Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koniec sezonu 2019/2020. Pinsel-Peter Krobianka Krobia w czwartej lidze!

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 19 dni temu    10.05.2020
Sławomir Hajduk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. 

Decyzja zapadła po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół, nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski. Na mocy tej decyzji awans do czwartej ligi wywalczyła Pinsel-Peter Krobianka Krobia. - Uważam, że podjęta decyzja o zakończeniu sezonu jest słuszna. Chłopacy wykonali w rundzie jesiennej dobrą robotę i zajęli pierwsze miejsce. Szkoda, że nie udało się dograć sezonu do końca, bo zawsze awans lepiej wywalczyć na boisku, jednak uważam, że naszej drużynie ten awans się należał - powiedział prezes Pinsel-Peter Krobianki Krobia. Cały komentarz prezesa zespołu z Krobi oraz przedstawicieli Kani Gostyń, Korony Piaski i Agro-Tom Lwa Pogorzela przeczytasz w najbliższym wydaniu Życia Gostynia. 

SZCZEGÓŁOWE DECYZJE DOT. ROZGRYWEK W WIELKOPOLSCE

1. Rezygnacja z rozgrywania spotkań barażowych o prawo gry w IV lidze. Zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach V ligi, zostają uprawnione do gry w IV lidze w sezonie 2020/21.
2. Rezygnacja z rozgrywania spotkań barażowych o prawo gry w V lidze. Zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach Klasy Okręgowej, zostają uprawnione do gry w V lidze w sezonie 2020/21.
3. W przypadku dwóch lig – Klasa Okręgowa grupa 6 i Klasa A grupa 4 – gdzie zaistniała sytuacja budząca wątpliwości regulaminowe – decyzja o ostatecznej klasyfikacji zostanie podjęta przez Wielkopolski ZPN w najbliższych dniach.
4. W sytuacjach, gdy zespół wywalczył prawo awansu, ale zrezygnuje z niego bądź też nie otrzyma licencji do gry w wyższej lidze, nie przewiduje się przenoszenia prawa do awansu na kolejne zespoły w tabeli danych lig.
5. Drużyny wycofane z rozgrywek w trakcie sezonu 2019/20, mogą przystąpić do sezonu 2020/21 w rozgrywkach o jeden poziom niższych (pierwotnie relegacja o dwa poziomy).
6. Umożliwia się zespołom wystąpienie w sezonie 2020/21 w rozgrywkach niższej klasy rozgrywkowej niż ta, w której występowały w sezonie 2019/20. Dobrowolna decyzja klubu musi zapaść najpóźniej z chwilą zgłoszenia drużyny do rozgrywek (do 15 czerwca).
7. Ostateczny kształt lig i system rozgrywek na poszczególnych szczeblach w sezonie 2020/21 zostanie podany po zakończeniu procesu licencyjnego i przesłaniu przez kluby zgłoszeń do rozgrywek.
8. Inauguracja sezonu ligowego 2020/21 planowana jest na pierwszą połowę sierpnia. Termin ten dotyczy wszystkich szczebli rozgrywek seniorskich, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju.

źródło: WZPN

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sendzia
10 dni temu ocena: 63%  8
A ja jak zwykle obiektywnie: Krobianka w rundzie jesiennej była w gronie 5-6 najlepszych drużyn. To fakt. Z pewnością jednak nie była najlepszą drużyną, To drugi fakt. Prowadząc w tabeli uzyskała awans na takiej samej zasadzie, jak tysiące drużyn w wielu krajach i trzeba to zaakceptować i pogratulować. To trzeci fakt. Nadal nie ma infrastruktury i odpowiedniego szkolenia w kontekście 4 ligi. To czwarty fakt. Po raz kolejny, w kolejnym roku apeluję do zarządzających klubem o wreszcie zbudowanie właściwych fundamentów dla tej drużyny, bo jeżeli kolejny rok będzie działaniem „na partyzanta”, jak do tej pory, może lepiej do tej 4 ligi nie wchodzić ... To już apel, chociaż pewnie jak zwykle, bez efektu ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krobianeczka
18 dni temu ocena: 50%  7
Gratulacje chłopaki bo byliście drużyną co nie miała sobie równego sobie rywala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr B.
18 dni temu ocena: 8%  6
Naszej drużynie ten awans się należał. Panie prezesie , takie stwierdzenie jest nie na miejscu. Po rozegraniu wszystkich spotkań i zajęciu przez was pierwszego miejsca mógłbym się z tym zgodzić. Różne cuda wydarzały się niejednokrotnie w rundach rewanżowych.Chciałbym się mylić , ale nie wydaje mi się by rozgrywki ruszyły w zapowiadanym terminie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kania Gostyń
18 dni temu ocena: 83%  5
A kania nadal w lidze okręgowej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic Krobianka
19 dni temu ocena: 9%  4
Gramy w Pudliszkach !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bezimienny
19 dni temu ocena: 21%  3
Mimo wszystko trzeba pogratulować tej całej drużynie Krobianki ale żeby im się nie odechciało pierwsza sprawa należy kadrę wzmocnić ponieważ obecna niestety ale jest za słaba po drugie czy "stadion" w Krobi dostanie licencję o po trzecie poco grać tam i co mecz w ryj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktos
19 dni temu ocena: 8%  2
no wlasnie to tylko krobianka i nic wiecej jak zawsze sezon i spadek albo sieria a
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiero
19 dni temu ocena: 15%  1
Z ty "nam się należał"to bym podyskutował
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji