Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Kolizja w dniu urodzin. Albo zasnął, albo się zamyślił

› Wypadki ponad rok temu    23.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Kolizja w Szczodrochowie - gm. Gostyń. Dwa samochody w rowieGostyń. Kolizja w Szczodrochowie - gm. Gostyń. Dwa samochody w rowie fot. A. Fajczyk

Wyjątkowego pecha w dniu swoich urodzin miał mężczyzna z powiatu obornickiego, który spowodował kolizję na drodze 308 z Kunowa do Kościana.

Około godz. 8.15, w Szczodrochowie (gm. Gostyń), na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 308, kierujący samochodem osobowym toyota zjechał na lewy pas jezdni, którym poruszały się auta w przeciwnym kierunku. Nie potrafił wyjaśnić przyczyn takiego manewru. - Tłumaczył się, że albo zasnął, albo się zapatrzył. Sam nie wie, dlaczego zjechał nagle na lewy pas - powiedziała st. sierżant Katarzyna Ptak z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.
 

Dlaczego gostyński starosta czuje się oszukany?

Kierowca, który poruszał się od strony Kunowa busem dostawczym, kiedy zobaczył zjeżdżający na jego pas samochód, robił wszystko, aby uniknąć zderzenia czołowego. Zareagował w ten sposób, że skręcił na pobocze. Pojazdy nie uniknęły jednak zderzenia bocznego. Kierowca toyoty (mieszkaniec pow. obornickiego) wystraszył się, a po nagłym szarpnięciu kierownicą przejechał przez rów po prawej stronie drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Samochód dostawczy, którym kierował mieszkaniec pow. leszczyńskiego, również znalazł się w rowie.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyźni prowadzący auta byli trzeźwi. Nie potrzebowali pomocy medycznej. W kolizji uszkodzone zostały auta. Sprawca otrzymał mandat i punkty karne.

Ruch na drodze wojewódzkiej był chwilowo utrudniony podczas wyciągania aut z rowów przez służby drogowe. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci. 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ m.
  ponad rok temu 1
  Błędy w tekście !!!