Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Liczba chorych gwałtownie wzrasta

› Społeczeństwo miesiąc temu    29.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock fotomontaż Z. Pacanowski

Z porannego raportu, jaki prezentuje starosta gostyński wynika, że w powiecie gostyńskim 237 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym,

wobec 213 mieszkańców zastosowano kwarantannę. Żadna z osób nie przebywa w szpitalu w związku z podejrzeniem koronawirusa, nie mamy też w powiecie gostyńskim potwierdzonych przypadków zachorowania.

WIELKOPOLSKA

Z informacji, jakie przedstawiło biuro prasowe wojewody wielkopolskiego w sobotni wieczór, 28 marca wynika, że objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym województwie jest 5659 osób,

hospitalizowane są ogółem 84 osoby. Poddanych izolacji lub kwarantannie zostało 9536 mieszkańców.

Dziś rano (29 marca) poinformowano o kolejnych 2 osobach z wykrytym koronawirusem (pozytywne wyniki testów laboratoryjnych). Są to:

- kobieta w średnim wieku z powiatu chodzieskiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną,
- starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy ze szpitala w Koninie. Trwa ustalanie kontaktu zakażenia, W województwie mamy 103 osoby zakażone koronawirusem.

POLSKA

W kraju mamy 79 nowych przypadków zakażenia groźnym wirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,

6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Ogólnopolskie media podają, że w szpitalu w Bytomiu zmarł 19. zakażony pacjent. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie w Polsce odnotowano już 1717 zakażeń. 19 osób zmarło.

[AKTUALIZACJA godz. 14.30]

W nocy z soboty na niedzielę, w szpitalu w Raciborzu zmarł 20. zakażony pacjent. Jest to 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Łącznie w Polsce odnotowano już 1771 zakażeń. 20 osób zmarło. Dziś odnotowano 133 nowe przypadki zachorowań i dwa zgony.


Według popołudniowego raportu w powiecie gostyńskim nic się nie zmieniło - objętych nadzorem epidemiologicznym jest 237 osób, poddanych kwarantannie zostało 213 mieszkańców ( w tym osoby powracające  z zagranicy po 15 marca 2020 r.). Nie ma osób hospitalizowanych.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ED
miesiąc temu ocena: 100%  4
Orientuje się ktoś może, gdzie można życzliwe zgłosić przypadek w którym osoba podjęta kwarantanną mimo to w najlepsze przebywa między ludźmi? :) W takich przypadkach powinno być prawo odstrzału takich kretynów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
miesiąc temu 3
policja
~ Robert
miesiąc temu ocena: 100%  2
Widać w bardzo wielu komentarzach oczekiwanie - Szanowny Panie Dyrektorze, Szanowny Panie Starosto, w imieniu mieszkańców powiatu domagam się w publikowanych informacjach (Koronawirus informacje dotyczące powiatu gostyńskiego) na stronie Powiatowej stacji Epidemiologicznej w Gostyniu, PROSZĘ PRZEDSTAWIAĆ RÓWNIEŻ DANE – ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH BADAŃ NA 2019-nCoV. Tej informacji domagają się mieszkańcy powiatu. !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andży
miesiąc temu ocena: 86%  1
Zakażeń i śmierci jest pewnie z 5x więcej, ale nikt nie bada tych, którzy zmarli z powodu "niewydolności oddechowej" bo i nie ma czym. Lekarze sami kupują środki ochrony (fartuchy, maski, okulary, rękawiczki) ale na "Titanicu" trwa bal w najlepsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji