Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Koronawirus. Zakażona młoda kobieta. Dobowy rekord zachorowań

› Społeczeństwo 9 dni temu    31.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. Adobe Stock/fotomontaż Maciej Mostowy

Biuro prasowe wojewody wielkopolskiego poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 59 osób w naszym województwie.

W gronie osób, które zachorowały na Covid-19 jest 34-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego. Nie jest hospitalizowana, przebywa w izolacji domowej.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3741 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 198 osób zmarło, a 2624 wyzdrowiało.

Jednocześnie z raprotu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu doby przybyło 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To dobowy rekord zakażeń w kraju. Ponad 200 przypadków zakażeń mamy w województwie śląskim (227), a ponad 100 w mazowieckim (104).

Dane z pozostałych województw przedstawiają się następująco: małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35), łódzkiego (30), podkarpackiego (28), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17), pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4), świętokrzyskiego (2).

Resort zdrowia poinformował też o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 45,5 tys. i wynosi aktualnie 45 688. Zmarło 1 716 osób.

Jeśli chodzi o dzienny raport o koronawirusie, jaki przedstawiło również dziś Ministerstwo Zdrowia, możemy dowiedzieć się z niego, że w Polsce wyzdrowiało już 33 tys. 987 osób. Ponad 97 tys. jest objętych kwarantanną. W tym momencie liczba zajętych respiratorów wynosi 72. Liczba zajętych łóżek to 1 tys. 778.

Czy wrócą restrykcje? Rząd planuje w tej sprawie zorganizowanie dziś posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak poinformował rzecznik Piotr Muller poinformował, że uczestnicy mają zająć się tematami podsumowania działań w zakresie identyfikacji ognisk zachorowań w kraju, oceną ryzyka zakażeń w związku z powrotami do Polski z innych państw oraz stanem realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych.

[AUTORYZACJA godz. 19.00]

Z dziennego raportu gostyńskiego sanepidu na ostatni dzień lipca wiadomo, że w powiecie gotyńskim zwiększa się ilość zachorowań na Covid-19

Brak osób objętych nadzorem epidemiologicznym
Poddanych kwarantannie - 85 osób (w tym 44 osoby decyzja PPIS,  41 osób - obowiązkowa kwarantanna)
Hospitalizowane - 2 osoby
Przypadki  potwierdzone - 41 osób
19 osób - izolacja domowa;
1 osoba przebywa w izolatorium w Poznaniu
Zgony - 2 osoby;
Ozdrowieńcy - 16 osób w tym 2 osoby które przebywały w izolatorium w Krotoszynie.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pić na wodę
5 dni temu 7
Wątpliwa bezobjawowo choroba. Zgony 90 cio letnich osób, którym nikt nie robi sekcji po zgonie. W tym czasie 1100 osób dziennie umiera na raka. Czas skończyć z tą szopką.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina
8 dni temu ocena: 0%  6
Nie znam absolutnie nikogo kto by na to chorował...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewelinka
6 dni temu ocena: 0%  5
Widzisz i tu błąd.Też tak myślałam .Dziś wiem ,że się myliłam w ocenie.jedna osoba z Gostynia ,znam osobiście (lekkie objawy ) ,druga pielęgniarka ze śląska ,przeszła tak strasznie Covid-19,że ma uszkodzone 1/2 płuca...
~ Leszno
8 dni temu ocena: 0%  4
To nie prawda że ci co wracają za granicy tylko my sami roznosimy bo unas niema żadnej restrykcji. Bez maseczek bez odstepów na plażach tłok masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyn24
8 dni temu 3
No to zeszliscie na psy. Nawet czytać nie potraficie. A co dopiero pisać. 34 letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. A u was mieszkanka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
8 dni temu 2
A jednak umiemy czytać - to artykuł, który podaje dane wojewody z wczoraj (wystarczy spojrzeć na datę). Najbardziej aktualne informacje zw. z koronawirusem TUTAJ: https://www.gostynska.pl/artyk... Pozdrawiamy serdecznie
~ Łancuch
9 dni temu 1
Co dzień aby pierdolą o nowych rekordach.chyba ze to jest kto da wiecej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji