Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Koronawirus się rozprzestrzenia. Zakażenie w domu dziecka i zespole szkół

› Społeczeństwo miesiąc temu    18.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Koronawirus w Domu Dziecka w Gostyniu. Zakażony jest uczniem ZSS w BrzeziuGostyń. Koronawirus w Domu Dziecka w Gostyniu. Zakażony jest uczniem ZSS w Brzeziu fot. Adobe Stock

Jeden z pełnoletnich wychowanków Domu Dziecka w Gostyniu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Choroba przebiega bezobjawowo.

R E K L A M ABolsius

Osoba, u której badania laboratoryjne wykazały obecność wirusa Sars-CoV-2 została skierowana do izolatorium w Poznaniu. W sumie w placówce mieszka siedmiu podopiecznych – pozostała szóstka otrzymała wynik ujemny.

Wszyscy wychowankowie Domu Dziecka w Gostyniu oraz wychowawcy, którzy mieli styczność z zakażonym skierowani zostali na kwarantannę. Ponadto placówka przeszła na rotacyjny tryb pracy – miejsce pracy jest także miejscem zakwaterowania dla wychowawców.

Zakażony koronawirusem jest uczniem jednej z klas w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu. Wszyscy uczniowie tej klasy, a także 13 nauczycieli mających kontakt z chorym na Covid-19 skierowani zostaną na kwarantannę.

Decyzję co do formy nauczania w klasie podejmie samorząd powiatowy, jako organ prowadzący ZSS, po wydaniu opinii przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu. Będzie to prawdopodobnie nauczanie zdalne.

Wszelkie decyzje dotyczące działalności obu placówek podejmowane są w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gostyniu.

O koronawirusie w dwóch przedszkolach miejskich w Gostyniu CZYTAJ TUTAJ

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roztropny
miesiąc temu ocena: 62%  6
To może teraz warto się zastanowić nad przeciwdziałaniem w Gostyniu ? Czerwona strefa to noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, ale również ograniczenia w usługach. Może warto pomyśleć o tych którzy zachorują i o tych którym zamkną zakłady pracy, lub ograniczą dochody. Przestańmy być egoistami, niedowiarkami i ignorantami. Zadbajcie o siebie i osoby wokół WAS !!! DBAJCIE O HIGIENĘ I NOŚCIE MASECZKI !! Ktoś straci pracę, zdrowie, życie. Ktoś inny będzie mu się śmiał w twarz ... włączyć myślenie !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
miesiąc temu ocena: 50%  5
Jesxcze napiszcie imię i nazwisko żeby można było dokładniej wiedzieć jak tak można pisać? Jak można podawać tak dokładne dane
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olia
miesiąc temu ocena: 100%  4
Po co miał badanie skoro nie miał żadnych objawów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziwne
miesiąc temu ocena: 100%  3
Nie rozumiem. Inni podopieczni i opiekonowie wirusa nie mają. To skąd ten zarażony?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neron
miesiąc temu ocena: 100%  2
Bo znalazł się w tych 20 procent testów, które pokazują zły wynik. A potem gadają, że jest bez objawów. Jaka grypa jest bezobjawowa?!
~ Ro
miesiąc temu ocena: 57%  1
Nie każdy kontakt powoduje infekcję. Stężenie wirusa ma znaczenie - stąd dystans społeczny i zasłanianie twarzy i nosa. Wypoczynek, zdrowie, brak chorób współistniejących ogranicza potencjalne zakażenie.