Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Liczba zakażonych przekroczyła 13,5 tysiąca osób. Wysyp w szkołach

› Społeczeństwo 14 dni temu    16.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. gostynska.pl

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia koronawirusem. Biuro prasowe wojewody wielkopolskiego raportuje, że wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 598 osób w regionie. W tej grupie jest 35 mieszkańców z powiatu gostyńskiego.

R E K L A M ABolsius

Na covid-19 chorują między innymi nauczyciele z gm. Piaski. Zakażenie potwierdzono również u nauczyciela Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Obecnie kwarantanną objętych jest w sumie 6 nauczycieli i 48 uczniów z tej szkoły ponadpodstawowej.

- Nauczyciel z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa już wcześniej przebywał na zwolnieniu. W związku z tym kwarantanna dla osób, które miały z nim kontakt trwać będzie od 16 do 19 lub 22 października - czytamy w oficjalnym komunikacie powiatowego sztabu kryzysowego.
 

Z kolei gmina Piaski oficjalnie podaje, że w związku z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu podjął decyzję o przejściu na kwarantannę uczniów i nauczycieli z kilku placówek oświatowych. Chodzi o:

- 2 nauczycieli i 19 podopiecznych Przedszkola Samorządowego w Piaskach do dnia 17.10.2020 (termin wskazany ze względu na ostatni kontakt z osobą zakażoną)
- 1 nauczyciela i 22 uczniów Szkoły Podstawowej w Piaskach do dnia 19.10.2020 (59 uczniów w dniach 16 i 19 października 2020 przejdą na nauczanie hybrydowe)
- 5 nauczycieli oraz 26 uczniów Szkoły Podstawowej w Bodzewie do dnia 16.10.2020 (termin wskazany na ostatni kontakt z osobą zakażoną).

W związku z ogólną sytuacją epidemiczną organ prowadzący przypomina o obowiązku zachowania ostrożności oraz przestrzegania aktualnych wytycznych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o nowych 7 tys. 705 przypadkach COVID-19 i śmierci 132 osób. To najwięcej zgonów od początku pandemii w naszym kraju. Wczoraj liczba nowych zakażeń jaką podał resort zdrowia wyniosła rekordowe 8099.

Najwięcej nowych przypadków zostało zdiagnozowanych w województwie małopolskim - ponad 1000 osób. Zakażenia pochodzą z województw przedstawiają się następująco: z małopolskiego - (1105) mazowieckiego (911), śląskiego (769), łódzkiego (648), wielkopolskiego (592), podkarpackiego (563), pomorskiego (547), kujawsko-pomorskiego (470), dolnośląskiego (441), świętokrzyskiego (314), zachodniopomorskiego (311), lubelskiego (284), opolskiego (221), podlaskiego (201), warmińsko-mazurskiego (181), lubuskiego (147).

- Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 6 tys. 980 osób, u których potwierdzono zakażenie. 540 jest pod respiratorami – raportowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby wyzdrowiało 2 tys. 185 osób.

Przypominamy: od jutra na terenie całego kraju obowiązywać będą nowe obostrzenia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Majka
14 dni temu 8
Hmmm a co z piaskami. Żebysmy drugi raz mieli kwarantane od 9. 10 2020 do 12 i od 15.10.2020 co to ma znaczyc moze co dwa dni bedzemy mieli kwarantane bo nik nie umie sie przyplnowac z higieną
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do redakcja
14 dni temu 7
Cytuję "Z wiarygodnego i pewnego źródła. Informacje są potwierdzone" To może wasze wiarygodne i pewne źródła podadzą ile osób w czasie " pandemii" zmarło na pospolitą grypę sezonową
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sp5
14 dni temu ocena: 100%  6
a jak sytuacja w SP% w Gostyniu...... cisza i zamiatanie pod dywan ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
14 dni temu 5
Raczej nie cisza - staramy się jak najszybciej informować naszych Czytelników o sytuacji. I raczej nie zamiatanie "pod dywan", gdyż dyrekcja się wypowiada we wczorajszym artykule https://www.gostynska.pl/artyk... Zachęcamy do czytania naszego portalu na bieżąco. Pozdrawiamy
~ rodzic
14 dni temu ocena: 67%  4
Przeciez chyba od wczoraj był podane że w "piątce" 1 nauczycielka chora.Tyle że chyba Pani nauczycielka byla wczesniej na chorobowym , bo nikt nie jest na kwarantannie, Jacyś uczniowie pod nadzorem tylko.Czego jeszcze nie wiesz to pytaj, to Ci odpowiem."Piątka" w sumie szkoła ok, jednak dywanów tam nie widziałem.
~ zainteresowany
14 dni temu ocena: 50%  3
W ZSR Grabonóg na kwarantannie przebywa z tego co wiadomo tylko dwóch nauczycieli... skąd info o 6 osobach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczeń
14 dni temu 2
Warto mieć świadomość, że te dane są danymi zbiorczymi z ostatnich dni bez podziału na tych, którzy są aktualnie w odosobnieniu i tych którzy wrócili do pracy. W ZSR Grabonóg na kwarantannie przebywa dwóch nauczycieli i dwóch pracowników administracji i obsługi. Pozostała dwójka jest już po kwarantannie. To są sprawdzone informacje bezpośrednio ze źródła.
~ Redakcja
14 dni temu ocena: 100%  1
Z wiarygodnego i pewnego źródła. Informacje są potwierdzone