Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Koronawirus. Nowe przypadki i ofiary śmiertelne, w tym młody mężczyzna [AKTUALIZACJA]

› Koronawirus - Raport 26 dni temu    28.09.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

Fatalnie wygląda początek tygodnia w koronawirusowych statystykach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Także dla powiatu gostyńskiego.

R E K L A M ABolsius

Wojewódzkie władze odnotowały 8 nowych przypadków zakażeń COVID-19 i  dwie ofiary śmiertelne dla naszego powiatu.. Na liście liczbie zachorowań przeważają tym razem mężczyźni w wieku 34, 47, 64, 68, 82 i 83 lat oraz 40 i 45-letnia kobieta.

Ogólnie wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 200 osób w regionie. Największą grupę zakażonych stanowią mieszkańcy DPS-u w Baszkowie (pow. krotoszyński)

Najgorsza wiadomość z tego dnia przekazana przez Ministerstwo Zdrowia dotyczy śmierci z powodu Covid-19, w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej: 33-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu gostyńskiego, 71-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu gostyńskiego, 90-letniej kobiety, mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego i 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wolsztyńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7591 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1473 to przypadki aktywne. 275 osób zmarło, a 5843 wyzdrowiało.

Aktualizacja

Z naszych informacji wynika, że młody mieszkaniec naszego powiatu, który zmarł w poznańskim szpitalu od wielu lata walczył z ciężką chorobą.  

- Była to osoba, która trafiła do szpitala i zmarła. Miała dodatni wynik, nie była związana z żadnym ogniskiem - informuje Michał Ostrowski, szef gostyńskiej sanepidu. 

Czytaj także: dyrektor dostał e-mailowe pogróżki

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Leri
25 dni temu 1
Napiszcie ile chorób miał ten młody mężczyzna a nie że umarł Nie siejcie paniki w społeczeństwie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji