Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Kładka zniknie już w lipcu. Czy gmina na tym zarobi?

› Aktualności ponad rok temu    23.06.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia

Kładka dla pieszych, która wciąż widnieje nad torami w Gostyniu, w lipcu ma zostać rozebrana. Naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu Henryk Sadzki przewiduje, że z rozbiórki do gminnej kasy może wpaść ponad 10 000 zł. W budżecie na 2015 r. gostyńscy radni zabukowali 100 000 zł na wykonanie zadania, związanego z demontażem kładki.

W postępowaniu ofertowym, które w tej sprawie przeprowadzono w urzędzie miejskim, zgłosiło się 5 firm, chętnych do rozebrania „schodów”. - Kilka było spoza Gostynia. Niektórzy oferenci chcieli zdemontować kładkę za ponad 100 000 zł. Wybraliśmy miejscowego wykonawcę, który posiada odpowiednie uprawnienia i sprzęt - tłumaczył radnym Henryk Sadzki podczas wspólnego posiedzenia komisji edukacji oraz rozwoju gospodarczego rady miejskiej. - Wydawałoby się, że rozbiórka kładki to nic takiego, a wykonawca musi posiadać dźwig i to niejeden, kosz oraz odpowiednie uprawnienia do pracy na wysokości - dodał.

Naczelnik zapewniał gostyńskich radnych, że posiada wszelkie dokumenty i upoważnienia do rozbiórki - z PKP i urzędu wojewódzkiego (ponieważ nie wszystkie grunty na których znajduje się kładka, należą do gostyńskiej gminy).

Co z materiałem, który pozostanie po rozebraniu kładki dla pieszych, postawionej nad torami kolejowymi? - (...) Wykonawca wchodzi, rozbiera kładkę, a następnie tnie materiały stalowe, które stanowią podpory płyt betonowych i konstrukcję kładki, na takie elementy, jakie przyjmie mu punkt skupu. Później, w obecności pracowników urzędu, dostarcza stal do punktu skupu, gdzie materiały są ważone, a gmina odzyskuje za nie pieniądze - wyjaśniał naczelnik Sadzki, podczas wspólnego posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej w Gostyniu. Więcej przeczytasz w bieżącym „Życiu Gostynia”

 

Sprawdź kto i za ile kupił Willę Szulca, położoną przy ul. Poznańskiej w Gostyniu

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!