Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Konkurs rozstrzygnięty. Z dyrektora na prezesa "wodociągów"

› Aktualności 9 miesięcy temu    12.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Dariusz Szymański - dotychczasowy dyrektor ds. inwestycji został wyłoniony kandydatem  na prezesa ZWiK w GostyniuGostyń. Dariusz Szymański - dotychczasowy dyrektor ds. inwestycji został wyłoniony kandydatem na prezesa ZWiK w Gostyniu fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Zakończono dziś rozmowy kwalifikacyjne z biorącymi udział w konkursie na prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu. W procesie rekrutacyjnym, jaki przeprowadzono w celu wyłonienia kandydata na szefa „wodociągów”, najlepszy okazał się Dariusz Szymański. Dotychczas pracował w firmie jako dyrektor ds. inwestycji.W sumie konkursem na prezesa gostyńskich „wodociągów” zainteresowało się 8 osób (w tym 3 kobiety). 26 listopada odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, po którym zebrała się komisja kwalifikacyjna. Weryfikowano oferty, analizowano dokumenty i sprawdzano, czy kandydatury spełniają wszystkie wymogi formalne, które zostały zamieszczone w ogłoszeniu. Podczas posiedzenia 2 oferty zostały odrzucone z powodu niespełnienia wymogów - brakowało doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Do dalszego etapu postępowania dopuszczono 6 osób. Rozmowy kwalifikacyjne odbywały się 11 i 12 grudnia.

- Poziom przygotowania wszystkich kandydatów, którzy startowali w tym postępowaniu był dosyć wysoki. Dariusz Szymański też zaprezentował się z jak najlepszej strony. Przedstawił dużą wiedzę merytoryczną. Miał też tę przewagę, że doskonale znał wszelkie zagadnienia techniczne, planowania, rozwoju zakładu wodociągów w Gostyniu. Pracuje w tej firmie już wiele lat - podsumował Andrzej Antkowiak, przewodniczący rady nadzorczej ZWiK w Gostyniu.

 

Podkreślił, że właśnie kwestie fachowości i rozeznania przeważyły. Kandydat uzbierał największą ilość punktów i miał najwyższą ocenę odnośnie kwalifikacji.

- Posiada odpowiednią wiedzę, ale też cechy osobowościowe, które pozwalają mu na to, że będzie dobrze firmą kierował. Jako członkowie komisji byliśmy zgodni co do tego, że to właśnie on powinien zostać zwycięzcą postępowania rekrutacyjnego i tak się stało - stwierdził Andrzej Antkowiak.

Kandydat na prezesa ZWiK w Gostyniu zostanie zaprezentowany wszystkim członkom rady nadzorczej na posiedzeniu, które zaplanowano na 18 grudnia. Wtedy też będzie rozpatrywana uchwała, powołująca Dariusza Szymańskiego na prezesa.

- Kandydat musi dostarczyć jeszcze świadectwo lekarskie, stwierdzające brak przeciwskazań do pełnienia funkcji prezesa zarządu zakładu wodociągów. Taki jest warunek, zawarty w regulaminie postępowania kwalifikacyjnego. Jeśli ten dokument przedstawi, to myślę, że nie będzie już żadnych przeszkód z powołaniem go z dniem 18 grudnia na stanowisko prezesa - wyjaśnił Andrzej Antkowiak.

Na fotelu szefa zarządu ZWiK Dariusz Szymański zasiadłby 1 stycznia 2020 r., z chwilą, kiedy odejdzie aktualny prezes Jerzy Pogorzelski.

Burmistrz relacjonuje sprawy z nielegalnym wysypiskiem śmieci na bieżąco - KLIK

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ZORRO
9 miesięcy temu ocena: 60%  6
Mam nadzieję że marazm w ZWIK się skończył ! Czas nadrobić stracony czas. Dość poezji - czas na pracę i to taką wielkopolską z przełomu wieków XIX/XX. Powodzenia !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dżapanes
9 miesięcy temu 5
Dlaczego komentarze są wyłączone ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mm
9 miesięcy temu 4
Ja też Was pozdrawiam .
~ Redakcja
9 miesięcy temu 3
A jednak nie sa wyłączone :-D Przecież Pana/Pani się pojawił. Pozdrawiamy świątecznie
~ Michoł
9 miesięcy temu ocena: 33%  2
Gratuluję :) właściwy człowiek we właściwym miejscu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ml
9 miesięcy temu ocena: 20%  1
Gratuluję wspaniały człowiek idealny na to stanowisko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji