Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus nie tylko w DPS, ale też w szpitalu powiatowym

› Społeczeństwo miesiąc temu    12.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fp Starostwa Powiatowego w Gostyniu

Znane są wyniki testów na obecność koronawirusa wśród pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Poza tym mamy informację, że na Covid-19 zachorowała też pacjentka gostyńskiej lecznicy.

R E K L A M ABolsius

 

Po pobraniu 180 wymazów od pracowników i  mieszkańców placówki w Chumiętkach i zbadaniu ich w laboratorium okazało się, że 46 dało wynik pozytywny. Zakażonych covid-19 jest 9 pracowników oraz 37 pensjonariuszy.

Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego informuje, że na chwilę obecną Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach pracuje w systemie rotacyjnym w stanie izolacji. Utworzono wewnątrz placówki dwie strefy: w jednej umieszczane są osoby z wynikiem dodatnim, a drugiej z ujemnym. Dom Pomocy Społecznej na bieżąco zaopatrywany jest w środki ochrony osobistej. Powiatowe służby zarządzania kryzysowego przekazały też dodatkowe łóżka, gogle, przyłbice i kombinezony.

Ponadto wynik dodatni na obecność koronawirusa otrzymała także pacjentka oddziału wewnętrznego szpitala w Gostyniu. Dyrekcja podjęła natychmiastowe działania zmierzające do zminimalizowania transmisji wirusa. Wśród personelu oraz pozostałych pacjentów oddziału przeprowadzone zostały testy. Do czasu otrzymania wyników oddział pracuje w izolacji i wstrzymał wszystkie przyjęcia. O sytuacji poinformowano także wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego.

Powiatowy sztab kryzysowy informuje, że rotacyjny system pracy obowiazuje również od kilku dni w innym domu pomocy społecznej na terenie powiatu gostyńskiego. Profilaktycznie model ten wprowadził DPS Zimnowoda. Zgodnie z podjętą decyzją przeprowadzono testy wśród pracowników i mieszkańców. Wszystkie testy, łącznie ponad 80, dało wynik negatywny. W placówce nie stwierdzono koronawirusa.

Wszystkie działania podejmowane są w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gostyniu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Yhy
miesiąc temu 13
A co z domem opieki na wrocławskiej? Tam też są osoby starsze i chore dlaczego tam nie robicie testow? Masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inny
miesiąc temu 12
A co z Marysinem i Szelejewem tam sie nie robi testów i nie uznaje że tam również są osoby starsze Pan Starosta zapomniał że tam też są ośrodki dba tylko o swoje "Państwowe" a tam też śa mieszkańcy tego powiatu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mietek
miesiąc temu ocena: 33%  11
Wirus nie wybiera?? To dlaczego nie ma zachorowań w sklepach supermarketach?? A zresztą jak można stwierdzić wirusa jak nie ma na to testów jeszcze żadnych?? Mi ze id tego warto zacząć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Juki
miesiąc temu ocena: 71%  10
Do treck i mój nick:w zakładach pracy, sklepach itd. Nikt nie zamieszkuje i pracują zasadniczo ludzie zdrowi, w odróżnieniu do każdego dps. Jak ktoś nie widzi różnicy, to naprawdę nie ma zielonego pojęcia o czym pisze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rosemary
miesiąc temu ocena: 86%  9
Szok co ludzie wypisują....mamy 12 września. Podziękujmy tym co wrócili z beztroskich wakacji. Stęsknieni pojechali odwiedzić dziadków w dps-ach i przywieźli niezapomnianą pamiątkę - ot cała filozofia....mnie barkuje słów na idiotyczne zachowanie ludzi!! Mordopysków nie zasłaniają to są efekty....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klik
miesiąc temu ocena: 50%  8
Hm no tu wina personelu, totalne zaniedbanie. Czym spowodowane nie wiem, brakiem środków czy brakiem dyscypliny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Muza
miesiąc temu ocena: 80%  7
Panie Starosto dobrze, że przyspieszył Pan testy i nie czekał do wtorku.Trafna decyzja!! Popieram i trzymam kciuki aby szybko kryzys minął!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Reader
miesiąc temu ocena: 80%  6
Panowie chwilka ... poczekajcie jeszcze na korona-sceptyków z ich "COVID nie istnieje" albo "nie będę zakładał żadnej szmaty na moją cenną mordkę".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trek
miesiąc temu ocena: 50%  5
Skala zachorowań w powiecie była na niskim poziomie, bo ludzie i prywatne zakłady dbały o przestrzeganie zasad. Teraz, dzięki zaniedbaniom władz powiatu wchodzimy w czerwoną strefę! Kto zwróci przedsiębiorcom poniesione straty? Kto zrekompensuje mieszkańcom koszty? "Mój nick" ma rację: to zaniedbania powiatu. W gminnym Domu Seniora nic, w innych DPS w kraju nie ma zachorowań na taką skalę! A pan starosta pierwszy do chwalenia się przed kamerami, teraz by tłumaczył się za porażkę wypycha dyrektora PCPR.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trek
miesiąc temu ocena: 46%  4
Star trek: i co, w tych zakłądach 50% załogi było chorych? Te zakłady miały specjalne obostrzenia ze względu na ludzi wyjąykowo narażonych ? KPINA! nie broń ślepo Starosty!
~ Star trek
miesiąc temu ocena: 82%  3
Podobno starosta był w Wuhan, żeby wpuścić wirusa. Człowieku zastanów się co piszesz. W filtronie i malewie to też wina starosty? Wirus nie wybiera i chyba dobrze, że powiat robi testy w domach pomocy, żeby chronić pracowników i pacjentów.
~ Mój nick
miesiąc temu ocena: 44%  2
Nie piszę komentarzy, ale się przelało. Pan starosta twierdził, że wszystko pod kontrolą i nic złego się nie dzieje. Propaganda rodem z PRLu. A tymczasem właśnie w jego jednostkach (I TO TYCH, GDZIE SZCZEGÓLNIE WAŻNE JEST ZABEZPIECZENIE!!) doszło do zakażeń na potężną skalę. Rozumiem jeden, dwa przypadki, ale skala zarażonych w DPS wskazuje, że przez długi czas personel ZANIEDBYWAŁ środki bezpieczeństwa! Co zresztą widać na zdjęciach DPS na FB: brak zabezpieczeń. Ciekawe czy pod zdjęciami są lajki pana Starosty? I dziś znów szpital! Czy wszystko co podlega pod powiat jest kierowane, delikatnie mówiąc, nie w pełni profesjonalnie? Panie starosto: kto poniesie konsekwencje? Czy pan przeprosi za zaniedbania? Za dodatkowe koszty? Za brak środków ochrony indywidualnej personelu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
miesiąc temu ocena: 67%  1
Człowieku chyba nie wiesz o czym piszesz . Pewnie nie znasz nawet specyfiki pracy w DPS . Nie mów o zaniedbaniach personelu tylko zwróć uwagę na profile domu - dla somatycznie i przewlekle chorych i gdzie średnia wieku jest niejednokrotnie powyżej 90 lat