Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kiedyś interesowały go mecze i rozróby

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    16.01.2020
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 5 / 60%
A A A
Ze swoim „oczkiem w głowie”, córką WanesąZe swoim „oczkiem w głowie”, córką Wanesą fot. Arch. prywatne

- Kiedyś nie byłem taki. Byłem wywijasem. Interesowały mnie mecze, rozróby. Zrobiłem dużo złego rodzicom. Dziś tego żałuję – mówi Arek „Rudy” Rybakowski. Narodziny pierwszego syna, potem drugiego i w końcu pierwszej córeczki – która całkowicie skradła jego serca, totalnie odmieniły jego charakter i życie.

 

Dziś uważa się za twardziela o miękkim wnętrzu. Ma misję i chce pomagać poprzez muzykę. Mieszkaniec (39 l.) Gostynia napisał cztery piosenki o dzieciach, potrzebujących pomocy. Każda z historii dostarczyła mu wielu emocji i wzruszeń.

Nie posiada profesjonalnego studia muzycznego, nagrywa na podstawowym sprzęcie w mieszkaniu.

Pewnego wieczoru, pilnując śpiącej w łóżku dwuletniej córki Wanesy, słuchał muzyki i przeglądał informacje z regionu.

- Zrobiło się głośno o Igorku [Wojciechowskim, chorującym na serce – przyp. red], a mnie strasznie wzrusza, gdy słyszę, jak dziecko cierpi. Pomyślałem: „jak tu pomóc? Może coś napisać?” - relacjonuje.

Napisał do redakcji naszego portalu i poprosił o kontakt do rodziców chłopca. - Skontaktowałem się z mamą Igorka i zacząłem pisać. Zajęło mi to trzy dni, mało spałem, do pracy w Cukrowni szedłem z laptopem. Wiedziałem, że czas biegnie, że trzeba szybko pomóc – mówi.

Piosenkę dokończył w nocy. Pierwszego linka wysłał mamie dwuletniego Igorka. Oddzwoniła i płakała ze wzruszenia. Autor przesyłał piosenkę gdzie tylko się da – do mediów, aktorów, polityków. - Obserwowałem profil zbiórki pieniędzy dla chłopca i widziałem, że w ciągu 10 minut kwota urosła o 1 000 złotych. Mój kanał na youtube też zyskał na popularności. Byłem szczęśliwy, że się udało, dla Igorka, który od urodzenia walczy z chorobą o każdy kolejny dzień. Mały bohater – mówi. 

Sukces zmotywował go do dalszego pisania. Ruszyła lawina wiadomości. Ktoś poprosił go o napisanie utworu dla rodziny Fogt z Leszna (kilkuletni Szymek urodził się z poważną wadą serca, u jego siostry Julki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, a tata nagle zmarł w 2018 roku).

Potem powstały jeszcze piosenki o Dawidku z Kotowa (zdiagnozowano u niego „Klątwę Ondyny”) i Marcelku z Krotoszyna (ma guza mózgu). - Nie wzruszam się, gdy widzę śmierć, ale gdy widzę chore dzieci, to piszę tekst i płaczę – mówi Arek Rybakowski.

Cały artykuł znajdziecie w bieżącym Życiu Gostynia.

 

+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jonny
8 miesięcy temu ocena: 44%  8
Pracuje a alimenty na synów nie płaci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bronx
8 miesięcy temu ocena: 100%  7
A może powiedz to Rudemu prosto w oczy a nie biadolisz na Internecie i kozaka zgrywasz ,pod nikiem bamberskim Joony kim kolwiek jesteś kobietą czy facetem ,mniej odwagę mu to powiedzieć!!
~ Znajoma
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
Johnny ale ty go oczywiście lepiej znasz i wiesz wszystko o nim tak? To powiem ci że on w przeciwieństwie do ciebie , oddał by życie za swoje dzieci , i nie tylko swoje. Wiec jak tak zazdrość cię bierze że w życiu mu się wychodzi to lepiej zamilcz, i zostaw te nic nie warte komentarze do siebie pijaczku z pod sklepu.
~ 2137
8 miesięcy temu ocena: 80%  5
Nacjonalista XD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inspektor z cukrowni
8 miesięcy temu ocena: 83%  4
nie chwal się że do pracy nosisz laptopa , można pomysleć że masz w pracy za dużo wolnego czasu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ henryk walezy
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Lol, niezły fejs xD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lewak
8 miesięcy temu ocena: 78%  2
Wystarczy wejść na fejsa tego pana dobrego i wiele można zobaczyć .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AntyPolityczny
8 miesięcy temu ocena: 0%  1
A co ma polityka do pomagania dzieciom lewak? To że jest z prawej strony a nie z lewej to ci przeszkadza?