Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koncert Noworoczny w Borku. Miłość - to wszystko, co dla ciebie mam

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    27.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Koncert Noworoczny w Borku w reżyserii Lidii Wytykowskiej (z prawej)Koncert Noworoczny w Borku w reżyserii Lidii Wytykowskiej (z prawej) fot. A. Fajczyk

- Wiara, nadzieja , miłość, przyjaźń, życzliwość, pokój, piękno, dobro - tym dzisiaj będziemy się z państwem dzielić i to w symboliczny sposób właśnie teraz czynimy - powiedziała Justyna Chojnacka na powitanie gości, którzy przybyli do boreckiego ośrodka kultury, aby przeżyć Koncert Noworoczny. Przeżyć, nie wysłuchać czy obejrzeć. Było magicznie, poetycko, nieziemsko.

Organizatorzy zrobili wszystko, aby świat wydawał się piękniejszy przez kilkadziesiąt minut trwania koncertu, podzielili się z publicznością cudownymi emocjami. W przedstawianych utworach było mnóstwo o ponadczasowych dążeniach człowieka, o wartościach uniwersalnych. Zachęcano widzów, aby nie rezygnowali z dobra.

R E K L A M ABolsius

- Czasem szczere spojrzenie dziecięcych oczu lub zwyczajna ludzka życzliwość działają cuda. A na pewno sprawiają, świat jest lepszy, piękniejszy, bardziej otwarty i tolerancyjny - zapowiadała dyrektor MGOK w Borku.
 

W I części koncertu przypomniano publiczności utwory i wyzwanie z ubiegłorocznego muzycznego wydarzenia. - Stwórzmy lepszy świat. To noworoczne wyzwanie - aktualne podczas zeszłorocznego koncertu - jest nadal obowiązujące - mówiła prowadząca koncert Justyna Chojnacka. - Warto być i pięknie żyć. Warto dokładać starań, by każdy dany nam dzień był wyjątkowy, by pod koniec dnia móc powiedzieć - oh, happy day! Tegoroczna muzyczna uczta w Borku nosiła tytuł „To wszystko, co dla ciebie mam”. Miał on ukazywać wszechstronność i różnorodność. - Uwielbienie, spokój, ofiarowanie. Wszystko, zatem i lęk i gniew, czasem podziały, czasem niemoc - mówił Justyna Chojnacka. Organizatorzy zachęcali, aby podczas koncertu widzowie doszukiwali się tego co najpiękniejsze, czyli miłości - tego, co daje ją, a nie odbiera, co jednoczy, co napawa spokojem, siłą i ciepłem.

Na scenie wystąpili: Simply Harmony - zespół wokalny z Leszna, Trio - zespół wokalny z Borku, duet: Barbara Mądra (altówka) i Małgorzata Waszyńska (pianino). Dużą niespodzianką był debiut Chóru Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Borku. Reżyserką muzycznego przedstawienia była Lidia Wytykowska (wokalistka, pedagożka, instrumentalistka i dyrygentka).

- Silna i krucha kobieta o wrażliwym sercu - tak przedstawiana przez dyrekcję ośrodka kultury. I to ona kilka lat temu wpadła na pomysł, żeby zaprosić do wspólnego śpiewania kolegów z pracy - nauczycieli boreckiej szkoły oraz pracowników administracji. W tym roku zaproponowała im udział w koncercie. Nie odmówili i wraz z uczniami pojawili się na scenie. Wzruszający był pierwszy utwór pt. „Dla ciebie”, jaki wykonali wspólnie z wokalistami Trio, Fantastyczne Śpiewanie i Grupą Bez Nazwy. - Przez moment chcę mieć Cię tylko dla siebie - wołali, śpiewając o marzeniach.

Nauczyciele przyznali później, że stając przed publicznością mieli tremę. Ale taką, która ich motywowała. Kilkumiesięczne przygotowania i próby talentów pod batutą Lidii Wytykowskiej pięknie zaowocowały. Słuchacze byli oczarowani również finałowym utworem.

- Niech mówią, że to nie jest miłość, że tak się tylko zdaje nam. Byle się nigdy nie skończyło to wszystko, co od ciebie mam - rozległo się ze sceny.

- Ruch, gest, emocja rytm. Taniec może wyrazić więcej niż 1000 słów - powiedziała Justyna Chojnacka, zapowiadając, że scena ośrodka kultury zamieni się w salę balową. Tak było kilka razy podczas koncertu. W prezentacjach tanecznych wystąpili Julia Bunikowska i Amadeusz Prodyma ze Szkoły Tańca Towarzyskiego „Margo” z Leszna.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!