Korona zdała.Krobianka oblała

Korona zdała.Krobianka oblała - Zdjęcie główne

Ostatni sparing przed ligą rozegrały w piątek Pinsel-Peter Krobianka Krobia i Korona Piaski. W generalnym sprawdzianie lepszy był zespół z Piasków. Korona wygrała 2 : 1 i można powiedzieć, że drużyna Michała Roszaka zdała ostatni egzamin przed ligą. Dużo gorzej wygląda sytuacja w Krobi, która już za tydzień rozpocznie sezon meczem w Ostrzeszowie.

Gospodarze dobrze rozpoczęli ostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym. Już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Joachim Knapp zszedł z lewego skrzydła do środka i precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Naskrenta. Goście bardzo szybko odpowiedzieli. Piotr Sarbinowski wyszedł sam na sam z Tomaszem Dembskim i doprowadził do remisu. Zdobyta bramka dodała animuszu gościom, którzy przejęli inicjatywę. Już przed przerwą mogli wyjść na prowadzenie. Piłkarze Michała Roszaka nie zdołali wykorzystać "stuprocentowych" okazji. Drugą część pojedynku gospodarze rozpoczęli od groźnej akcji. Na dobrą pozycję wyszedł Przemysław Kaczmarek, jednak wywalczył tylko rzut rożny. Po rogu Marcin Masełkowski trafił w poprzeczkę. Po zmianie stron znów klarowniejsze sytuacje mieli goście. Po udanych interwencjach Krzysztofa Banaszaka i Marcina Porzucka do 75 minuty utrzymywał się wynik 1 : 1. Dopiero wtedy Jakub Nowak wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i zapewnił wygraną Koronie. - Trochę bałem się o naszą dyspozycję, bo w środę graliśmy mecz, ale chłopacy w miarę wytrzymywali fizycznie całe spotkanie. Widać , że jesteśmy dobrze przygotowani. Z przodu wyglądaliśmy super. Widać, że praca wykonana na treningach przynosi efekty. Jedyny mankament, że pozwoliliśmy przeciwnikowi na kilka sytuacji - powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak. - Spotkanie miało różne fazy. Korona miała udany początek. Zdominowała nas. Po 25 minutach zaczęliśmy dochodzić do sytuacji. W przeciągu całego meczu goście mieli więcej sytuacji bramkowych. Mamy swoje problemy i musimy je rozwiązać - skomentował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Korona Piaski 1 : 2 (1 : 1)
1 : 0 - Joachim Knapp (2')
1 : 1 - Piotr Sarbinowski (3')
1 : 2 - Jakub Nowak (75')
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski - Chwaliszewski, Szumny, Pospiech, Kokot, Sarbinowski, Tonkiewicz, Joachim Knapp, M. Urbański, Kaczmarek, Masełkowski oraz Banaszak, Porzucek, Szpurka, Brodziak, Gembiak, Łuczak, Szymanowski, Moryson, Jędrzej Knapp, Kędziora.
Korona Piaski: J. Naskrent - Tomaszewski, Jankowiak, Cubal, Wojtyczka, T. Szymczak, Rerak, Smoła, Fabich, Nowak, Sarbinowski oraz Frąckowiak, Malicki, D. Naskrent, P. Skrzypczak