Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Koncert wykraczający poza codziennośćPatronat

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    9.11.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Święta Góra. Włodek Pawlik ma na koncie ponad 30 płyt, wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowychŚwięta Góra. Włodek Pawlik ma na koncie ponad 30 płyt, wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak

Z wyjątkową datą zbiegły się tegoroczne jubileuszowe Zaduszki Jazzowe na Świętej Górze (8 listopada). X edycja imprezy przypadła na rok ogłoszony przez Polski Komitet ds. UNESCO Rokiem Krzysztofa Komedy. Nieżyjący od 50 lat wybitny kompozytor jazzowy, razem m.in. z Mieczysławem Koszem czy Tomaszem Stańko był jednym z artystów wymienionych w kontekście imprezy.

– Przy okazji zaduszek jazzowych chcemy pamiętać o tych artystach, muzykach, którzy odeszli od nas – mówił wprowadzający publikę do koncertu Jerzy Wojciechowski, ostrowski koneser, promotor jazzu i bluesa.

Na Świętej Górze wystąpił Włodzimierz Pawlik (lub zgodnie ze słowami samego artysty „Włodek po prostu”). Występ jedynego polskiego pianisty, który zdobył nagrodę Grammy miał być z jednej strony wspomnieniem o tych, których nie ma już wśród nas, a z drugiej mówił o tym, co w dzisiejszym świecie jazzu jest aktualne. W większości jazzman zagrał utwory z krążka „Songs Without Words” wydanego w 2017 roku.

Ale artyście zdarzało się odchodzić od uzgodnionego repertuaru na przykład aranżacją jednej z niewielu pieśni Chopina „Wiosna”.

– Mam nadzieję, że moja muzyka, moja tu obecność sprawi, że przeżyjemy coś wykraczającego poza codzienność – oznajmił Włodek Pawlik. 

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia".

Zobacz również: jak mali artyści poradzili sobie z przebojami Skaldów, Czerwonych Gitar czy Anny Jantar

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!