Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Koronawirus. Następni chorzy w statystykach. Kolejny DPS zaatakowany?

› Społeczeństwo 4 dni temu    15.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock/M. Mostowy

Z raportu biura prasowego wojewody wielkopolskiego wynika, że w ciągu doby przybyły kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce, potwierdzone laboratoryjnie. W tej grupie osób znajdują się również mieszkańcy z powiatu gostyńskiego.

Wyniki testów laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 29 osób w Wielkopolsce. Wśród nich są 4 przypadki z powiatu gostyńskiego. Ze statystyk wojewódzkich wynika, że na Covid-19 chorują czterej mężczyźni w wieku 68, 49, 52 i 35 lat. Zakażony koronawirusem 69-latek przebywa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu.

- Mężczyzna przebywający w poznańskim szpitalu to zakazony koronawirusem mieszkaniec DPS-u, wobec pozostałych chorych zastosowano izolację domową. Wśród tych zakażonych są osoby z dodatkowego ogniska, powiązanego z zakładem pracy - wyjaśnia MIchał Ostrowski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu.
 

Jednocześnie z informacji, jaką podaje komunikat Ministerstwa Zdrowia wynika, że w szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarły 3 osoby: 81-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego oraz 64-letnia i 75-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego – PISALIŚMY O TYM WCZORAJ.

Przypomnijmy, prawie 140 osób 14 września zostało poddanych testom na obecność koronawirusa w DPS w Chwałkowie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że badania laboratoryjne wykazały pojawienie się w placówce 1 pozytywnego przypadku, prawdopodobnie śród pracowników obsługi - CZYTAJ TUTAJ.W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 6404 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 833 to przypadki aktywne. 244 osoby zmarły, a 5327 wyzdrowiało.

[AKTUALIZACJA godz. 17.00]

Patrząc na statystyki sanepidu powiatowego, na terenie powiatu gostyńskiego 15 wrześna mamy:

Aktywne zachorowania: 132 osoby;
Objęte nadzorem epidemiologicznym są 4 osoby;
Poddanych kwarantannie zostało 236 osób (w tym 152 osoby po decyzji PPIS, dla 84 osów to obowiązkowa kwarantanna, po uwzględnieniu korekty do raportu z dnia 10.09.2020 r.)
Hospitalizowanych - 58 osób;
Przypadki  potwierdzone - 203 osoby;
Izolacja domowa - 74 osoby;
Izolatorium w Poznaniu - 0 osób;
Zgony - 6 osób;
Ozdrowieńcy - 61 osób, w tym 2 osoby, które przebywały w izolatorium w Krotoszynie.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mal ewo
4 dni temu ocena: 100%  1
Ci czterej kolesie to pewnie firma rodzinna z Malewa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji