Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Choroba szerzy się w sąsiednich powiatach [AKTUALIZACJA]

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    22.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock

- Ważne! Nie ma w powiecie gostyńskim potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirus - podaje Robert Marcinkowski, starosta powiatu gostyńskiego na podstawie raportu z sanepidu.

Za to mamy 136 osób objętych nadzorem epidemiologicznym, 98 mieszkańców obecnie jest w kwarantannie. Kwarantannę, w postaci decyzji administracyjnej, nakłada powiatowy inspektor sanitarny.

Kara za złamanie zasad kwarantanny wynosi obecnie 30 tys. zł.

W powiecie gostyńskim są też 2 osoby hospitalizowane (w tym jeden obywatel Ukrainy).


W sumie w Polsce mamy 547 osób zakażonych koronawirusem. W ciągu doby liczba chorych w Polsce wzrosła o 12 osób. Potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś rano, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. W tym przypadku badane sa przyczyny śmierci.

Z kolei w nocy w Głogowie zmarł 45-letni mężczyzna, który po powrocie z Niemiec przebywał w kwarantannie w swoim mieszkaniu. Tutaj również nie jest na razie znana przyczyna zgonu.

W Wielkopolsce od wczoraj również zwiększyła się liczba mieszkańców chorych na COVID-19. Do tej pory w naszym województwie 31 osób zaraziło się na koronawirusem (1 osoba zmarła), gdzie wczoraj w naszym regionie było 22 mieszkańców, które zostały zarażone koronawirusem. Z informacji jakie podaje wojewoda wielkopolski wynika, że większość zarażonych jest w dobrym stanie zdrowia i przebywa w kwarantannie domowej.

Wśród zarażonych koronawirusem są kolejni mieszkańcy z powiatu krotoszyńskiego:

- 60-letnia kobieta, jej stan jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie.

- młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie.

- mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie

- mieszkanka Koźmina w średnim wieku, w stanie dobrym trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu

W sumie w pow. ktoroszyńskim dotąd zanotowano 6 mieszkańców zarażonych groźnym wirusem.

a także z innych sąsiednich powiatów: śremskiego i kościańskiego.

- kobieta w średnim wieku z powiatu śremskiego przewieziona w stanie zdrowia dobrym do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu;

- kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego. W stanie dobrym zdrowia przebywa na kwarantannie.

[ALTUALIZACJA GODZ. 13.00]

W Polsce liczba ofiar śmiertelnych z powodu zarazenia koronawirusem wzrosła do 7. Jeszcze przed południem Ministerstwo Zdrowia potwierdziło najgorsze przypuszczenia: pacjentka w Poznaniu (mieszkanka pow. kaliskiego) zmarła z powodu koronawirusa.

Wiadomo również, że w szpitalu w Radomiu zmarła 7. osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

Minister zdrowia informuje, że mamy w kraju kolejnych 16 osób zarażonych koronawirusem, co oznacza, że ilość zakazonych wzrosła do 563 osób.

Potwierdzone pozytywnymi wynikami testów przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

[AKTUALIZACJA godz. 13.30]

Z popołudniowych danych sanepidu wynika, że w powiecie gostyńskim objętych nadzorem epidemiologicznym jest 141 mieszkańców. Decyzję administracyjną o poddaniu kwarantannie podjęto wobec 100 osób ( w tym osoby powracające  z zagranicy po 15 marca 2020 r.). Z informacji policji wynika, że żadna z tych osób nie złamała zasad kwarantanny domowej.
Hospitalizowane są 2 osoby.

[AKTUALIZACJA godz. 18.00]

Z Polski: 64 nowe osoby zaraziły się koronawirusem. To przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych i dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego. W sumie w kraju zarażonych wirusem mamy 627 osób.

Z Wielkopolski: badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 6 osób

Są to:

- młoda kobieta z powiatu poznańskiego, która w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- młody mężczyzna z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym jest na kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną,
- starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną.
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Wrócił z zagranicy, gdzie doszło prawdopodobnie do zakażenia,
- kobieta w średnim wieku z powiatu jarocińskiego. Jej stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
- mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miał kontakt z osobą zakażoną.
 

W Wielkopolsce jest łącznie 36 osób zakażonych koronawirusem. Dwie osoby zmarły.

TUTAJ mapa zarażeń koronawirusem - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wkurzony
2 miesiące temu 9
Takiemu debi.... To powinni odrazu 30 tys kary albo przysypać ziemia zaraza się szerzy a głupki rodzą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Wszyscy zarażeni z Koźmina i Krotoszyna to rodzina tego palanta, co wezwał pogotowie do ojca i nie przyznał się, że był za granicą. Siał tym wirusem na lewo i prawo i jeszcze okłamał ratowników. Dlatego pamiętajcie, że wasz rozsądek i uczciwość są teraz ważne, jak nigdy dotąd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lans na wirusie
2 miesiące temu ocena: 60%  7
A może to pan poprosił radnego, aby ten poprosił go o codzienne wystąpienia? Znając to towarzystwo i parcie na szkło wcale nie byłbym zdziwiony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaniepokojona
2 miesiące temu ocena: 100%  6
A co z tymi 2 osobami z naszego powiatu które są hospitalizowane??? Czekaja cały czas na wynik testu czy co??Bez powodu sie ludzi w szpitalu nie trzyma przecież...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
2 miesiące temu ocena: 100%  5
Przecież mogą byc chore na grype np. i mieć negatywny wynik testu na koronawirusa
~ dane sanepidu
2 miesiące temu ocena: 64%  4
Szef Sanepidu nie może sam udzielić takiej informacji skoro to jego dane i każdego dnia wpływają na jego biurko Szef sanepidu nie może osobiście udzielać takich informacji,które codziennie spływają na jego biurko i zna je jako pierwsza osoba w powiecie ? Konieczne jest wystąpienie urzędnika samorządowego w tej sprawie? Bardziej wiarygodnie brzmi czy dzień należy rozpocząć od wieści ze starostwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dane sanepidu
2 miesiące temu ocena: 54%  3
I co z tego że jacyś radni prosili... a gdyby prosili żeby ks.proboszcz na kazaniu to....powinni poprosić szefa Sanepidu ,bo to jego dane i lokalne media o przekaz tych danych.
~ Redakcja
2 miesiące temu ocena: 47%  2
Niektórzy radni na ostatniej sesji wręcz prosili starostę, aby przygotowywał codzienne wystąpienia i podawał statystyki
~ rg
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Trzeba się modlić, szczególnie za pracowników służby zdrowia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji