Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Placówki oświatowe nadal zamknięte. Ferie inaczej niż zwykle

› Społeczeństwo 3 dni temu 11:43    21.11.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock/Z. Pacanowski

W związku z walką z epidemią i wprowadzonymi zaostrzeniami szkoły nadal będą prowadzić zdalne nauczanie, pozostaną zamknięte do świąt Bożego Narodzenia. Ferie w tym roku szkolnym będą wyglądały inaczej niż dotychczas. - Przypadną na jeden okres w całym kraju - poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zwołanej na 21 listopada. Uczestniczyli w niej minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ferie w roku szkolnym 2020/2021 zostaną zorganizowane w jednym terminie - od 4 do 18 stycznia przyszłego roku. Chodzi o wstrzymanie ruchu turystycznego w gospodarce, co jest konieczne do przerwania rozprzestrzeniania się epidemii.

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

Poza tym uczniowie wszystkich placówek edukacji nadal pozostają w domach. Dziś premier Morawiecki poinformował, że taka decyzja jest jedynym słusznym posunięciem do zatrzymania pandemii.

 

- Jeśli chodzi o szkoły - tutaj byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi i ośrodki do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będziemy kontynuować zamknięcie placówek do 23 - 27 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie czyli przerwa edukacyjna będzie skumulowana w jednym okresie między 4 stycznia a 17, 18 stycznia 2021 roku. Czyli ferie, które były zwykle rozłożone pomiędzy województwami na różne okresy po to, żeby ruch w gospodarce, w branży turystycznej był większy, w tym roku szkolnym muszą być skumulowane w jednym czasie - wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że rygor zostanie wprowadzony po to, aby ten ruch turystyczny był jak najmniejszy, aby Polacy nie rezerwowali wyjazdów, nie wyjeżdżali za granicę, aby pozostali w domu.

- Chodzi o to, aby przerwać ten łańcuch zakażeń, aby ta mobilność była jak najmniejsza - dodał premier Morawiecki.

Szef Rady Ministrów zapowiedział, że przed nami pewien okres, nazwany „100 dniami solidarności”, a na końcu tego okresu, co jest wysoce prawdopodobne, będzie dostępna szczepionka. Morawiecki przewiduje, że jeśli Polacy pozostaną w domach całymi rodzinami, to jest szansa, że około 18 stycznia będą pojawiać się w kraju pierwsze dostawy szczepionek.

- Nad tym już dzisiaj bardzo intensywnie pracujemy. Musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i z jak najmniejszą liczbą utraconych miejsc pracy (...). Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń - powiedział podczas konferencji premier RP.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JP
2 dni temu 18:48 ocena: 0%  5
Rodzice! Teraz Wasza kolej! Napięcie do premiera żądając natychmiastowego powrotu uczniów do szkół!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nl
2 dni temu 18:49 ocena: 0%  4
Napiszcie do premiera! Dziaki muszą chodzić do szkoły!
~ SLD a PiS
2 dni temu ocena: 22%  3
Bezrobocie: w 2001 było 16.5%, w 2002 było 20%, w 2003 było 20%, w 2004 było 20%, w 2005 było 19%, teraz za PiS jest poniżej 6.5%.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do SLD
2 dni temu ocena: 20%  2
https://www.wprost.pl/257724/s... SLD obiecywało w kampanii 2011 darmowy internet dla wszystkich, laptopy dla uczniów, tańsze kredyty, darmowe żłobki i wiele innych obietnic. Kiedy burmistrz Kulak zacznie realizować program i obietnice SLD z 2011 roku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxx
3 dni temu ocena: 75%  1
A 6 latki chodza chorzy ludzie!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji