Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Ponad 200 osób w kwarantannie

› Społeczeństwo miesiąc temu    28.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

W Wielkopolsce są 94 osoby zakażone koronawirusem, powiatu gostyńskiego epidemia bezpośrednio jeszcze nie dotknęła.

Jak wynika z porannego raportu 230 naszych mieszkańców objętych jest nadzorem epidemiologicznym (wczoraj po południu było 207),

wobec 201 wydano decyzję administracyjną o kwarantannie (było 175). Żaden z mieszkańców naszego regionu nie jest hospitalizowany w związku z koronawirusem, u nikogo też nie zanotowano potwierdzonych przypadków.

WIELKOPOLSKA

W sumie w Wielkopolsce mamy 94 osoby zakażone koronawirusem.

Wczoraj wieczorem wojewoda wielkopolski poinformował o 4 osobach z koronawirusem potwierdzonym w badaniach, to:

- młody mężczyzna z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym, przebywa w domu. Wrócił z zagranicy, - młoda kobieta z powiatu ostrowskiego. Jest w dobrym stanie i przebywa w domu. Wróciła z zagranicy, - kobieta w średnim w wieku z powiatu ostrowskiego. Jest w dobrym stanie i przebywa w domu. Wróciła z zagranicy, - mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu krotoszyńskiego. W stanie średnio dobrym leży w szpitalu w Poznaniu. Miał kontakt z osobą zakażoną. Tym samym ilość osób zakażonych wirusem wzrosła do 92

Wczoraj w szpitalu w Kaliszu zmarł 85-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego zakażony koronawirusem. Jednakże bezpośrednią przyczyną zgonu w przypadku zmarłego pacjenta nie był COVID-19, tylko choroby współistniejące.

W sobotę rano biuro prasowe urzędu wojewódzkiego w Poznaniu podało kolejne informacje o zakażeniach koronawirusem w Wielkopolsce - mamy 2 kolejne przypadki:

- kobieta w średnim wieku z powiatu kaliskiego. W stanie średnio ciężkim leży w szpitalu zakaźnym w woj. łódzkim,
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym jest pod opieką lekarzy ze szpitala w Kaliszu. Mężczyzna wrócił z zagranicy.


W Polsce liczba osób zakażonych, u których laboratoryjne testy wykazały zakażenie koronawirusem  ogółem wynosi 1436, w tym 16 osób zmarło.

Dziś mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

[AKTUALIZACJA godz. 14.15]

Wg danych popołudniowych objętych nadzorem epidemiologicznym w powiecie gostyńskim jest 230 osób, poddane kwarantannie zostały 203 osoby ( w tym osoby powracające  z zagranicy po 15 marca 2020 r.). Żaden z mieszkańców nie lezy w szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem.

[AKTUALIZACJA GODZ. 15.30]

W Wielkopolsce 3 kolejne osoby zakażone koronawirusem, to:

  • starsza kobieta z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną,
  • starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną,
  • mężczyzna w średnim wieku z powiatu gnieźnieńskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną.

W Wielkopolsce obecnie mamy 97 osób zakażonych koronawirusem.


Tak było wczoraj o godz. 21.00 w Wielkopolsce. Od tego czasu przybyły 2 kolejne przypadki zachorowań

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!