Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Kolejne deklaracje przeciwko kopalni. Pomogą?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    20.03.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. D. Jańczak

W siedzibie H.J. Heinz Polska SA w Pudliszkach odbyło się spotkanie z Andżeliką Możdżanowską (PSL), sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz senator RP.

Poruszono trzy ważne dla powiatu gostyńskiego tematy dotyczące: reprywatyzacji i problemów, z jakimi borykają się samorządy, budowy obwodnicy Gostynia i Piasków oraz zagrożenia powstania kopalni. Dyskusja, przy udziale dziennikarzy, przede wszystkim dotyczyła złóż węgla Oczkowice i Krobia – Poniec. Senator Możdżanowska przekonywała, że jest przeciwna budowie kopalni na terenie powiatów gostyńskiego i rawickiego. - Naszą główną odpowiedzialnością jest podjęcie takich działań, aby przekonać, by nigdy ta kopalnia nie powstała. (…) Zadam zapytania do organów bezpośrednio nadzorujących tę kwestię, abyśmy mieli stanowcze informacje dotyczące precyzyjnych odpowiedzi, a nie tych, które nam się wzajemnie wykluczają - przekonywała. Zapewniała, że jej pomoc dla lokalnej społeczności nie jest „incydentalna”.

Zebrani wyjaśniali, że w tej chwili jest odpowiedni czas na to, by przedstawić w najszerszym zakresie, jak się tylko da, skutki wydobywania kopalin. - Obecnie jest próba określenia strat. Ten czynnik zupełnie nie jest oszacowany. Straty wynikające ze szkód dla rolnictwa oszacowano na blisko 10 mld zł na okres 10 lat. Sądzę, że co najmniej drugie tyle wyniesie strata w biznesie. Z opracowania Wielkopolskiego Biura Planistycznego jasno wynika, że 1800 firm zostanie zlikwidowanych – tłumaczył Leszek Wenderski, prezes Stowarzyszenia „Przedsiębiorczość dla ekologii”.

Więcej w obecnym wydaniu "Życia Gostynia"

Czytaj także: Szukają wsparcia u polityków

Elektrownia geotermalna zamiast kopalni

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!