Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Każdy mógł się poczuć jak na prywatnym koncercie

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    25.02.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Gala ,,Stare, ale złote”Pępowo. Gala ,,Stare, ale złote” fot. GOK Pępowo

W utworach Anny Jantar, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Grażyny Łobaszewskiej i innych zaprezentowały się absolwentki pępowskiej szkoły, które od jakiegoś czasu nie występują publicznie, a w gimnazjum zdobywały znaczące sukcesy ogólnokrajowe.

 

W ostatnią niedzielę karnawału, 23 lutego GOK Pępowo w klimatycznym ,,Klubie na piętrze” zorganizował galę złotych polskich przebojów z lat 70., 80. i 90. Każdy utwór został opatrzony komentarzem słownym dotyczącym pochodzenia utworu, biografią artysty i anegdotami. W tle wyświetlane były wideoklipy archiwalnych występów twórców prezentowanych utworów.

- Gala ,,Stare, ale złote” została zorganizowana, aby szerzyć pamięć o twórcach, którzy łączyli nie tylko pokolenia, ale wiele wspólnych tęsknot i niewypowiedzianych słów – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK Pępowo.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, pojawiło się tylu słuchaczy, że zajmowali miejsca stojące.

- Każdy mógł się poczuć jak na prywatnym koncercie, gdyż prezentowany przez występujące poziom był rzeczywiście bardzo wysoki, a każda z nich bez wątpienia – jak usłyszeliśmy po gali – mogłaby wystąpić na dawnym KFPP w Opolu – zauważa dyrektor.

Dziewczyny zaprezentowały utwory takie jak: ,,Moje jedyne marzenie” z rep. Anny Jantar (Natalia Kołodziejczak), ,,O mnie się nie martw” z rep. Katarzyny Sobczyk (Roksana Rosa), ,, Byłam różą” z rep. Kayah i Bregovic (Alicja Szpurka), ,,Nie wierz, nie ufaj” z rep. Anny Jantar (Marta Krzyżoszczak), ,,Czas nas uczy pogody” z rep. Grażyny Łobaszewskiej (duet Klaudia Berger i Martyna Stróżyk), ,,Polska Madonno” z rep. Maryli Rodowicz (Alicja Szpurka), ,,Cykady na Cykladach” Maanam (Adela Borowczyk), ,,Wyszłam za mąż, zaraz wracam” z rep. Ewy Bem (Klaudia Berger), ,,Radość najpiękniejszych lat” z rep. Anny Jantar (Martyna Stróżyk), ,,Odkryjemy miłość nieznaną” z rep. Alicji Majewskiej (Lena Markowska). Na koniec wszystkie występujące wykonały wspólnie utwór ,,Deszcz”, znany też pod tytułem ,,I tak się trudno rozstać”.

- Wszystkim uczestniczkom niedzielnej gali dziękujemy za profesjonalne przygotowanie utworów i zachęcamy do dalszej współpracy. Dziękujemy mieszkańcom Pępowa i okolic za duże zainteresowanie i frekwencję mimo niesprzyjającej pogody – dodaje dyrektor.

Czytaj także: Masz archiwalne fotografie? Weź udział w "Wehikule czasu".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!