Koniec pięknej przygody. KA 4 resPect odpada z pucharu

Koniec pięknej przygody. KA 4 resPect odpada z pucharu - Zdjęcie główne

Dziewczyny z KA 4 resPect po walce zakończyły udział w rozgrywkach Pucharu Polski. W 1/16 PP zespół prowadzony przez Filipa Kolasę uległ TS Mitech Żywiec 3 : 5.

Z dziesiątym zespołem Ekstraligi Kobiet walczyły w 1/16 Pucharu Polski zawodniczki KA 4 resPect. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku była drużyna przyjezdna, jednak po tym jak zespół z Krobi pokonał we wcześniejszych rundach drugoligowców i pierwszoligowca kibice, którzy licznie przybyli do Chwałkowa, liczyli na kolejną niespodziankę. W 15. minucie Mitech Żywiec wyszedł na prowadzenie, jednak po akcji Dobrosławy Skorupskiej był remis. Końcówka pierwszej połowy należała do zespołu gości. Trzy kolejne bramki stawiały ekstraligowca w komfortowej sytuacji. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Wiktoria Gil zdobyła bramkę na 2 : 4. Na początku drugiej części spotkania była szansa na bramkę kontaktową, jednak nie udało się jej wykorzystać. Takie sytuacje w piłce nożnej lubią się mścić i przekonały się o tym piłkarki KA 4 resPect. W 52. minucie Mitech Żywiec prowadził już 5 : 2. Zespół z Krobi ambitnie walczył do końca i w 90. minucie Dobrosława Skorupska zdobyła trzecią bramkę dla KA 4 resPect.
Mimo porażki kibice podziękowali oklaskami zawodniczkom KA 4 resPect za walkę. KA 4 resPect po wygraniu rywalizacji na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pokonał w kolejnych rundach wyżej notowane zespoły. Drużyna prowadzona przez Filipa Kolasę ograła Spójnię Białe Błota (II liga), GOSRiT Luzino (II liga) i lidera pierwszej ligi grupy północnej, Akademię Piłkarską Lechii Gdańsk. Dojście do 1/16 Pucharu Polski Kobiet to największe osiągnięcie w seniorskiej piłce KA 4 resPect.

KA 4 resPect - TS Mitech Żywiec 3 : 5 (2 : 4)
0 : 1 - (15')
1 : 1 - Dobrosława Skorupska (23')
1 : 2 - (33')
1 : 3 - (35')
1 : 4 - (40')
2 : 4 - Wiktoria Gil (45')
2 : 5 - (50')
3 : 5 - Dobrosława Skorupska (90')
KA 4 resPect: Rychel (46' Kaczmarek) - Polowczyk, Wełyczko, Gil, Podworska, Chuda (70' Kołodziejczak), Sierpowska, Skorupska, Łagoda, Dworniczak (75' Rezler), Nowak