Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Kolejna akcja pomocowa. Samorządowcy sięgnęli do własnych kieszeni

› Społeczeństwo miesiąc temu    3.06.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. UG Pępowo

Radni gminni, radna powiatowa, sołtysi i wójt gminy postanowili sięgnąć do własnych kieszeni i zebrane pieniądze przeznaczyć na środki ochronne w czasie pandemii. Zależało im, aby ta pomoc odbyła się na gruncie lokalnym, czyli w gminie Pępowo.

 

Zebrano 9.500 zł, dzięki czemu udało się zakupić trzy generatory ozonu (koszt jednego to 1.900 zł), lampę bakteriobójczą (koszt 1.650 zł) oraz maseczki całotwarzowe z filtrem węglowym. Sprzęty trafiły do szkół w Pępowie i Skoraszewicach. Przekazano je wczoraj.

- Dyrektorki placówek zgodnie stwierdziły, że generatory ozonu są trafionym zakupem, ponieważ przysłużą się nie tylko walce z koronawirusem, ale też z innymi sezonowymi patogenami, które rozprzestrzeniają się głównie w okresie jesiennym - mówi wójt Grzegorz Matuszak. 

Czytaj także: Radni „zrzucają się” na przedszkole. Dyrektor nie kryje wzruszenia.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!