Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Jubileusz parafii - biskup Balcerek modlił się o powołania

› Aktualności ponad rok temu    15.06.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 28 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

- Piękna jest wasza świątynia we wnętrzu. Dziękuję wam za wszystko - podsumował jubileuszowe nabożeństwo w Zimnowodzie biskup Archidiecezji Poznańskiej Grzegorz Balcerek. - Albowiem, kochani, zawsze taką najpiękniejszą ozdobą każdej świątyni jest Kościół żywy, rozmodlony, rozśpiewany, który tworzy ta wspólnota. I za to wam bardzo dziękuję - dodał.

W Zimnowodzie (gm. Borek Wlkp.) odbył się jubileusz 90-lecia istnienia parafii pw. Świętej Trójcy. Msza św. była też okazją do udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania. Biskup Grzegorz Balcerek podczas kazania przyznał, że podczas nabożeństwa będzie modlił się szczególnie za to, aby spośród tych młodych ludzi przystępujących do bierzmowania, pan Jezus przynajmniej jednego z chłopców powołał do kapłaństwa, i by jedną z dziewcząt powołał do życia zakonnego. Mieszkanki Zimnowody i okolic przygotowały też pamiątkową wystawę zdjęć, nawiązującą do historii parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można ją obejrzeć w kościele pw. Świętej Trójcy.

Więcej w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”
 

+ 28 głosów: 28 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!