Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Komunie niekoniecznie w niedzielę i w małych grupach. Zobacz treść dekretu

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    25.03.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Pierwsza Komunia Święta w roku 2020 - jakie zapadły decyzje? Pierwsza Komunia Święta w roku 2020 - jakie zapadły decyzje?  fot. A. Twardowska/arch. portalu

Na początku kwietnia miały zapaść konkretne decyzje o uroczystościach, podczas których dzieci mają przyjąć sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki wydał wczoraj w tej sprawie dekret.

 

 

Poinformował o odwołaniu do  Wielkanocy wszystkich spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Natomiast po Wielkanocy zaproponował dwa warianty:

- jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii

- jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym - zwykle majowym terminie, mają to uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

- Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie -jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby - mówi arcybiskup Gądecki.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 111
2 miesiące temu ocena: 0%  3
Choć jeden rozsądny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Erty
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Dalej pozostaje niewiadoma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Arcybiskupi powinni wziąść pod uwagę fakt, że odbycie się komunii w pierwotnym terminie będzie niebezpieczne i na nowo może wybuchnąć epidemii. Mało tego dzieci, które mogą być nosicielami wirusa łatwo mogą "sprzedac" wirusa babi, dziadkowi czy starszej cioci i będzie problem. Powinni dla bezpieczeństwa zaproponować koniec sierpnia np.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji