trzeba działać przezwiskami i przekleństwami? Dziwie sie ze redakcja na to pozwala..
  ~ rob
  ponad rok temu ocena: 51%  66
  do kom xxx posłuchaj buraku a to że dwie różne osoby piszą z jednego kompa i wyrażają swoja opinie to coś złego ,mają do tego święte prawo jak to że ludzie chcą nowych miejsc pracy od kiedy bambrusy bedą decydować za zwykłego bezrobotnego człowieka który chce pracowac i żyć kim ty jesteś xxx pewnie puszorem któremu słoma z trepów wystaje nie masz co robić to bierz widły i zajmij sie robotą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 48%  65
  Słuchaj Rob vel Bezrobotny vel Rawiczanin to juz 3 osoby.Ja cie od buraka i puszora i słomy z butów nie wyzywałem ,a le poziom Twej wypowiedzi pokazuje kto jest kto.Patrząc na czas wpisu 2 pierwszych wypowiedzi to twój komp ma niezłe oblężenie. Pisz co chcesz ale miej sie odwagę podpisać swoim nickiem.Ja wiem że nie wiedziałe że to tak prosto idzie ustalić.
  ~ Rawiczanin do erer
  ponad rok temu ocena: 49%  64
  Czepiasz się drobiazgów hehe szkoda tylko,że czytanie ze zrozumieniem jest u Ciebie obce nic na to nie poradzę!Nie zabraniam nikomu podpisywać się jak chce skoro nie ma własnego podpisu tylko,że jak się podpisuje niech nie robi błędów!Znajdzie się taki jak Ty pomyśli,.że nie chodziłem do szkoły tylko na szkołę rzucałem kamieniami lub jak Ty nie miałem czasu na szkołę musiałem orać w polu współczuje ciężkiej pracy!Przez to mimo,że udajesz Greka jesteś zacofany wnioskując po twoich wypowiedziach mimo wszystko fajnym hymnie o biskupiznie.Jeszcze raz błąd mi się wkradł zanim się doczepisz błędu hehe.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 46%  63
  Zdemaskowałeś mnie. Nadal szukam szczęki pod stołem.
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 52%  62
  Mój dziadek w latach 80. często odtwarzał na gramofonie płytę z pewną piosenką, z której zapamiętałem pierwsze wersy https://www.youtube.com/watch?... Tekst http://pl.wikisource.org/wiki/Pie%C5%9B%C5%84_oracza nadal aktualny...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ racjonalny rolnik
  ponad rok temu ocena: 46%  61
  Szacunek dla dziadka. Ale gdyby tak każdy patrzył w przeszłość to pewnie do dziś jeździli byśmy bryczkami i rowerami a w domach siedzieli przy świeczce. Nie zatrzymujmy postępu... TAK DLA KOPALNI !!!
  ~ Rawiczanin do Rawiczanina i erer
  ponad rok temu ocena: 40%  60
  Nigdy w życiu nie byłem nie jestem nie będę towarzyszem nigdy w życiu nie powołuję się na kogoś pseudo jak to robi inny Rawiczanin pewnie ten co podpisywał się małą literą?Obrażasz nie tylko mnie ale wszystkich Rawiczan pisząc wy Rawiczanie!Nie masz własnego zadnia skoro podpisujesz się przez wy zamiast ja ale tacy byli są pozostaną towarzysze lewaki itp.itd.Raz sierpem raz młotem czerwona hołotę!Ja akurat nigdy nie byłem nie jestem i nie będę zarówno za starymi jak i obecnym władzami Rawicza!Chcesz donieś na psy ja takie sprawy załatwiam rozmową,lub w ostateczności konfrontacją na wszelkie sposoby czerwony buraku pewnie dalej korzystający z wychodka!Chciałem obrażanie mnie wszystkich pozostawić bez komentarza,ale przesadziłeś z wychodkiem oraz obrażaniem wszystkich!Kto mieczem wojuje od miecza ginie!Ciekawe,że w Turku jest kopalnia węgla brunatnego i rolnictwo nawet mleczarnia tez jestem na nie kopalni ale tylko węgla brunatnego i kamiennego pozostałe inne nowoczesne technologie tak!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 54%  59
  Jako że percepcja o 2.27 może jednak być znacznie przytłumiona, trudno zajmować stanowisko wobec twoich przemyśleń godnych dyskursu z samym Arystotelesem. Ale to rzeczywiście nie fair, że jeden Rawiczanin podpisuje się za drugiego Rawiczanina. A jest ich ponad dwadzieścia tysięcy. Co to będzie, jeśli im się zachce takie niegodne czyny popełniać? Ze Śląska węgiel, z Wielkopolski chleb. Tak jak jecie w kuchni, a wydalacie w wychodku. Bo przecież legere et non intellegere neglegere est :)
  ~ YesMen
  ponad rok temu ocena: 40%  58
  Zdecydowane TAK dla kopalni. Ta kopalnia tu powstanie czy wam się to podoba czy nie!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nie kopalni !!!
  ponad rok temu ocena: 60%  57
  Jak czytam te komentarze to mi żal tych co chcą kopalni, bo myslą że tam prace dostaną LUDZIE, POMYŚLCIE CO MOWICIE. Moze i kilku dostanie tam prace, ale ilu rolników i ich rodzin straci prace, to o to sie nikt nie martwi. A jeszcze do tego dojdzie osuszenie okolicznych terenów.. Na śląsku są gotowe kopalnie tylko wydobywac węgiel to rząd patrzy je zamknąć, a tu chcą otworzyć nową i zlikwidować najlepszy obszar rolniczy w polsce. Masakra co sie w tym kraju dzieje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krzysztof Wo.
  ponad rok temu ocena: 27%  56
  NIE dla kopalni! NIE dla zdrajców z PO i PSL!. NIE dla faszystowskiej Unii EuroPEJSkiej! (3 X NIE!)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 54%  55
  chyba Impreza się udała... a UE skręca raczej w lewo.
  ~ m
  ponad rok temu ocena: 35%  54
  Tak kopalni!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nocny Potrol
  ponad rok temu ocena: 53%  53
  m piszesz Tak bo Tak czy masz na to jakieś rzeczowe argumenty ???
  ~ Nocny Potrol
  ponad rok temu ocena: 54%  52
  m piszesz Tak bo Tak czy masz na to jakieś rzeczowe argumenty ???
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 51%  51
  Tytuł art. JESTEMY czy jesteśmy ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 52%  50
  Zwykła literówka , lecz raziła . Teraz już lepiej wygląda a co do biskupizny to jezdemy wygląda bardziej gwarowo niż jestemy :-)
  ~ Nabuchodonozor
  ponad rok temu ocena: 39%  49
  To był cytat. Na biskupiźnie mówi się "jezdemy". Autor niepotrzebnie poprawił.
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 59%  48
  Około 300 osób ma stracić pracę w spółce PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin. Zwolnienia grupowe mają rozpocząć się 30 sierpnia. Pracę straci także około 50 pracowników PAK Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Według zarządu główne przyczyny zwolnień grupowych to utrzymująca się od dłuższego czasu trudna sytuacja finansowa spółki, wysoki poziom zadłużenia oraz niska cena sprzedaży energii elektrycznej. Zwolnieniom sprzeciwiają się związki zawodowe działające w Grupie Kapitałowej Zespół Elektrowni Pątnów Adamów- Konin. Nie wykluczają także akcji protestacyjnej. To jest cytat z artykułu z 18 lipca 2013 zatytułowanego ( blisko 300 osób do zwolnienia w kopalni konin „Obecnie prowadzimy negocjacje z zarządem – celem ograniczenia zwolnień, przesunięcia pracowników na inne stanowiska. Jednocześnie rozpoczynamy procedury związane z przeprowadzeniem referendum strajkowego” – informuje wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w KWB Konin Marcin Lisowski.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 54%  47
  zatem Pan Solorz, biznesmen, nie ma sentymentów dla swoich ludzi, za to będzie miał serce dla bezrobotnych z naszej okolicy ? Wprost niewiarygodne...
  ~ nieomamiony mieszczuch
  ponad rok temu ocena: 42%  46
  Wybaczcie pisałem z telefonu i nie widziałem całego okna tekstowego. Co do podaku rolneho wynosi on 310zl a napisalem 31 10zl. Wybaczcie. Co do zatrudnienia.. wiekszosc rolnikow ma male gospodarstwa ktore mimo wszystko dobrze prosperuja dzieki pracowitosci.. a co do Pana Mackowiaka pod pseudonimwm 'wachaty' .. jesli to prawda ze zatrudnia ludzi na czarno to dlaczego jeszcz skarbowka go nie szarpie za dupe? I dlaczeg ludzie u niego jeszcze pracuja? Skonczylem studia prowadze swoj interes.. rolnikow znam dobrze bo pracowalem w przedsiebiorstwie ktore obsluguje rolnictwo w zakresie produkcji i sprzedazy pasz. Pracowalem fizycznie. Zarabialem 2500 na lape czasem wiecej zalezyvod sezonu i godzin. ale nie bylo operdalania sie :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bryja
  ponad rok temu ocena: 33%  45
  zobaczcie jak gminy z regionu konina zyskały mieszkańcy także wystarczy wpisać w google i poszukać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 47%  44
  towarzyszu Rawiczaninie, wy tam w Rawiczu chyba dotąd nie możecie wyjść z szoku, ze burmistrza wam zdjęli stosunkiem procentowym 65:35. Jeśli pomawiano, zgłoście na policję czy do prokuratury. Zadaliście pytanie (z innej parafii co prawda), to też zamyśliłem się i wydumałem, ze chyba ludzie nie chcieli pogarszać sytuacji Rawicza. Zatem i wy towarzyszu nie bądźcie za dziurą w ziemi, co by się pod nogami nic nie osuwało. Ze Śląska węgiel, z Wielkopolski chleb. Tak jak jecie w kuchni, a wydalacie w wychodku.
  ~ Rawiczanin
  ponad rok temu ocena: 41%  43
  do erer czyli w Rawiczu jest super więc skąd te pomówienia w czasie kampanii wyborczej na burmistrza.
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 53%  42
  Wpisałem w Google i wynik : "Stopa bezrobocia na koniec listopada wg wup.poznan.pl : Polska 11,4 %, powiat rawicki 9,2 %, powiat gostyński 10,2 %, miasto Konin 12,4 %, powiat koniński 17,1 %. O to ci chodziło ?
  ~ robert
  ponad rok temu ocena: 34%  41
  też jestem za kopalnią to dla nas szansa a nie ruina, gospodarze nie bójcie się dostaniecie duże odszkodowania także cena ziemi będzie duża
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xyz
  ponad rok temu ocena: 37%  40
  Wojewodę to nic nie obchodzi bo to nie dotyczy jego bezpośrednio także kopalnia powstanie!!!!! I całe szczęście bo bezrobocie duże a rolnicy zatrudniają osoby do pracy za sumy poniżej poziomu dając 1200 zł na rękę, wąchaty wie najlepiej jak ludzi ogłupiać dlatego organizuje protesty tylko w swoim interesie!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 49%  39
  modelowy przykład jak należy skłócać mieszkańców wsi i miasteczek gminy Krobia i Miejska Górka, po to aby rękami mieszkańców tych gmin, przy wykorzystaniu ich najniższych instynktów, jak zazdrość i chciwość, unicestwić ten region. Gdyby przyjmować na wiarę takie komentarze, to najbardziej kopalni chcą sami rolnicy. Próbujcie dalej.
  ~ sankcja
  ponad rok temu ocena: 41%  38
  jak się nic nie uczyło, w szkole ledwo ledwo to tak to wygląda
  ~ nieomamiony mieszczuch
  ponad rok temu ocena: 42%  37
  Hahahahahaha. Żal mi Was ludzie. Normalnie żal.pl.. KAŻDY rolnik płaci około 31 10zl podatku od hektara PRZELICZENIOWEGO. A ze wzgledu na dobre ziemie w okolicach Krobii hektar fizyczny to 1.5 hektara przeliczeniowego.. no to teraz pomnóżcie ilość ziemii pod odkrywkę i lej depresyjny razy 1.5 a wynik razy trzy stówki. Zatkao kakao? A do tego podatki od firm opartych na rolnictwie :) i co? Kopalnie da wiecej kasy ja wieeeeem.. ale ona zniknie po 50 latach i co dalej? Zastanowiliscie sie? Rolnictwo bedzie istnialo.. a syguacja ekonomiczna co najwyzej.sprawi ze zamiast dwustu rolnikow po 10ha bedzie jeden co ma 200.. alepodatek zostanie taki sam :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 50%  36
  Tak kolego tylko że 10 ha -wy rolnik płaci podatek rolny a ten 200 -tu ha korzysta z ulg podatkowych na tzw.inwestycje w gospodarstwie
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 50%  35
  Tak kolego tylko że 10 ha -wy rolnik płaci podatek rolny a ten 200 -tu ha korzysta z ulg podatkowych na tzw.inwestycje w gospodarstwie
  ~ NIE KOPALNI !!!!!!!
  ponad rok temu ocena: 63%  34
  DO ASIA : A może Ciebie tak wywłaszczyć i najlepiej do jakiś kamieniołomów zagnać do pracy to dopiero będzie fajnie !!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Asia
  ponad rok temu ocena: 37%  33
  Mnie już wywłaszczyli. Sprzedaliśmy kilka hektarów pod eske za około 300 000 zł za hetrar i jest git ;)
  ~ NIE KOPALNI !!!!!!
  ponad rok temu ocena: 63%  32
  Głupoty wypisujecie i tyle nikt kto tu zabiera głos nie ma pojęcia o rolnictwie!!!!!! Ciekawe czy będzie wam tak miło jak wszystkie największe firmy splajtują i naprawdę dużo ludzi zostanie bez pracy i to najwięcej takich co w okolicznych miastach mieszkają. Takie Pudliszki Legutko i wiele innych firm gdzie naprawę bardzo dużo osób pracuje to nie będą mieć tej pracy jak zniszczą nasze bogate ziemie już nie urośnie pomidor, kukurydza, groszek czy kwiaty no i nasze piękne lasy :( :( :( :(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 64%  31
  Nie mam nic wspólnego z rolnictwem , ani z lobby kopalnianym. Dla tych wielkich kopalnio-entuzjastów proponuję wycieczkę w okolice kopalni odkrywkowej w Koninie i porozmawianie z mieszkańcami tamtejszych okolic, co dzieje się z jeziorem Powidz itd. . A dla tych którzy liczą na setki miejsc pracy niech zapoznają się z technologią wydobycia węgla brunatnego i kto a raczej co -na takiej kopalni pracuje : wielkie i głupie maszyny a do ich obsługi potrzeba tylko kilku mądrych ludzi .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ won
  ponad rok temu ocena: 31%  30
  bambry lepsze hasło trzeba było wymyslic........ to jest marne...............
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ franek
  ponad rok temu ocena: 34%  29
  brawo Janusz niech te bambry zaczną myslec że jest ich tylko garstka i nic nie zdziałaja 3xTAK ZA KOPALNIĄ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NIEPAKowi
  ponad rok temu ocena: 57%  28
  PRECZ Z KOPALNIĄ!!! Jak nie masz miejsca pracy to wyjedź do Wrocławia, Poznania itp i tam sobie szukaj pracy a nie będzie tu niszczone środowisko i krajobraz. Jedne z lepszych ziem a będzie syf. Nasi przodkowie walczyli o tą ziemię a teraz nam zniszczą wszystko.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 56%  27
  Rob i bezrobotny to też ta sama osoba
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bezrobotny
  ponad rok temu ocena: 38%  26
  do kom andy Kto ma racje po dotacje to wy potraficie wyciągac łapy ale jak mają powstać miejsca pracy do normalnych szukajacych pracy ludzi to juz wam w czterech literach żle Nie podoba ci sie to sprzedaj hektary i iż do roboty
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mar
  ponad rok temu ocena: 61%  25
  nie masz pojęcia o sytuacji to sie nie wypowiadaj !!! myślisz e dostaniesz prace w kopalni? to wypierdalaj na śląsk
  ~ erer
  ponad rok temu ocena: 60%  24
  Nadzieje (wyolbrzymione) wielu bezrobotnych są czymś normalnym - ale praca i pieniądze nie spadają z nieba. Kopalnia da miejsca pracy w zamian za... likwidację wielu dotychczasowych miejsc pracy. To tak jak z Biedronką w Miejskiej Górce. Do tego zjadą do nas górnicy z Konina, Adamowa, Bełchatowa. Zacytuję znalezione w sieci : "Stopa bezrobocia na koniec listopada wg wup.poznan.pl : Polska 11,4 %, powiat rawicki 9,2 %, powiat gostyński 10,2 %, miasto Konin 12,4 %, powiat koniński 17,1 %. Bez komentarza..." Wystarczy spojrzeć na klasyka rozwiązań łatwych i przyjemnych, nomen omen z POLSATU http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201010/1288285403_by_katkcha_600.jpg , którego właściciel chce nam wykopać dziurę, postawić trujące kominy i osuszyć region. Warto zastanowić się nad przyczynami pozostawania bez pracy poczynając od samego siebie. Można się jedynie podpisać pod hasłem z transparentu : Węgiel ze Śląska, chleb z Wielkopolski...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rolnik
  ponad rok temu ocena: 38%  23
  Kłamstwo w Poznaniu było około 300 osób .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ andy
  ponad rok temu ocena: 56%  22
  nieważne ile było, ważne to, że mają rację
  ~ ,,,
  ponad rok temu ocena: 39%  21
  Przed unia europejska jak nie było dopłat, to.co drugi oddalby ziemie za lanosa. Kopalnia szansa na bogactwo dla całego regionu!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rob
  ponad rok temu ocena: 39%  20
  nie bedzie mi bambrus rządził gdzie mam iść do pracy jak bedzie kopalnia to przynajmniej bede miał prace
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mar
  ponad rok temu ocena: 54%  19
  taa o pracy w kopalni to ty mozesz zapomnieć !! tu są tereny rolnicze a nie kopalniane a gospodarstw za nic nie oddamy
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 52%  18
  Asia ,Tomek,Janusz, xxl,yyy- miej odwagę i uzywaj jednego imienia,bo w dalszym ciągu piszesz z jednego kompa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ted
  ponad rok temu ocena: 57%  17
  Czy droga S-5 dało Rawiczowi spadek bezrobocia?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pk
  ponad rok temu ocena: 41%  16
  "Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów w województwie łódzkim - dzięki kopalni węgla brunatnego i elektrowni Bełchatów. Około 70 proc. dochodów w Kleszczowie to podatki od nieruchomości i opłaty eksploatacyjne od dwóch firm: kopalni i elektrowni w Bełchatowie." Faktycznie kopalnia to czarna dziura gospodarki. Ludzie chcą bogatej gminy i roboty dla wszystkich, a nie tylko bogatych rolników!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pk
  ponad rok temu ocena: 56%  15
  Średnie wynagrodzenie brutto wg stat.gov.pl za rok 2013: powiat rawicki: 2829,57 powiat bełchatowski (czyli tam gdzie kopalnia i elektrownia): 5512,35
  ~ kibic
  ponad rok temu ocena: 57%  14
  gmina bogata. mieszkańcy tej gminy również?
  ~ bambry
  ponad rok temu ocena: 39%  13
  O co tu chodzi? Jeśli nie wiadomo to chodzi o pieniądze. Jak bambry dostaną odpowiednią kwotę za grunty to będą prześcigać się w sprzedawaniu gruntów, wąsaty pierwszy. To tylko walka o odpowiednią zapłatę bo wiedzą, że kopalnia i tak będzie. Zachłąnne jak zwykle bambry.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 55%  12
  Pierwsze 3 komentarze pisała jedna i ta sama osoba,szanowna redakcjo nie można tego zablokować?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ yyy
  ponad rok temu ocena: 39%  11
  ... a kolejne 2 pisała ta sama osoba. I usta też byś pozaklejał tym co chcą własną opinię wyrazić. Najlepiej wszystko zablokować i nie będzie niczego.
  ~ yyy
  ponad rok temu ocena: 39%  10
  ... a kolejne 2 pisała ta sama osoba. I usta też byś pozaklejał tym co chcą własną opinię wyrazić. Najlepiej wszystko zablokować i nie będzie niczego.
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 56%  9
  i wszystkie komentarze z jednego kompa i o jednej godzinie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxl
  ponad rok temu ocena: 37%  8
  A od kiedy to opinii kilku osób nie można wyrażać z jednego komputera? Może mają w domu jeden komputer a chcieli się wszyscy wypowiedzieć...
  ~ Asia
  ponad rok temu ocena: 42%  7
  Wywłaszczyć rolników i tyle. Jestem za kopalnią.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mar
  ponad rok temu ocena: 55%  6
  może ciebie wywłaszczyć na jakieś zadupie ? ludzie nie macie pojęcia o sytuacji ! jedź na śląsk jak cie się podobają tereny wokół kopalni! żal mi takich ludzi co są za kopalnią
  ~ FRANEK
  ponad rok temu ocena: 38%  5
  ROWNIEZ JESTEM ZA KOPALNIĄ TU I TERAZ
  ~ Tomek
  ponad rok temu ocena: 42%  4
  Kopalnia wielką szansą na rozwój powiatu rawickiego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janusz
  ponad rok temu ocena: 42%  3
  Chcemy w Oczkowicach i Miejskiej Górce górników a nie rolników!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ polaczek
  ponad rok temu ocena: 43%  2
  Chyba TAK kolego !
  ~ polakos
  ponad rok temu ocena: 38%  1
  no chyba nie kolego :)