Korona obroniła pozycję lidera

Korona obroniła pozycję lidera - Zdjęcie główne

Korona Piaski utrzymała dwupunktową przewagę nad Kanią Gostyń. W 15. kolejce lider drugiej grupy piątej ligi wygrał z Gromem Plewiska 3 : 1.

Zespół Michała Roszaka nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w meczu z Gromem. Swój mecz wygrała Kania Gostyń i każda strata punktów z Plewiskami powodowała, że na pierwsze miejsce wskoczyłby lokalny rywal. Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie po strzale Jakub Nowaka. W końcówce pierwszej połowy przypomniał o sobie Łukasz Fabich, który zdobył dwa gole. Po zmianie stron Koronie nie udało sie zdobyć kolejnych bramek. Honorowe trafienie uzyskali goście. Lider wygrał 3 : 1 i utrzymał pierwsze miejsce w lidze. - Prowadziliśmy 3 : 0 i po przerwie doszło do rozprężenia w naszych szeregach. Dalej dochodziliśmy do sytuacji bramkowych i pod tym względem wyglądaliśmy lepiej niż wcześniejszych pojedynkach, ale przeciwnik też miał swoje okazje. Grom wychodził z kontrami, których w porę nie potrafiliśmy przerwać – powiedział trener Korony Michał Roszak. Przed zawodnikami z Piasków pracowity tydzień. Już w środę staną przed szansą zdobycia kolejnego pucharu w okręgu leszczyńskim, a w weekend czeka ich mecz ligowy. Punkty Koronie będzie chciała urwać Stella Luboń.

Korona Piaski – Grom Plewiska 3 : 1 (3 : 0)
1 : 0 – Jakub Nowak (18')
2 : 0 – Łukasz Fabich (41')
3 : 0 – Łukasz Fabich (45')
3 : 1 - (77')
Korona: Michałowicz – D. Naskrent, Gendera, Cubal (65' Jankowiak), Wojtyczka, Tomaszewski (90' Berchert), Rerak, Fabich (72' Derwich), Nowak, Smoła, Sarbinowski