Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus zbiera żniwo. Rekord w ofiarach śmiertelnych

› Koronawirus - Raport 8 dni temu    18.11.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock/fotomontaż M. Mostowy

18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie gostyńskim, kilka ofiar śmiertelnych i ponad 1000 zachorowań na Covid-19 w Wielkopolsce - to dane z koronawirusowego bilansu dobowego w naszym regionie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 19 tys. 883 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. To nieco wyższa liczba niż wczoraj gdy było 19 tys. 152 zarażenia. Dziś najwięcej zakażeń pochodzi z woj. mazowieckiego. Resort zdrowia podaje również, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarły 603 osoby. To rekord najwięcej zgonów od początku pandemii w Polsce. Wczoraj było ich 357.

Nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: mazowieckiego (3340), śląskiego (2214), dolnośląskiego (2091), małopolskiego (1608), pomorskiego (1313), wielkopolskiego (1174), łódzkiego (1154), zachodniopomorskiego (1146), świętokrzyskiego (870), opolskiego (861), kujawsko-pomorskiego (854), warmińsko-mazurskiego (788), podkarpackiego (777), lubelskiego (627), lubuskiego (586), podlaskiego (480).

R E K L A M ABolsius Podstrona

- Z powodu Covid-19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 491 osób - napisano w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.
 

Adam Niedzielski, minister zdrowia na dzisiejszej konferencji prasowej wyraził niepokój związany z liczbą rosnących zgonów w kraju.

- Ta liczba dotyczy nie tylko chorujących na Covid-19, ale też zakresu chorób niecovidowych. Dziś mamy przekroczenie kolejnego rekordu. Zarządzanie zdrowiem publicznym jest delikatnym sposobem postępowania, gdzie trzeba zbalansować różne kryteria. Jeśli zbyt duże działania, zbyt dużo uwagi skierujemy w stronę Covid-19, co niestety musimy zrobić, to mamy ograniczenie możliwości terapeutyczne w innych zakresach. (...) Stabilizacja dotyczy dziennej liczby zachorowań - poziom oscylacji jest w okolicach 20 tys. od kilku dni, patrząc na końcówkę z ubiegłego tygodnia, mamy do czynienia z pewnym spadkiem - wyjaśniał dziennikarzom minister zdrowia.

Zaznaczył, że stabilizacja na dziennej liczbie zachorowań to nie jest jedyny parametr, który obserwuje resort zdrowia.

- Bo obserwujemy to na poziomie liczby zleceń na wymazy z POZ, na poziomie hospitalizacji, liczby zajętych łóżek. (...) Liczba wykonywanych badań zależy od liczby zleceń przedstawionych przez lekarzy POZ i ona maleje, to świadczy o tym, że coraz mniej pacjentów objawowych, z ryzykiem kontaktu z osobą chorą przychodzi do lekarzy rodzinnych - dodał Adam Niedzielski. Zaznaczył jednak, że nie należy wyciągać pochopnych wniosków i zaprzestawać pracy nad tworzeniem szpitali tymczasowych w Polsce.

Łącznie od początku pandemii kraju odnotowano 772 tys. 823 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 11 tys. 451 osób.

W Wielkopolsce wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem Sars-CoV-2 u 1174 osób w regionie. Jednocześnie z komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w naszym województwie z powodu Covid-19 lub współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami w ciagu doby zmarło 55 osób.

W powiecie gostyńskim mamy 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych laboratoryjnie. Jednocześnie w ciągu doby zmarły 4 osoby. Aktualnie mamy 1060 aktywnych przypadków zakażenia w powiecie.

Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: zakażonych 77934, zgonów 1101, ozdrowieńców 21283, aktywnych przypadków 55550.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dekiel
6 dni temu ocena: 0%  6
Mama Muminka robi mu herbatę z wody po pierogach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kogut za Kulaka
6 dni temu ocena: 100%  5
Konkubina i bękart, studia z inżynierii materiałowej, nieco ponad 165 cm wzrostu, prawie 40 lat, o kim mowa? Oczywiście o Jerzym K. z marszu siewców śmierci, jego rywalem ojciec dwóch chłopców, mający żonę, dom rodzinny, absolwent dwóch kierunków studiów, ukończył turystykę i administrację, pracuje zawodowo poza Gostyniem, poświęca się pracy na rzecz społeczności jako radny powiatowy, zdecydowanie lepszy wybór. Pełnomocnik PiS radny Piotr Kogut.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
7 dni temu ocena: 100%  4
Rząd powinien skierować do pracy w szpitalach urzędników, radnych i włodarzy bo i tak mają płacone z naszych podatków, a co to ma być że pracują praktycznie zdalne, bo do urzędu petent się nie dostanie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ haha
7 dni temu ocena: 0%  3
A teraz syropek i odpoczywać. Muminku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kogut na Burmistrza!
7 dni temu ocena: 100%  2
Dla dobra rozwoju Gostynia SKW powinno razem z PiS wystawić wspólnego kandydata na Burmistrza. Radny Piotr Kogut wydaje się najlepszym wyborem. Znakomite kwalifikacje merytoryczne. Doświadczenie w kierowaniu ważną instytucją nabyte w leszczyńskim samorządzie. Wykształcenie odpowiednie, ukończone dwa kierunki studiów, turystyka i administracja. Zdecydowanie korzystniejsza prezencja od obecnego włodarza gminy. Piotr Kogut za tego wypalonego opasłego byłego działacza Palikota, z tej bardzo skrajnej antykościelnej i antydemokratycznej lewicy, łamiącej obostrzenia rządu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji