Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Koronawirus. Rekordowa liczba zakażeń

› Koronawirus - Raport 27 dni temu    26.09.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

Dwa razy więcej zachorowań niż w dwóch ostatnich dniach według danych przedstawionych przez władze województwa odnotowano na terenie całej Wielkopolski. Potwierdzenie zakażenia u 167 osób w regionie oznacza, że od wczoraj przybyło niemal tyle zachorowań, ile mam aktywnych przypadków COVID-19 na terenie powiatu gostyńskiego (do 25 września była to liczba 164). Ale ta cyfa jest już nieaktualna.

R E K L A M ABolsius

Jeżeli już mowa o naszym powiecie, to wspomniana liczba zachorowań na koronawirusa też niestety wzrosła. I to o niemało, bo na wojewódzkiej liście znalazło się 9 nowych przypadków od nas. Podobnie, jak w poprzednich raportach zachorowań przeważają kobiety - jest ich 7 w wieku od 22 do 57 lat. Mężczyźni to 62 i 73-latek.

Dobra wiadomość jest z pewnością taka, że zgodnie ze statystykami minione 24-godziny nie przyniosły żadnej ofiary śmiertelnej z powiatu gostyńskiego. Natomiast zmarli: w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu - 66-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego, w szpitalu wojewódzkim przy ul. Juraszów w Poznaniu - 86-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, a w szpitalu powiatowym w Krotoszynie - 63-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7289 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1240 to przypadki aktywne. 271 osób zmarło, a 5778 wyzdrowiało.

Czytaj także: zderzenie osobówki z karetką, którą wiozła starszą kobietę z kwarantanny

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ @beta
27 dni temu 2
Nie "cyfa" tylko liczba jak już...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mietwk
27 dni temu ocena: 0%  1
Pozamykac lasy i koniec
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji