Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kilka ożenionych pokoleń i wiele wspomnień

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    25.03.2020
Anna Twardowska
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
Pogorzela. Pod Rogami - TurystycznaPogorzela. Pod Rogami - Turystyczna fot. Fotomontaż/Ł. Szolc, Biblioteka w Pogorzeli

Kończy się pewien etap historii, a zaczyna kolejny. W Pogorzeli burzona jest restauracja „Pod Rogami” - miło i często wspominana, zwłaszcza przez starsze pokolenia mieszkańców gminy i nie tylko. Ci mówią o wspaniałej kuchni, częstych imprezach i klimacie, jakiego nie znaleźli w innym miejscu. Lokal już od dawna stał nieużytkowany i niszczał.

 

Budynek wybudowano w 1910 r. Po wojnie restauracja była prowadzona przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska i nazywała się „Turystyczna”. Działała do 1991 r. Obecnie obiekt był już zdewastowany, niszczał i groził zawaleniem. Teren należy do osoby prywatnej.

- Właściciel mówił mi, że dostał zgodę konserwatora na częściowe rozebranie budynku. Podejrzewam, że prędzej czy później nastąpi całościowa rozbiórka – mówi Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli.

Jedną z osób, które pracowały w lokalu, była Jolanta Grodzka, była mieszkanka Pogorzeli (dziś Ludwinowa). Przez kilka lat była tam kelnerką.

- Jedzenie było bardzo dobre, obok powstawało nowe osiedle, więc wszyscy murarze i ekipy przychodzili jeść do restauracji. Wszystko było gotowane tak, jak w domu. Zabawy były organizowane na wszelkie okazje, zawsze było pełno ludzi – wspomina pani Jolanta.

Mniej więcej raz w miesiącu grywał tam Maciej Świerczyk z zespołem „Zawał” (obecnie „System”). Wychował się w Pogorzeli, a dziś mieszka w Wilkowicach koło Leszna.

- Miałem wtedy jakieś 15-17 lat i dopiero zaczynałem grać. Przez cały okres mogę powiedzieć, że pożeniłem co najmniej dwa pokolenia, jak nie trzy – śmieje się.

Jakie plany ma właściciel terenu? Więcej o temacie w bieżącym Życiu Gostynia.

e-wydanie gazety Życie Gostynia

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Eska
miesiąc temu 10
Golonecza, pamiętam była wspaniała,!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WWw
2 miesiące temu ocena: 80%  9
Ten budynek tam pasował - wyglądał jak reszta pogorzeli(ska) :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WoW
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Teraz lamet bo jest rozbierana stara restauracja... Natomiast miasto już ostatnio nawet trawy czy krzaków nie wycinało. Śmieci i zarośnięte wkolo, zwierzęta w środku a nawet bezromni. Budynek stoi i straszy! Może chociaż prywatny przedsiębiorca zadba o ład przestrzenny - wizytowke miasta. A burmistrz się dziwi dlaczego młodzi ludzie emigrują z pogorzeli? Bo tu się nic nie robi lub się nie opłaca !!! Nie opłaca się MILI przejąć , nie ma siłowni miejskiej pod dachem, młodzież nie ma gdzie się spotkać, plac zabaw niebezpieczny dla małych dzieci, skeate parku brak, sali nad domem strażaka nie mozna wyremontować... Dużo można by zrobić... A niewiele jest robione...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin Nowakowski
miesiąc temu 7
Taki mądrala na forum a nawet podpisac się nie potrafi
~ MILA
2 miesiące temu ocena: 0%  6
Ciekawe czy będziesz chodził / a/ na kawe lub ciasteczko do wyremontowanej sali w domu strażaka. Do MILI nie chodzisz a tam będziesz ?
~ Nasza
2 miesiące temu ocena: 0%  5
A te kelnerki ....ymm
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nasza
2 miesiące temu 4
Loj dzialo sie tam dzialo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 30
2 miesiące temu ocena: 100%  3
za dewastacje powojenną prezesi powinni zapłacić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GS
2 miesiące temu 2
Jak nie znasz prawnej sytuacji to nie zajmuj głosu. !!!!!!
~ Pogorzela
2 miesiące temu 1
Jacy prezesi? To była własność prywatna. GS dzierżawił tylko ten budynek.