Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Choroba covid-19 zabrała starszą kobietę

› Aktualności 7 miesięcy temu    8.04.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

Smutna wiadomość. Dziś po południu zmarła druga mieszkanka powiatu gostyńskiego, zarażona koronawirusem - o pierwszej czytaj TUTAJ. Chodzi o 82-letnią kobietę zamieszkałą ostatnio w gm. Pępowo, która w sobotę dotarła do poznańskiego szpitala zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej.

Ministerstwo zdrowia zaliczyło ją do ofiar covid-19. We wcześniejszym przypadku uznano, że bezpośrednią przyczyną śmierci 81-latki nie był koronawirus, a choroby współistniejące. 

Najbliżsi dzisiaj zmarłej kobiety czekają na pobranie wymazów i wyniki testów.

Jak podaje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego, w województwie wielkopolskim od rana przybyło 16 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.W sumie w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 396 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 23 osoby zmarły.

Sa też dobre wiadomości. 

Jak podaje poznańskie radio, mamy trzech kolejnych ozdrowieńców w Wielkopolsce. Wśród nich jest następna pielęgniarka z Puszczykowa, a także mężczyzna, który był hospitalizowany w Koninie. Dziś Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu opuściła wyleczona 53-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego.

Wyleczone osoby przeszły podwójny test na obecność koronawirusa. Po uzyskaniu wyniku ujemnego mogły wrócić do domów. Muszą jednak na siebie uważać: zachować ostrożność i higieniczny tryb życia. 

Przypomnijmy, 31 marca Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że dwie osoby zakażone koronawirusem zostały wyleczone i dzięki temu opuściy szpital. Byli to córka i mąż pacjentki "zero" w Wielkopolsce, która zmarła w poznańskim szpitalu. Trzecią wyleczoną osobą była pielęgniarka ze szpitala w Puszczykowie, która miała kontakt z pacjentką "zero". W sumie w województwie mamy 6 osób, które pokonały koronawirusa.

POLSKA

Jak raportuje ministerstwo zdrowia, w kraju po południu mamy 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki - oprócz 16 osób z Wielkopolski - dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego.

Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

Poinformowano też o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Do ofiar SARS-CoV-2, oprócz mieszkanki pow, gostyńskiego, zaliczono: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od rana sięgnęła 5205, 159 nie żyje.

Od początku epidemii w kraju wyzdrowiały 222 osoby.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
7 miesięcy temu 2
Ciekawe kiedy wymazy będą miały pielęgniarki że szpitala w Gostyniu które miały wtedy dyżur a teraz Siedzą na kwarantannie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak
7 miesięcy temu 1
podobno po 7 dniach od kontaktu pobierają wymaz, czyli powinni jutro