Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Kolejka po upominek do św. Mikołaja

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    7.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Lodowisko OSiR-u odwiedził wczoraj św. MikołajGostyń. Lodowisko OSiR-u odwiedził wczoraj św. Mikołaj fot. A. Fajczyk

My wciąż w mikołajkowym nastroju. Wczoraj lodowisko gostyńskiego OSiR-u było pełne gwaru, radości i muzyki. Po południu zapowiedziano spotkanie ze św. Mikołajem.

Ale zanim brodaty człowiek w czerwonym płaszczu, z workiem na plecach dotarł na gostyńskie lodowisko, dzieci (niektóre nawet z rodzicami) poszalały na łyżwach.

Gdzie przyjmował dzieci Mikołaj, który dotarł do Piasków?

Pracownicy ośrodka sportu i rekreacji dla chętnych do zabawy przygotowali konkurencje sportowe. Odbyła się rywalizacja drużynowa na łyżwach. Zawodnicy zmagali się w jeździe slalomem między pachołkami, wyścigach z zabawkami, podjazdach pod kijkami. Wszystko to traktowano jak świetną zabawę i przygotowanie do przyjęcia św. Mikołaja.

Nagle sportowe wygibasy pod namiotem przerwał donośny głos i na lodowisko wkroczył Mikołaj. - Czy są tu jakieś dzieci? - pytał. - Chcecie jakieś prezenty? Dzieci zbyt słabym głosem odpowiedziały, a gość gotów był zawrócić z workiem pełnym upominków. Zapytał jeszcze raz. Wtedy obecni na lodowisku chórem, głośno odkrzyknęli, że chcą prezenty. - Przeczytałem już te bajki wszystkie, że jesteście grzeczni przez cały rok. To właściwie rodzice najlepiej wiedzą - mówił Mikołaj.

Ale dzieci obecne na lodowisku stwierdziły, że przez ostatni rok zachowywały się dobrze i zasłużyły na mały upominek. Kiedy brodaty gość w czerwonym płaszczu usiadł na fotelu na lodzie, ustawiła się do niego kolejka po drobny upominek.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ jarock
  8 miesięcy temu 1
  To w końcu Redakcja niech zdecyduje się czy Mikołaj czy święty Mikołaj... Dla mnie Mikołaj z Laponii bo święty Mikołaj wyglądał zupełnie inaczej...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji