Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Komiksem i satyrą uczą historii Polski

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    13.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Kilkadziesiąt plansz komiksowych można oglądać do końca wrześniaGostyń. Kilkadziesiąt plansz komiksowych można oglądać do końca września fot. Tomasz Teodorczyk

Daty, wydarzenia, postaci i ciekawostki historyczne pojawiły się na komiksowych planszach w Muzeum w Gostyniu.

 

Ekspozycja „Historia Polski według komiksu” jest wystawą z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem”. Trwa od 7 lipca i w przystępny sposób uczy historii Polski. Organizatorzy twierdzą, że wiedzę łatwiej przyswoić w oparciu o ilustrację.

Kolorowe ilustracje na pewno zostaną w głowie wszystkim odwiedzającym. Wystawa ma związek również ze 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Ekspozycja będzie dostępna przez całe wakacje i wrzesień, aby również dzieci i młodzież ze szkół mogły odwiedzić muzeum – mówi Anna Rudzińska, pracownik muzeum.

Autorem ekspozycji jest Wojciech Łowicki znawca i popularyzator komiksu. Wśród komiksowych kadrów znaleźć można m.in. chrzest Polski, okres szlachecki Rzeczpospolitej Obojga Narodów a także tematy współczesne - II Wojna Światowa i czasy PRL. Zaprezentowano komiksy dla dzieci, dorosłych, a nawet komiksy satyryczne czy propagandowe. Ekspozycję można obejrzeć w sali wystaw czasowych do 29 września 2018 roku.

 

Czytaj także: Przysięgli i stali się pełnoprawnymi żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!