Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kolejny urząd z koronawirusem. Jedna osoba zakażona, druga na kwarantannie

› Społeczeństwo 17 dni temu    13.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 5 / 100%
A A A
Pępowo. W Urzędzie Gminy w Pępowie zakażona koronawirusem jest jedna osobaPępowo. W Urzędzie Gminy w Pępowie zakażona koronawirusem jest jedna osoba fot. fanpage Urzędu Gminy Pępowo

Covid-19 nie odpuszcza. Tym razem zachorowała pracownica jednej z mniejszych, gminnych jednostek w powiecie gostyńskim - Urzędu Gminy w Pępowie. Otrzymała wyniki badań laboratoryjnych, które potwierdziły zakażenie koronawirusem.

R E K L A M ABolsius

- Była w przychodni i została skierowana na wymazy przez lekarza rodzinnego - informuje Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo.

Dodatkowo na kwarantannie przebywa też inny pracownik pępowskiego urzędu.

Poza tymi dwoma osobami z jednego wydziału, które są w izolacji, żadnen z innych pracowników jednostki nie został skierowany na testy. Póki co urząd funkcjonuje, jak dotychczas.

Urzędniczka chora na Covid-19 poszła na testy profilaktycznie. W domu miała kontakt z osobą przeziębioną, a że ma starszych rodziców, dla bezpieczeństwa rodziny udała się do lekarza POZ po skierowanie na wymazy.

Dodatkowo, decyzją dyrektora sanepidu, na kwarantannę przeszła jedna osoba z pępowskiego urzędu, która pracowała w tym samym biurze z zakażoną. Co z dalszym funkcjonowaniem Urzędu Gminy w Pępowie?

- Na razie nie mówimy o trybie hybrydowym, ponieważ trudno by było u nas to wprowadzić. Jesteśmy małym urzędem. W wydziale pracuje jeden lub dwóch pracowników. Kogo miałbym zostawić, a kogo odesłać do domu? Jesteśmy w kontakcie z sanepidem, monitorujemy sytuację. Jeśli coś będzie się działo, będziemy kierować do lekarza. Pracownicy zresztą wiedzą, że z objawami grypopodobnymi mają nie przychodzić do urzędu. Akurat zakażona źle się nie czuła - wyjaśnia wójt.

[AKTUALIZACJA  godz. 21.15]

W komentarzach Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo podaje szczegółowe okoliczności wykrycia koronawirusa. Informuje, że urzędniczka poszła z wizytą do lekarza, gdyż miała objawy anginy. Nie chodziło więc o całkowicie profilaktyczną wizytę.

Nie była obecna w pracy już w piątek, a ponieważ weekend nie przyniósł poprawy i wciąż źle się czuła, stąd w poniedziałek został wykonany test.

- Może nie tyle, co byśmy sobie życzyli, ale testy są wykonywane. Doktor Górski w Pogorzeli kieruje w ostatnich dniach 5 - 6 pacjentów dziennie na test. W Pępowie niestety lub „stety” jest podobnie. Stąd w piątek 2 przypadki, a wczoraj czyli w poniedziałek 3, a dzisiaj 2. Niestety, taki mamy czas. Życzę dużo zdrowia i proszę nie szukać sensacji - apeluje włodarz gm. Pępowo.

 

 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MCH
14 dni temu ocena: 100%  9
Mądre słowa nie szukajmy sensacji .Skupmy się na sobie bo najgorsze ptaki co w swoje gniazdo stają!!!!problemy są były i będą w każdej rodzinie w każdej swerze życia...A dolewanie oliwy do ognia jeszcze nikomu do dobre nie wyszło. Trzymajmy się razem Pępowianie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Majka
17 dni temu ocena: 67%  8
Jak to możliwe, że pani bez żadnych objawów mogła się zbadać, a jak ludzie chorują po dwa tygodnie,to lekarz im mówi, że nie mają wszystkich objawów.... I testów brak, a tu proszę....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
17 dni temu ocena: 75%  7
Testów nie brakuje. Należy zadzwonić do ośrodka zdrowia, faktycznie trzeba cierpliwie poczekać i na pewno się uda, podać dokładnie objawy, lekarz weryfikuje i jeżeli zachodzi taka potrzeba to zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia kieruje na test . Żadna filozofia, radzę nie doszukiwać się drugiego dna . Życzę dużo zdrowia dla Pani i całej rodziny, temat naprawdę trudny ale musimy to przeżyć. Grzegorz Matuszak Wójt Gminy Pępowo.
~ Baton0
17 dni temu ocena: 80%  6
Dziękujemy Panu Wójtowi że informuje mieszkańców o sytuacji i nie ukrywa faktów że jest Covid!!!! Szkoło ucz się jak powinno się informować o sytuacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bubu
17 dni temu ocena: 100%  5
A właśnie ze z pepowskiego ośrodka.Zaskoczeni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIEDOWIAREK
17 dni temu ocena: 80%  4
Który lekarz rodzinny dał skierowanie na profilaktyczne badanie. UFF... AŻ TRUDNO UWIERZYĆ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
17 dni temu ocena: 100%  3
Proszę czytać ze zrozumieniem, może trochę też pani redaktor przesadziła w artykule bo to nie był test profilaktyczny. Objawy były, co prawda nie Covidve ale związane z anginą. Pracownica nie była już w pracy w piątek a weekend nie przyniósł poprawy stąd test w poniedziałek. Może nie tyle co byśmy sobie życzyli ale testy są wykonywane. Doktor Górski w Pogorzeli kieruje w ostatnich dniach 5 - 6 pacjentów dziennie na test. W Pępowie niestety lub stety jest podobnie stąd w piątek 2 przypadki, w wczoraj tj w poniedziałek 3 a dzisiaj 2 . Niestety taki mamy czas. Życzę dużo zdrowia i proszę nie szukać sensacji. Pozdrawiam Grzegorz Matuszak Wójt Gminy. Oczywiście z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego służę rozmową w moim gabinecie aby rozwiązać wszelkie wątpliwości.
~ Aaa
17 dni temu ocena: 50%  2
Właśnie chyba nie z pępowskego ośrodka
~ Obywatel
17 dni temu ocena: 0%  1
Jak to???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji