Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Już w poniedziałek Ilona wyruszy do Los Angeles

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    17.07.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Społeczność szkolna Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu mocno kibicuje IlonieSpołeczność szkolna Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu mocno kibicuje Ilonie fot. Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu

Ilona Brzechwa - uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu i zawodniczka klubu „Huragan Brzezie", już w poniedziałek wyruszy w niezwykłą podróż na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w tym roku odbędą się w Los Angeles. Pierwszym przystankiem tej wyprawy będzie Warszawa, gdzie Ilona, wspólnie z 60 innymi reprezentantami naszego kraju, weźmie udział w oficjalnym pożegnaniu i odprawie. Potem długi lot i meta w Los Angeles.

 

Same igrzyska rozpoczną się 25 lipca, na jednym z największych stadionów świata, Los Angeles Memorial Coliseum. W uroczystości otwarcia uczestniczyć będzie ponad 7 tysięcy sportowców ze 177 krajów, około 60 tys. widzów i wielu specjalnych gości, w tym prezydent USA Barrack Obama. Na scenie zaprezentują się wielkie gwiazdy, a wśród nich między innymi Steve Wonder czy Avril Lavigne, której piosenka „Fly” promuje igrzyska. Podczas inauguracji zapalony zostanie Ogień Nadziei, który płonął będzie przez wszystkie dni zawodów, a sportowcy biorący udział w imprezie, złożą przysięgę zawodnika Olimpiad Specjalnych : „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. - Słowa tej przysięgi nasza reprezentantka realizować będzie startując w dwóch konkurencjach – biegu na 100 metrów i skoku w dal. Zmaganiom Ilony gorąco kibicuje cała społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu – mówił Łukasz Mayer, nauczyciel i trener Ilony.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!