Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kierowca z Ukrainy czuje się dobrze. Oczekuje na wyniki testów

› Aktualności 2 miesiące temu    19.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotomontaż Z. Pacanowski

- Obywatel Ukrainy, który z Gostynia został przewieziony do szpitala zakaźnego w Poznaniu czuje się już dobrze. Cały czas czeka na wyniki testów. To rzetelne i sprawdzone informacje, ktore otrzymałem wczoraj wieczorem - powiedział starosta Robert Marcinkowski na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego.

Kierowca z Ukrainy jest w grupie 2 osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem o zachorowanie na koronawirusa, jakie mamy na terenie powiatu gostyńskiego. Poza tym -wg najnowszych danych z sanepidu - 111 (to mniej, było 112) osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a wobec 76 mieszkańców (rano było 71) podjęto decyzję o kwarantannie ( w tym osoby powracające  z zagranicy po 15 marca 2020 r.).

O chorym mężczyźnie, który od poniedziałku miał siedzieć w busie na parkingu dla TIR-ów, w rejonie strefy przemysłowej w Czachorowie, krążyły wieści na portalu społecznościowym. Ukrainiec prawdopodobnie nie pozwolił zbliżać się do siebie, ostrzegając, że męczy go kaszel i gorączkuje. We wtorek 17 marca, ok. godz. 13.50 dyżurny gostyńskiej policji otrzymał informację na ten temat.

- Zgłaszano, że na strefie gospodarczej stoi zaparkowany samochód, w którym może przebywać chory mężczyzna. Policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że w samochodzie przebywał 40-letni mieszkaniec Ukrainy. Miał kaszleć, miał mieć gorączkę. Policjanci powiadomili o tym odpowiednie służby, między innymi zespół ratownictwa medycznego - poinformował Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy KPP w Gostyniu.

Policję i sanepid o chorym mężczyźnie powiadomił mieszkaniec Gostynia, który z kolei dowiedział się o zajściu od swojego pracownika. Funkcjonariusze KPP zjawili się tam we wtorek po południu, karetka z zespołem ubranym w specjalne ochronne stroje - późnym wieczorem, ok. godz. 21.

Dyrektor gostyńskiego sanepidu Michał Ostrowski wyjaśnia, że służby muszą działać według określonych procedur. Zapewnia, że sanepid niczego nie lekceważy, ale im więcej otrzyma informacji na temat osoby, której sprawa dotyczy, tym pewniejsze działania mogą być wtedy podjęte. Ważny jest też kontakt z określoną osobą, której zgłoszenie bezpośrednio dotyczy - W ostatnim czasie otrzymujemy ogromną ilość telefonów, np. mieszkańcy dzwonią i wskazują sąsiadów, którzy mieli wrócić z zagranicy i nie poddali się kwarantannie - wyjaśnia dyrektor Michał Ostrowski. - W przypadku kierowcy z Ukrainy współpracowaliśmy z policją - dodaje szef gostyńskiego Sanepidu.

Ogłoszenia drobne do gazety Życie Gostynia ONLINE

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ silwan 37
2 miesiące temu 11
a może jeden i drugi możnowładca z filtronu i innych firm na północ od gostynia zrobiliby coś dla lokalnej społeczności która przez lata pozwalała im się bogacić może tak zrzutka na respiratorek albo urządzenie do testów dla miejscowego szpitala niech się przynajmniej lekarze codziennie badają bo jak ich zabraknie to wszyscy zdechniemy i kto wtedy będzie filterki i rurki tłukł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jack
2 miesiące temu 10
A o polakach to nie ma co mowic bo to jest po prostu "co ja nie dam rady? Potrzymaj mi piwo" czyli nic nie jest Polakom straszne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jack
2 miesiące temu 9
Po obserwacji mediów to jak przez dwie doby nie ma wiesci to znaczy ze jest pozytywny. A cisza tez jest przez to żeby filtron nie staną bo to za blisko firmy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 0%  8
Manual na temat zapobiegania i leczenia COVID-19 [...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 0%  7
https://medium.com/covid-19-pl...
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 0%  6
mapka z sytuacją
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 0%  5
https://korona.ws/...
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 0%  4
dodatkowo mapa swiat [...]
~ Wert
2 miesiące temu ocena: 40%  3
Nie no ale PISdziory mówią że testy to kwestia kilku godzin a on już czeka chyba więcej jak 40 godzin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pozytyw
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Prawidłowe zachowanie, mimo, że obcokrajowiec to szanuje innych ludzi. Zdrowia!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
2 miesiące temu ocena: 67%  1
I jeden i drugi Ukrainiec zachowali się odpowiedzialnie. Czego nie można powiedzieć o wielu Polakach, niestety.