Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Korty otwarte. Kiedy ruszy basen?

› Sport i rekreacja 10 dni temu    19.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Dynamicznie zmieniają się wytyczne, dotyczące korzystania z obiektów sportowych. Od tygodnia czynny jest ponownie kort tenisowy w Gostyniu, mimo że początkowo nie mógł być udostępniony, gdyż namiot, w którym się zmieści został potraktowany jako hala sportowa - O OBIEKTACH SPORTOWYCH CZYTAJ TUTAJ.

- Chcielibyśmy, aby były czynne. Namiot ma otwierane boki, pozostaje tylko dach. Mogą grać tam 2 lub 4 osoby. Nie byłoby problemów z zachowaniem zalecanej odległości, ale nie może być udostępniony - wyjaśniał dwa tygodnie temu Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu.
 

Mieszkańcy Gostynia i okolic niecierpliwie oczekiwali na udostępnienie namiotu tenisowego. 7 maja, niespodziewanie, pojawiła się nowelizacja rozporządzenia wydanego przez rząd, która wskazywała na to, że tego typu sportowe obiekty mogą być otwarte.

- Gostyński OSiR, jako zarządca kortu wszystko przygotował i od razu z tym ruszyliśmy. Od 11 maja kort przy ulicy Sportowej jest czynny - mówi Zbigniew Kordus. - Sporo osób było zainteresowanych. Ogłosiliśmy, że kort tenisowy jest czynny, ale już wcześniej sprzedawaliśmy karnety. Wykupiła je głownie stała ekipa, która grała - dodał.
 

Podobnie jak na stadionie, boiskach czy orlikach na korcie tenisowym obowiązują zalecone zasady bezpieczeństwa. W tym samym czasie na obiekcie będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby i 1 trener (w przypadku grup), z wyłączeniem pracowników obsługi.

Kort tenisowy czynny jest cały tydzień w godzinach od 8.00 do 20.00. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, pod numerem telefonu 65 575 89 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00.

OSiR przyjmuje też zgłoszenia do Gostyńskiej Ligi Tenisa 2020, która ma charakter amatorski, a wystartować w niej mogą kobiety i mężczyźni. - Gostyńska Liga Tenisa będzie świetną okazją do aktywnego odpoczynku, integracji i doskonalenia umiejętności tenisowych - zachęca Wojciech Walkowiak z OSiR w Gostyniu.

Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 25 maja w Biurze Obsługi Klienta, pod numerem tel. 65 57 58 910 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.Rozporządzenie Rady Ministrów z 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, umożliwiło zwiększenie liczby osób, korzystających z obiektów sportowych o charakterze otwartym oraz otwarcie hal i sal sportowych.

W związku z tym, w Gostyniu 20 maja otwarta zostanie sala sportowa przy ul. Strzeleckiej 27. Od tego terminu ruszają także zajęcia grupowe. W salach i halach sportowych równocześnie może ćwiczyć:

12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),
16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),
24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),
32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).
 

- Mam nadzieję - bo takie są przesłanki - że wkrótce będzie mogła ruszyć pływalnia. W ubiegłym tygodniu, 12 maja dostaliśmy sygnały z sanepidu, odnośnie przygotowywania wytycznych. Chodzi o dostosowanie się do przygotowania obiektu do otwarcia - informuje Zbigniew Kordus. - Monitoruję, jak te kolejne etapy „odmrażania sportowej rzeczywistości” są wprowadzane w życie. Moje optymistyczne przewidywania co do terminu są takie, że będzie można pływalnię otworzyć około 1 czerwca. W IV etapie poluzowywania restrykcji może nastąpić otwarcie basenu i siłowni. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w tym kierunku - dodaje dyrektor OSiR.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ solarium
9 dni temu ocena: 100%  3
a solarium kiedy bedzie czynne przecie jedna osoba korzysta i po kazdym jest robiona dezynfekcja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
9 dni temu 2
dokładnie zgadzam sie z tym powinni otworzyć
~ Paulina
10 dni temu ocena: 100%  1
Te stare zdjecia byście już wymienili bo ciagle te same obiektów policji straży ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji