Korona MISTRZEM JESIENI

Korona MISTRZEM JESIENI - Zdjęcie główne

Na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej Korona Piaski zapewniła sobie pierwsze miejsce w drugiej grupie piątej ligi. W 16. kolejce Korona Piaski pokonała na wyjeździe Stellę Luboń 3 : 1.

Zespół Michała Roszaka wypracował sobie dwubramkową przewagę już w pierwszej części sobotniego pojedynku. Lider drugiej grupy piątej ligi objął prowadzenie w 16. minucie po strzale Dawida Cubala. Trzy minuty później golkiper Stelli skapitulował po raz drugi. Tym razem z rzutu karnego. Jedenastkę po faulu na Danielu Tomaszewskim wykorzystał Jakub Rerak. Korona kontrolowała przebieg spotkania i w 56. minucie zdobyła trzecią bramkę. Piłkę w siatce gospodarzy umieścił Jakub Nowak. Gospodarze w 68. minucie zdobyli gola honorowego. - To był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Po zawodnikach nie było widać, że w środę grali mecz pucharowy i kończyliśmy go w dziesiątkę. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, jednak pod bramką przeciwnika brakowało nam wykończenia. Niepotrzebnie przez kilkanaście minut po zdobyciu trzeciego gola pozwoliliśmy przeciwnikowi na więcej. Kilka piłek zostało wrzuconych w nasze pole karne i z dośrodkowania straciliśmy gola - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak. Ponieważ swój mecz przegrała dzisiaj Kania Gostyń zawodnicy Korony na kolejkę przed zakończeniem rundy mogli cieszyć się z tytułu "Mistrza Jesieni". Przed ostatnią tegoroczną serią spotkań drużyna Michała Roszaka ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Stella Luboń - Korona Piaski 1 : 3 (0 : 2)
0 - 1 - Dawid Cubal (16')
0 : 2 - Jakub Rerak - z rztu karnego (19')
0 : 3 - Jakub Nowak (56')
1 : 3 - (68')
Korona: Michałowicz - Tomaszewski, Cubal, Gendera, Wojtyczka, Rerak, T. Szymczak (86' Jankowiak), Smoła (80' Frąckowiak), Nowak, Fabich (69' Derwich), Sarbinowski (89' D. Naskrent)