Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Koronawirus. Blisko 260 uczniów przechodzi na zdalne nauczanie

› Społeczeństwo 11 dni temu    18.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 17 ocen 3 / 100%
A A A
Szkoła Podstawowa w PępowieSzkoła Podstawowa w Pępowie fot. portal zspepowo.edu.pl

Koronawirus nie opuścił Szkoły Podstawowej w Pępowie. Zaczęła się realizacja czarnego scenariusza? W ciągu najbliższych dwóch tygodni placówka będzie pracować w systemie hybrydowym. Dla klas od IV do VIII wprowadzono system zdalnego nauczania. Skorzysta z niego blisko 260 uczniów. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia z pustych sal lekcyjnych.

R E K L A M ABolsius

Dziś po południu - po tygodniu od wystąpienia pierwszego przypadku zakażenia - rodzice uczniów tej placówki otrzymali powiadomienie od dyrekcji, które mówi o wystąpieniu kolejnego przypadku zakażenia SARS-CoV-2 u nauczyciela. Tego obawiali się niektórzy rodzice dzwoniąc na alarmowy nr telefonu redakcji tydzień temu - CZYTAJ TUTAJ.

Dla bezpieczeństwa szkolnej społeczności (uczniów oraz pracowników), w porozumieniu z sanepidem i organem prowadzącym, podjęto odpowiednie kroki, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa i zapobiec przeniesieniu go na uczniów.

- Po otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu z dnia 18.10.2020 roku oraz zgody organu prowadzącego, od jutra wprowadzamy zdalne nauczanie dla klas 4-8 na okres dwóch tygodni - od 19.10 do 30.10. 2020 roku - napisała w komunikacie do rodziców dyrektor Cyryla Krajka.

Szkoła będzie pracować w tym okresie w trybie hybrydowym. Zajęcia w najmłodszych klasach edukacji wczesnoszkolnej (I - III) oraz w oddziałach przedszkolnych mają się odbywać bez zmian.

Wynika z tego, że podstawę programową na terenie szkoły będzie realizować łącznie 320 uczniów i dzieci (142 uczniów w klasach I - III i 178 dzieci w oddziałach przedszkolnych), a z nauczania zdalnego skorzysta 258 uczniów z klas IV-VIII.

Jak zapewnia dyrekcja w komunikacie, nauczanie zdalne będzie prowadzone zgodnie z procedurami kształcenia na odległość z wykorzystaniem odpowiednich metod i technik lub innego sposobu kształcenia. Wszelkie kroki podejmowane są w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w pępowskiej szkole.

Do porozumiewania się z uczniami i rodzicami wykorzystany będzie dziennik elektroniczny, którym posługiwać się będą nauczyciele przesyłając materiały do lekcji oraz prowadząc lekcje online za pomocą określonej platformy.

Zapowiedziano, że lekcje dla klas 4-8 będą się odbywać synchronicznie z planem lekcji, co zobowiązuje uczniów do regularnego uczestniczenia w lekcjach online lub zdalnych w rzeczywistym czasie (według godziny rozpoczynania i kończenia każdej lekcji, zgodnie ze swoim dotychczasowym planem lekcji). Nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach 4-8 pozostaną w szkole. Od jutra przez dwa tygodnie nauczania zdalnego będą prowadzić lekcje z pustych sal lekcyjnych.

- Stworzenie warunków do utrzymania optymalnego dystansu społecznego pomiędzy nauczycielami i uczniami oraz pomiędzy samymi pracownikami szkoły powinno sprzyjać zmniejszeniu ryzyka rozprzestrzeniania się zakażenia epidemicznego - napisano w komunikacie.

Jeśli chodzi o dowożenie uczniów do szkoły, obowiązuje rozkład jazdy autobusów szkolnych na 1 września. Zmiany w dowożeniu zapowiedziane 16 października w związku z czerwoną strefą są nieaktualne.

Uczniowie klas 1-3 i dzieci przedszkolne i przyjeżdżają do szkoły jak dotychczas. Istnieje również wypożyczenie ze szkoły laptopa na czas nauki zdalnej. Rodzice, którzy będą chcieli to zrobić, mogą zgłosić się do wychowawcy klasy.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ covid
10 dni temu ocena: 40%  19
Jak byście nie zauważyli to na covid umierają głównie starzy i chorzy a nie dzieci i młodzież szkolna, a wy tylko ciągle o szkołach przesada, to starym i chorym trzeba poświęcić więcej uwagi i nie narażać ich na niebezpieczeństwo zakażenia czy oni są już niepotrzebni??? Po drugie jedna osoba pozytywna i i tyle osób na kwarantannie? Szkoda że tylko w szkołach tak się dzieje, jak by nauczyciele na to czekali znowu wolne w domku???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
9 dni temu 18
Zgadzam się!!
~ McAron
10 dni temu ocena: 100%  17
Ale dzieci niestety są wektorem wirusa.
~ nic
10 dni temu ocena: 60%  16
Teraz rząd ich przechytrzył muszą zdalnie nauczać ze szkoły
~ Ad
10 dni temu ocena: 33%  15
Chodzi o to ze powinni wszyscy rowno byc traktowani z kwarantalna a nie jedne szkoly same dzueci a inne np nasza cala szkla wraz z domownikami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
10 dni temu ocena: 43%  14
Skoro inne uczelnie i gminy milcza,to badzmy jedna z nich,ktora nie boi sie powiedziec prawdy na forum mediow.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ali
11 dni temu ocena: 25%  13
No i wlasnie ta cisze trzeba wreszcie przerwac!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytacsienieda
11 dni temu ocena: 100%  12
Wszedzie sa zachorowania w szkołach i w Krobi, Gostyniu ,Piaskach itd. Nauczanie zdalne tez. Ale tylko pępowscy rodzice mają z tym problem. Wiecznie niezadowoleni , ciagle komentujący, udzielają się jeden przez drugiego, pytam po co? Podważają decyzje sanepidu i wszystko co tylko możliwe, byle pisać. Zastanówcie się . Inne gminy cisza, tylko tu wiecznie roszczenia. Wstyd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ali
11 dni temu ocena: 25%  11
To faktycznie nie nadaje sie do gazety-tylko do telewizji...!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do nick
11 dni temu ocena: 33%  10
Chyba nie skoro nie dostali powiadomienia ze sa na kwarantalnej izolacji tak jak my mieliśmy nie wiem o co tu teraz chodzi niech wyppowie sie sanepid dlaczego niektóre szkoły wysyła na kwarantannę wraz z domownikami A w niektórych tylko stosuje zdalne nauczanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
11 dni temu ocena: 0%  9
Ooo...? To znaczy,ze kolejni rodzice na przymusowej kwarantannie???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xz
11 dni temu ocena: 0%  8
Nie ma informacji ze na kwarantalnej tylko ze zdalna nauka szok jedni odbywają kwarantalna a inni nie jak to jest szok moze zalezy od gminy
~ izi
11 dni temu ocena: 20%  7
Jak widac jeden z rodzicow chyba mial racje.A mozna bylotemu zapobiecjuz tydzien temu-Aleniebo"TAKIE SA PROCEDURY"Kolejny nauczyciel zakazony...MASAKRA!!!A teraz szkola zamiast normalnie funkcjonowac,niepotrzebniemusiprzejsc na zdalne nauczanie w klasach 4-8.BRAK SLOW...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik szuka żony
9 dni temu ocena: 100%  6
Macie problem do szkoły i nauczycieli a sami wy rodzice jesteście nieodpowiedzialni. Znam przykład ze firma zamknięta a rodzina na wczasach i potem wrócą i jakby nigdy nic dzieci wrócą do szkoły a mama do sklepu sprzedawać. Nie będę zdziwiony jak za chwilę cała wioska będzie na kwarantannie.
~ Rodzic
11 dni temu ocena: 0%  5
Czyli ktora klasa tym razem ma kwarantannę skoro następny nauczyciel dodatni????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zd
11 dni temu ocena: 100%  4
Zadna pisze tylko nauka zdalna
~ Xyz
11 dni temu ocena: 50%  3
Testy dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły powinny być zrobione!!!Za parę dni następni będą zakażeni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
11 dni temu ocena: 50%  2
To co nie maja kwarantalna u nas bylismy jak nauczycielka miala korone cala szkola na kwarantalna z domownikami a tu nie niesprawiedliwie chyba ze znowu przepisy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
11 dni temu ocena: 0%  1
Jak zdalne nauczanie, to chyba kwarantanna - logiczne, co?